Як обжати виту пару

У даній статті ми розглянемо лише механіку обтиску витої пари і лише поверхнево торкнемося принципи електричних з’єднань різних комутаторів у відповідності зі сформованими стандартами.
Інструменти і матеріали необхідні для обтиску витої пари

Інструменти і матеріали необхідні для обтиску витої пари Обжимний інструмент RJ-45/RJ12,
Конектори RJ45 — 2 шт.,

мережевий провід 4 або 8 жильний, необхідної довжини.
 Як ви помітили провід може обжимається 4 або 8 жильний, справа в тому, що забезпечення зв’язку за деякими стандартам, (в тому числі і Fast Ethernet 100 Мбіт / с — найбільш поширене з’єднання на території нашої країни) застосовується лише тільки 4 дроти, а саме 1,2,3 і 6 (см терморегулятори нижче). Восьмижильний з’єднання застосовується для стандарту Gigabit Ethernet (швидкість 1000 Мбіт / с), якщо у Вас таке з’єднання то й застосовувати необхідно 8 жильний шнур живлення.
Операції при обтиску витої пари

1. Акуратно обрізаємо кабель. Краще використовувати кусачки які є на інструменті для обтиску.
2. На відстані близько 3 см зрізаємо зовнішню оплетку і знімаємо її з кабелю. Краще використовувати спеціалізований ніж, при цьому у вас буде менше ймовірність прорізання проводів усередині обплетення, так як лезо спеціалізованого ножа робить рез лише на певну глибину. Якщо його немає, то зріжте оплетку акуратно звичайним ножем, так щоб не пошкодити ізоляцію внутрішніх проводів


3. Розплетіть проводки і вирівняйте їх в один ряд. Виставивши дроти в ряд виберіть стандарт з’єднання, дивіться абзац нижче "Прийняті стандарти з’єднання конекторів мережевого проводу".

4. Тепер трисантиметрових дроти відкусите так, щоб залишилися рівно обрізані, підігнані в смужку дроти, довжиною близько 1 см.

5. Вставте дроти в роз’єм RJ-45 до упору, так щоб кожен з проводков уперся в стінку коннектора. Роз’єм прозорий і вам легко буде контролювати місце розташування проводів.
6. Перевірте ще раз правильність вставлених проводів у відповідності з обраним стандартом
7. Помістіть коннектор з встановленою парою в кліщі, потім плавно, але сильно зробіть обтиск.

металеві пластинки утопив у корпус і вступлять в контакт з житловою кожного з проводков. Пластик коннектора обожмет зовнішню оплетку кабелю.
Як правильно повинен виглядати обтиснений мережевий кабель

На фото нижче наведені два варіанти. Нагорі кабель був обтиснутий з порушеннями, так зовнішня захисна оплетка не заходить в корпус коннектора, що в підсумку позначиться на експлуатаційних властивостях з’єднання. Провід при такому з’єднанні схильні перелому.
 Варіант з’єднання внизу, коли пластик колодки обжимає зовнішню оплетку витої пари — правильний


Прийняті стандарти з’єднання конекторів мережевого дроту

Існує два поширених стандарту по розводці квітів по парам: T568A компанії Siemon і T568B компанії AT & T. Обидва цих стандарту абсолютно рівнозначні. Як і писалося вище сигнал передається по проводах 1,2,3 і 6.
За стандартом: T568A інформацію несуть провідники: Біло-зелений, Зелений, Біло-помаранчевий, Помаранчевий.
За стандартом: T568B інформацію несуть провідники: Біло-помаранчевий, Оранжевий, Біло-зелений, Зелений.

Варіанти з’єднання конекторів мережевого дроту

Варіанта два. Це з’єднання перекрестом вид "А" "(малюнок нижче) і другий варіант один до одного як на вигляді" Б (рисунок нижче).

 

 Примітка Залежно від виробника колір проводу може бути замість коричневого — сірим, а замість помаранчевого червоним.

Комментарии закрыты.