Вентиляція в лазні як її зробити

Ми давно пішли від топки лазні « по чорному » і відсутності вентиляції цього приміщення. Невід’ємна частина конструкції традиційної російської лазні — вентиляційна система, що забезпечує розподіл тепла рівномірно по всій парильні і висновок назовні « відпрацьованого » повітря. Зробити вентиляцію можна і своїми руками і з невеликими матеріальними витратами, але при облаштуванні цього важливого елементу лазні слід


вентиляция в парилке своими руками

Схема вентиляції в лазні (парильні)

Також обов’язково варто враховувати, що таке ж, як і правильний вибір схеми, значення, має правильно підібраний діаметр вентиляційний отворів. На кожен кубічний метр приміщення діаметр повинен бути рівний 24 см, в іншому випадку повітря циркулювати не буде.

Ще одна важлива частина системи вентиляції — заглушки або засувки на вентиляційних отворах. Вони дозволяють регулювати інтенсивність циркуляції повітря і швидко розігрівати і остуджувати приміщення.

Закладати вентиляційні шахти необхідно ще на етапі будівництва самої лазні, потім поміняти схему вентиляції можна буде тільки одним способом — включивши в неї вентилятор. В іншому випадку порушена вентиляція зробить баню не надто комфортною.

схема вентиляции в бане

Варіанти вентиляції в парилці

природна вентиляція вище вже була описана. У ній вхідний отвір розташовоне за грубкою, вихідна — у верхній частині протилежної стіни. Щоб вітер не створював зону тиску і не перешкоджав видаленню повітря з парильні, повітропровід роблять вертикальним і виносять на дах будівлі. Якщо діаметр отворів підібраний правильно, природна система працює без зайвого втручання. Потік повітря регулюється за допомогою засувок ;

схеми вище — вентиляція за допомогою механічної тяги. На першій схемі вхідний отвір розташований на відстані півметра від підлоги за грубкою, вихідна — якомога нижче. Повітря піднімається, нагрівається і поширюється у верхній частині приміщення, потім охолоджується і опускається до вихідного отвору, в якому розміщений вентилятор ;

схема Б — нетипове розташування вентиляційних отворів у разі, коли їх можна розмістити тільки на одній стіні. Повітря заходить у приміщення, вдаряється про грубку, нагрівається, піднімається вгору і виходить у вихідний отвір, де встановлений вентилятор ; в схемі В піч використовується і як витяжки, а єдине отвір розташований у підлоги на протилежній стіні. Ця схема добре працює в лазнях, в яких піч використовується постійно, і рідше застосовується в домашніх лазнях ; остання схема забезпечує циркуляцію повітря не тільки в приміщенні парилки, а й під підлогою. Повітря заходить у приміщення, нагрівається від печі, опускається в щілини в підлозі в подпол і виходить назовні. Це дозволяє добре провітрювати простір під підлогою.

Правильно облаштована вентиляційна система допоможе створити неповторну атмосферу російської лазні і продовжить життя конструкції і обробних матеріалів в приміщенні. Проектування вентиляції — не така проста задача, як здається на перший погляд, але розібратися в базових правилах та облаштувати працюючу вентиляцію у себе в лазні може навіть не професіонал.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*