Як покласти ламінат своїми руками

На сьогоднішній день ламінат є одним з самим популярних матеріалів, використовуваних в квартирах і будинках. Чудовий зовнішній вигляд і прийнятна ціна- основні критерії, за якими люди вибирають саме цей вид підлогового покриття.

 

Як покласти ламінат своїми руками

 

Перед укладанням ламінату необхідно перевірити і підготувати поверхню підлоги. Для цього чорнову підлогу необхідно обстежити на наявність нерівностей (зробити це можна за допомогою рівною рейки, рівня або правила довжиною 1метр- його потрібно прикладати до підлоги в різних місцях і напрямках для визначення горбів і западин). В основному виробники ламінату допускають наявність нерівностей підлоги до 2-х мм на один метр площі статевого покриття.

При наявності нерівностей на поверхні підлоги їх необхідно усунути (оскільки, чим більше нерівним буде підставі, тим більше ймовірність утворення з часом щілин між панелями ламінату).

 

На бетонних підлогах всі нерівності можна згладити пристроєм тонкої стяжки з самовирівнюючих наливних сумішей. На нерівні дощаті підлоги рекомендується покласти фанеру або листи ДСП. Також для укладання ламінату чудово підходить суха стяжка.

Після усунення небажаних нерівностей стелять підкладку. Зазвичай її товщина складає від 2 до 4 мм (робити підкладку дуже товстою не варто- це приводить надалі до зносу замків ламінату). Найдешевшими є підкладки, отримані з пенополіетіленов (таких як поліфом, пенофол, ізолон і т. п.); більш екологічно чистими (однак, і більш дорогими) вважаються пробкові підкладки.

Найпоширенішими в будівельних магазинах є підкладки з екструдованого пінополістиролу (вони зазвичай виконані у формі прямокутних аркушів, одна сторона яких рифлена і при укладанні повинна бути звернена донизу).

 

Якщо ламінат укладається на бетонну основу, то під підкладку необхідно покласти додатково шар гідроізоляції (в якості гідроізоляції добре підійде плівка товщиною 0,2 мм або будь-яка інша гідроізоляція).

Перед безпосередній укладанням ламінат повинен пролежати в приміщенні не менше 2-х діб, для того, щоб адаптуватися під вологість повітря і температурний режим кімнат. Укладання ламінату краще проводити вздовж напрямку сонячних променів, оскільки при укладанні поперек, стики відкидають невеликі тіні, ніж псують естетичність загального зовнішнього вигляду.

Монтаж ламінату можна класифікувати за основними ознаками на два види:

 

    — Клейовий;- Замковий.

 

Надійний захист стиків від проникнення вологи є основним достоїнством клейового методу укладання ламінату (і це значно збільшує термін експлуатації статевого покриття). Однак сам процес, в порівнянні з замковим методом, вкрай трудомісткий і вимагає додаткових витрат (на клей). Використання клейового методу укладання ламінату в приміщеннях з системою теплих підлог, виключається.

При укладанні клейовим способом використовується спеціальний водовідштовхувальний клей (ні в якому разі не можна використовувати клеї на водній основі- це призводить до розбухання стиків між панелями). Клей необхідно наносити по всій довжині паза панелі.

Потім паз потрібно зістикувати з шипом раніше покладеної панелі ламінату. Рекомендується ущільнити з’єднання легкими ударами молотка через дерев’яний брусок. Надлишки клею легко видаляються за допомогою вологої ганчірки.

 

Через кожні три ряди панелей необхідно почекати час, поки клей висохне (це займає не більше двох годин). Покриття готове до експлуатації через 10-12 годин по закінченню монтажу.

Більш простим способом монтажу ламінату є замковий метод. Замковий ламінат кожного окремого виробника має свої відмінні риси та особливості, але в цілому його можна розділити на дві групи: Click і Lock.

 

Вкладання ламінату з замками типу Lock здійснюється за допомогою забивання за допомогою молотка однієї панелі в іншу. Додаткові витрати на клей при використанні такого ламінату відпадають, так як панелі надійно фіксуються завдяки спеціальним гребінку на шипах.

Поява нових замків типу Click зробило панелі ламінату більш зносостійкими і якісними. Монтаж таких панелей здійснюється наступним чином: спочатку одна панель заводиться в другуб під кутом в 30-45 ?, після чого вставляється панель притискається до підлоги. Це призводить до замикання замка і надійної фіксації ламінату на підлозі (іноді, правда, все одно доводиться постукувати панелі молотком, хоча в інструкції це не вказується).

Якщо розглядати послідовність монтажу ламінату, то вона практично однакова для всіх його видів і починається, як правило, з лівого кута кімнати. Перед укладанням першого ряду панелей необхідно виміряти ширину приміщення і розрахувати ширину останнього ряду ламінату (інакше може вийти незручна ситуації: наприклад, Ви застелили всю кімнату, а біля стіни залишається невеликий проміжок в 1-2 см. Плінтусом його не прикрили, а ламінат такої ширини буде погано триматися- оптимальна ширина становить мінімум 5 см). Тому краще перестрахуватися і обрізати перший ряд панелей по довжині.

При монтажі ламінату будь-якого типу між стіною і панелями необхідно залишати невеликий (у межах 1 см) зазор на теплове розширення (важливо не забути по закінченню укладання панелей закрити його плінтусом).

 

Перший ряд панелей ламінату набирається зліва направо, при цьому, найчастіше, крайню праву панель доводиться підрізати (з відрізаного шматка можна починати набирати наступний ряд- тоді вийде потрібна разбежка швів, що сприятливо позначиться на цілісності ламінату).

Після установки першого ряду між стінами і ламінатом необхідно встановити клини, щоб забезпечити в подальшому необхідний зазор на теплове розширення; при цьому важливо стежити за прямолінійністю ряду. Однак часто, при підбитті молотком панелей наступних рядів клини вискакують зі своїх місць, що порушує прямолінійність ряду і весь монтаж ламінату в цілому. Тому досвідчені обробники рекомендують замість клинів перший ряд фіксувати або саморізами з шайбами (у разі дерев’яних підлог), або дюбеля-цвяхи з шайбами (у разі бетонної підлоги).

По закінченню монтажу ламінату їх потрібно обов’язково викрутити.

 

Якщо при укладанні використовується клейовий спосіб, або ламінат з замками типу Lock, то кожна наступна панель стикується спочатку по довгій кромці, а потім по торцевій; якщо ж використовується ламінат з замками типу Click, то спочатку кладеться весь ряд панелей, а потім в нього вставляється наступний цілком (що вкрай незручно робити поодинці при великій ширині кімнати- краще мати напарника, як мінімум одного).

Для підбиття ламінату при монтажі зручно користуватися звичайним молотком, однак варто врахувати, що краще виробляти удари по ламінату через невеликий шматок панелі (10-12 см), так як сам ламінат- досить крихкий матеріал і може потріскатися від прямих ударів молотка. При установці крайніх правих панелей кожного ряду і всього останнього ряду зручно віджимати ламінат від стіни за допомогою невеликого обценьків (але робити це потрібно дуже акуратно, використовуючи додатково підкладки, щоб не пошкодити сам ламінат і стіни).

 

По закінченню монтажу ламінату встановлюються плінтуса (причому кріпити їх потрібно тільки до стіни).

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*