Як усунути засмічення в унітазі — інструкція та поради

Виникнення засмічення в унітазі є досить поширеною проблемою. З нею можна зіткнутися і в міській квартирі, і в заміському будинку і на дачі, обладнаній системою зливу каналізаційних стоків. Проблема ця вимагає зазвичай швидкого вирішення. Якщо ви будете чекати неквапливого сантехніка, то масштаби розливу фекальних вод можуть привести до чергового ремонту і великим бюджетним витратам. Тим часом рішення проблеми як усунути засмічення в унітазі є доступною навіть для звичайної людини.

Для цього не потрібно особливих технологічних навичок, а достатньо мінімальних знань і присутності в жомі доступних інструментів, які продаються в кожному господарському магазині.

как устранить засор в унитазе

Як усунути засмічення в унітазі

Що засмічує наші унітази

Для того, щоб освоїти технологію очистки унітазу і прилеглих до нього каналізаційних труб, перш за все необхідно ознайомитися з його конструкцією.

Унітаз являє собою санітарний пристрій, всередині якого є приймач стічних вод, що переходить в вигнуту трубу, вихід якої під’єднується до каналізаційної системи. Вигин труб в унітазі призначений для створення водяного затвора, який призначений для запобігання проникнення неприємних каналізаційних запахів в квартиру.

образец засора в унитазе

Зразок засмічення в унітазі

Має в цей вигин, як правило, потрапляють і застряють різні великі нерозчинні у воді предмети. Це можуть бути обривки щільного паперу, ганчірки й інша ганчір’я, пакети і поліетилену і так далі. В основному такі штуки потрапляють в ваш унітаз через дії ваших же домочадців, але в окремому випадку, в багатоквартирних будинках, такі предмети можуть потрапляти в ваш ділянку каналізаційної системи через діяльність ваших верхніх сусідів.

Способи очистки унітазів

В загальному випадку способи очищення унітазів збігаються з аналогічними дії по усуненню засмічень в інших санітарних пристроях. Умовно їх можна розділити на дві великі групи:

    Механічні способи — полягають в руйнуванні або витяганні предмета засора механічними твердими пристроями. Хімічні способи — полягають в руйнуванні, розчиненні предметів засмічення агресивними хімічними рідинами.

Хімічний спосіб усунення засмічення в унітазі

Це найбільш простий спосіб усунення засмічень. Для того, щоб його провести необхідно придбати в господарських магазинах спеціальну рідину або порошок, які засипаються або заливаються безпосередньо в слив унітазу. Порошок або рідина створюють агресивний розчин, на лужний або кислотній основі, який розчиняє всі перепони, що трапляються на його шляху.

Але до таких способів потрібно ставитися з певною обережністю. При застосуванні таких агресивних розчинів завжди існує ймовірність пошкодження як самого сантехнічного обладнання, так і прилеглих до нього каналізаційних трубопроводів. Так що пред використанням таких речовин уважно ознайомтеся з їх складом і з інструкцією по застосуванню і співвіднесіть отримані знання зі складом матеріалів, які використовуються у вашій каналізаційній системі.

прочистка унитаза содой - простой способ

Прочищення унітазу содою — простий спосіб

Істотним недоліком використання хімічно агресивних рідин є їх нездатність боротися з деякими видами засмічень, наприклад з застрягання твердих предметів.

Механічні способи прочищення унітазів — вантуз

Вантуз — це дуже популярний сантехнічний інструмент, який повинен бути присутнім в кожному будинку. Його конструкція надзвичайно проста — гумова півсфера, розміщена на крепежной ручці.

Робота з таким інструментом надзвичайно проста: розміщуєте гумову півсферу над місце зливу і різкими натисканнями проштовхувати воду вглиб стоку. Тиск води передається на місце засмічення, руйнує його або проштовхує вглиб каналізаційної системи аж до магістрального каналізаційного стояка.

прочистка унитаза с помощью вантуза

Прочищення унітазу за допомогою вантуза

Використовуємо підручні інструменти для екстреної прочищення

В екстрених ситуаціях при відсутності вантуза можна скористатися і підручними пристрою. Для цього візьміть пластикову пляшку підходящого розміру, зріжте з неї дно і опустіть цю конструкцію в зливний отвір. Також як і вантузом — робіть різкі поштовхи, які повинні зруйнувати засмічення в каналізації або в вигині внутрішньої труби унітазу.

Також засмічення в унітазі або в прилеглій трубі можна і просто виливши в нього відро води, нагрітої для гарячої температури. Будьте обережні. По-перше, таким окропом можна обпекти себе, а по-друге від надмірно гарячої води може тріснути фаянс унітазу. Тому краще спочатку вилити в унітаз невелику кількість гарячої води, щоб його поверхня прогрілася. Взагалі нагрів унітазу в місці вигину труби феном також може допомогти в проштовхуванні засмічення в сторону магістрального стояка.

Хімічну очищувальну рідину можна виготовити і самостійно. Для цього знайдіть половину пачки звичайної побутової соди. Розчиніть її у воді і вилийте в унітаз. Такий лужний розчин прекрасно допомагає для усунення деяких видів засмічень.

Використовуємо сантехнічний трос

Відмінним приладом для усунення засмічень в унітазі і в каналізації є сантехнічний трос. Він дозволяє не тільки руйнувати засор або проштовхувати його джерело в сторону магістрального косяка, але і витягувати великі предмети (наприклад, ганчірки) через непорозуміння потрапили в каналізаційну систему.

сантехнический трос для прочистки унитаза - фото

Сантехнічний трос для прочищення унітазу — фото

Сантехнічний трос обладнаний рукояткою Г-подібної форми з одного боку і гострої насадкою або спіраллю з іншого боку. Спіральна насадка може використовуватися як своєрідний гачок, яким витягується предмета, який закупорив каналізацію.

схема прочистки унитаза с помощью сантехнического троса

Схема прочищення унітазу за допомогою сантехнічного троса

Порядок роботи з сантехнічним тросом дуже простий :

Опустіть наконечник троса в зливний отвір унітазу або в зливний отвір раковини або ванною. Для зручності роботи в раковині можна зняти грати зливного отвору, вона тримається всього на одному болті. Також кінець троса можна вставляти безпосередньо в каналізаційну трубу, від’єднавши від раковини сифон, який чиститься і промивається під проточною водою.

Утримуючи однією рукою трос — заправте його наконечник якнайглибше. Після чого, обертаючи Г-подібну ручку проштовхуйте наконечник троса ближче до місця засмічення. Заятрявшій предмет можна або виштовхнути в магістральний стояк, або витягти, зачепивши його спіральної насадкою.

прочищати унітаз саморобної прокачуванням

Ефективно боротися з засмічень в унітазі і в каналізаційних трубах допомагає і саморобний інструмент, званий прокачуванням.

прочищаем унитаз самодельной прокачкой

прочищати унітаз саморобної прокачуванням

Він виготовляється наступним способом:

    Знайдіть сталевий стрижень і на одному його кінці наріжте різьбу, Випиляєте зі сталі та з гуми дві пластини, в їх центрі проробіть отвір. Наверніть на наконечник стержня гайку, потім закріпіть пластини і зафіксуйте їх ще однією гайкою. На протилежному кінці стержня зробіть ручку для зручності використання. Її можна сформувати, просто обмотавши кінець ізолентою.

Виготовленим інструментом можна ефективно усунути засори. Додайте пластини в зливному отворі унітазу і різкими поштовхами, аналогічно використанню вантуза протолкніте масу води всередину каналізаційних труб.

засмічуючи унітазу в багатоквартирному будинку

Якщо з усуненням засора унітазу в багатоквартирному будинку все досить просто, так як ви має доступ до всієї каналізаційної системі, від унітазу до септика, то усунення засмічень в багатоквартирних будинках може викликати певні проблеми.

Внаслідок хаотичного переміщення каналізаційних стоків предмета засора, будь то ганчірка або поліетиленовий пакет може потрапити у вашу систему і з верхніх поверхів. Для того уникнути таких проблем — на стику каналізаційної системи вашої квартири і магістрального стояка необхідно розмістити зворотний клапан.

Усуваємо засмічення раборке гофри

При засміченні унітазу може виникнути і така ситуація, коли вам доведеться від’єднувати приймальню трубу каналізаційної системи від унітазу. При використанні такого способу ви зможете не тільки ефективно прочистити засмічення, який може утворитися в вигині унітазу, а й отримати прямий доступ до трубопроводів каналізації. В цьому випадку сантехнічний трос може направлятися безпосередньо в трубу, що полегшить роботу з усунення несправностей. Однак виконувати таку роботу потрібно з обережністю і з попередженням сусідів, щоб забезпечити відсутність надходження нової порції стічних вод.

Проводимо профілактичні роботи

Для того, щоб уникнути виникнення екстрених неприємностей — при експлуатації унітазів слід дотримуватися певних правил. Пам’ятайте, що унітаз не призначений для скидання туди великогабаритних і нерозчинних у воді предметів. Навіть невелика ганчірка, що потрапила в стік унітазу може стати якорем для більш дрібних предметів і утворити солідний засор.

З увагою ставитеся і до виливалося в унітаз рідинам. Частина з них може при контакті з холодними каналізаційними стоками утворювати нерозчинні сполуки і закупорювати трубопроводи.

Для запобігання засмічення слід проводити регулярну прочистку очистку унітазів за допомогою спеціальних засобів для чищення.

Для того, щоб більш детально ознайомитися з процесом чистки засмічення в унітазі — ознайомтеся з відеоуроків.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*