Як вибрати деревину

Одними з перших будівельних матеріалів, використаних людиною, були камінь і деревина, причому остання була найпоширенішим і доступним матеріалом. Останнім часом в малоповерховому будівництві цей матеріал знову знаходить колишню популярність (часто застосовується при зведенні дач, заміських котеджів і т. п.).

 

Як вибрати деревину

 

Основною перевагою дерев’яного будинку є його екологічність: стіни будинку чудово «дихають», і аромат всередині непорівнянний ні з чим. Перебування в дерев’яному будинку залишає відчуття комфорту і затишку в будь-який час року. Плюс до всього, будівництво дерев’яного будинку обходиться набагато дешевше, ніж, приміром, цегляного.

Як і будь-який будівельний матеріал, деревина не позбавлена своїх специфічних переваг і недоліків. У даній статті наводяться основні і часто зустрічаються недоліки деревини і способи боротьби з ними:

 

— Усихання. Усиханням в будівництві називається зміна (а конкретно, зменшення) обсягів та розміру пиломатеріалів внаслідок зниження міститься в них вологи. Важливо знати, що за ступенем вологості деревину ділять на п’ять видів:

 

Мокра (вологість понад 100%)- деревина, довгий час перебувала у воді;

Свіжозрубана (вологість 50-100%)- деревина, яка зберегла в собі вологість зростаючого дерева;

Повітряно-суха (вологість 13-20%)- деревина, довгий час прибуває на відкритому повітрі;

Кімнатно-суха (вологість 8-13%)-висушена в опалювальному приміщенні при кімнатній температурі деревина;

Абсолютно суха (вологість ? 0%)- деревина, висушена в сушильній камері (при температурі 100-105 ° С).

Як вибрати деревину

    Після зведення дерев’яного будинку йому необхідно дати час на усушку (усадку)- мінімально рік, а ще краще два. Не можна обшивати стіни будинку (та й в принципі проводити будь зовнішні оздоблювальні роботи) поки будинок не осяде. Брусовий будинок потрібно збирати тільки на нагелях (цвяхи необхідно виключити). Якщо встановлюються віконні або дверні прорізи, то над верхнім косяком необхідно залишати невелику щілину (не менше 10% від висоти отворів). На жаль, усушка деревини проявляється неоднаково за різними напрямками: в радіальному напрямку, наприклад, вона становить від 3 до 7%, в той час як в тангенціальному може скласти від 8 до 10%, що в подальшому призводить до викривлення пиломатеріалів. Розрізняють два типи покоробленности: поперечну (А) (може бути у вигляді жолоба (а), трапеції (б), ромба (в) і овалу (г)) і поздовжню (Б) (проявляється по кромці (д), по пласті (е), а також може приймати форму криловатості (ж)) (див. малюнок нижче). Зараз у магазини будівельних матеріалів надходить деревина, що має свіжозрубану вологість, тому не можна дозволяти їй залежуватися довгий час на будівельного майданчика- не більше 2-х тижнів- інакше робота посилитися покоробленностью матеріалу. У напрямку вздовж волокон деревини усушка спостерігається в меншій мірі (0,1-0,3%), тобто довжина дощок при їх висиханні практично не змінюється. З цієї причини будинок, побудований за каркасною технологією, не дає усадки, і всі оздоблювальні роботи (як зовнішні, так і внутрішні) можна здійснювати відразу після зведення стін (це, мабуть, самий вагомий плюс на користь каркасних будинків).- Щільність. Щільність характеризує деревину з точки зору її масивності в одиниці об’єму і може відрізнятися в рази у різних порід деревини. Здатність деревини пропускати повітря і вологу безпосередньо залежить від її щільності (чим вище щільність, тим нижче дана здатність).- Вологопоглинання. Ця характеристика описує деревину з точки зору здатності поглинати пари води, що знаходяться в повітрі. Насичена вологою деревина втрачає свої фізико-механічні властивості, знижується також і її біоустойчівость. Для запобігання подібного роду наслідків необхідно обробити деревину стійкими просоченнями або лакофарбовими матеріалами.- Розбухання. Є зміна (а точніше, збільшення) розмірів і об’єму пиломатеріалів при поглинанні ними вологи. Заходами щодо запобігання подібного роду неприємностей є обробка деревини водостійкими покриттями. Крім того, перед роботою матеріал необхідно витримувати в приміщенні, де буде проводитися обробка, не менше доби.

 

Не потрібно скупитися і економити при будівництві дерев’яного будинку: краще вже перестрахуватися, і зробити обробку його вогні-біозахисними матеріалами, а також водовідштовхувальними покриттями. Детальніше про це розповідається у відео, посилання на який надається в цій статті:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*