Як поклеїти шпалери на побілені стіни

Після шліфування стіни і стелю необхідно прогрунтувати. Грунтовий склад краще вибирати якісний, так як дешеві розчини недостатньо глибоко проникають в поверхню і не забезпечують надійне закріплення основи для шпалер. Після повного висихання грунтового шару на стінах процедуру потрібно повторити. А в якості третьої шару слід використовувати розведений водою для шпалер клей. Перераховані вище дії дозволять зміцнити і як би «зв’язати » стару побілку щоб уникнути її відшарування і в майбутньому — отпаданія шпалер.

Грунтовка стін

Звичайно, такий варіант обклеювання стін супроводжується певним ризиком. Якщо стіни були побілені не один раз, то на погляд і дотик практично неможливо визначити стан усіх наявних шарів. Щоб перевірити « витривалість » побілки, необхідно обробити і обклеїти шпалерами невелику ділянку на стіні або стелі. Через деякий час можна буде зрозуміти, як поводиться покриття на поверхні. Якщо результат влаштовує, можна продовжувати роботу, якщо ж ні, краще видалити всю побілку і заново обробити стіни — так результат буде більш якісним.

снимаем старый обои с помощью мастерка

Грунтовка стін

У разі позитивної « реакції» пробного шматка шпалер, необхідно приступати безпосередньо до процесу обклеювання стін і стелі. Дуже важливим етапом є вибір клею. В даний час існує величезний вибір різних шпалер — від простих паперових до тканинних. У першому випадку вимоги до клею не настільки високі — він повинен бути якісним. А ось при поклейке « важких » шпалер, на флізеліновій і тканинній основі, клей потрібно вибирати неодмінно спеціалізований, оскільки до його складу входять особливі речовини, що дозволяють краще зчіплювати громіздкий матеріал з поверхнею стіни. У випадку з побіленими стінами цей момент украй важливий.

Технологія поклейки шпалер досить проста. Для початку полотно слід розрізати на частини, враховуючи при цьому висоту стіни з припусками на плінтус, і малюнок. При обклеювання побілених стін потрібно обробляти клеєм обидві поверхні для кращого зчеплення матеріалу. Шпалери клеяться встик, в напрямку від віконного прорізу до дверей, а в кутах — внахлест. Кожне приклеєне полотнище необхідно пропрасувати валиком або губкою для видалення бульбашок повітря і надлишків клею.

Це основні тонкощі, які потрібно знати при оклейке побілених стін шпалерами. В цілому, процес практично не відрізняється від стандартної процедури і вимагає лише певних навичок.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*