Вчимося робити мангал з металу — 5 варіантів

Улюблене всіма літнє блюдо — шашлики. Ці соковиті шматочки з хрусткою скоринкою і апетитним ароматом « серпанок» готують, нанизуючи заздалегідь замариноване м’ясо на гострі прути — шампури, підсмажуючи на гарячому вугіллі, покладених на дно мангала. Сама конструкція мангала звичайно являє собою металеву коробку на ніжках з перфорацією для циркуляції повітря і невеликими заглибленнями на стінках для зручності укладання шампурів.


мангал из металла своими руками

Стаціонарний мангал своїми руками

Переносні мангали використовують в піших походах, при виїзді на природу. Вони відрізняються невеликими розмірами і вагою. Часто такі мангали складаються в металевий чемоданчик.

Самі проста модель переносного мангала являє собою дві металевих рамки, на які укладаються шампури. Недолік маленьких переносних мангалів в неможливості одноразово приготувати велику кількість порцій шашлику.

переносные мангалы

Металеві мангали

Якщо класифікувати мангали по товщині металу, з якого їх виготовляють, то мангали діляться на :

— тонкостінні ; — товстостінні.

тонкостінних зазвичай роблять переносні мангали. Сталь невеликої товщини дозволяє полегшити моделі, але при цьому страждає довговічність конструкції. В тонкостінних мангалах можна використовувати тільки готові вугілля, придбані в магазинах або приготовані заздалегідь на багатті. Якщо ж готувати вугілля безпосередньо в металевій коробці конструкції, сталь швидко прогорить і мангал прийде в непридатність.

товстостінну зазвичай роблять стаціонарні моделі. Для цього використовується сталь товщиною більше чотирьох міліметрів. Такі варіанти істотно дорожче, але й термін служби набагато більше, ніж у мангалів з тонкими стінками.

толстостенные мангалы

Лінія відрізу бочки для створення мангала

Крім самої бочки знадобляться: зварювальний апарат, болгарка, дриль, металеві куточки.

1. Робимо розмітку і відрізаємо болгаркою верхню половину бочки, залишаючи на місці торці. З відрізаною частини згодом виготовимо кришку.

металлический мангал из бочки

Робимо ніжки для мангала з металевих куточків

3. Вимірюємо довжину бочки і відрізаємо два рівних цій довжині куточка. Вони послужать опорою для шампурів. Робимо на куточках надрізи через кожні 4-6 сантиметрів (напрямні для шампурів) і приварюють їх на внутрішню частину бочки.

4. До кришки необхідно приварити металеві петлі і дві ручки. Це захистить мангал і вугілля в разі почався дощу.

мангал из бочки

Креслення неразборного мангала

Порядок робіт

На листовому металі робимо розмітку стінок і дна мангала. Товщину металу беремо 1.5-2 мм, але можна і товщі, це збільшить термін служби і забезпечить оптимальний прогрів вугіль і їжі. По розмітці розрізаємо метал за допомогою болгарки або ножівки по металу. Дрилем виконуємо перфорацію на стінках. Болгаркою або ножівкою виконуємо надрізи на верхніх крайках стінок мангала. Зварюванням з’єднуємо дно і стінки мангала. Щоб зробити ніжки, металеві куточки загострюють з одного кінця, зрізуючи частина металу під кутом. Це необхідно для того, щоб мангал легше входив в землю.

Зварюванням з’єднуємо куточки і металевий короб. Якщо ніжки виконуються з металевих прутів, то до кутів днища мангала приварюють 4 однакових гайки, прути ділять на чотири частини, на кожній з яких виконують різьбу. Таким чином, виходить мангал з розбірними ніжками, при необхідності відкручуються. получившийся металлический мангал фото

Розбірний металевий мангал — схема

На бічних і торцевих стінках мангала робимо невеликі надрізи і згинаємо листи так, щоб з’явилася можливість стикування кутів і укладання дна.

Для міцного з’єднання деталей на час приготування їжі, в бічних крайках свердлимо отвори під шурупи.

Ніжки робимо з загострених куточків подібним чином, висвердлюючи отвори в стінках для з’єднання стінок мангала і ніжок болтами.

отверстия под болты крепления

Отвори під болти кріплення

Останній пункт — складання готової конструкції.

Складаний металевий мангал

Конструкція складного металевого мангала аналогічна конструкції неразборного мангала. Розтин — прямокутне. Відмінність полягає в тому, що стінки мангала НЕ привариваются один до одного, а з’єднані рухомими меблевими обважуваннями, що дозволяє складати мангал після використання. Для того щоб стінки не складалися самі собою, на верхній частині стінок зварюванням кріпимо металеві гачки.

Такий вид мангала дуже зручний для транспортування.

Захист від корозії

Будь-яку металеву конструкцію бажано захистити від корозії, тоді вона прослужить довше, а зовнішній вигляд буде набагато привабливіше.

Для фарбування мангала можна використовувати тільки спеціальні жароміцні фарби. Вони продаються в автомагазинах у вигляді аерозолю (такі фарби наносять на глушник автомобіля).

Замість фарбування можна змінити структуру металу. Оксидування або воронение — процес, в результаті якого на поверхні металу утворюється чорна жаростійкий плівка. Для воронения попередньо очищають і знежирюють поверхню металевих деталей, потім протягом півтора-двох годин витримують метал при температурі 140 градусів в розчині їдкого натру (50 грамів на один літр води).

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*