Як вибрати труби для теплої підлоги

Тепла водяна підлога в даний час є одним з найпопулярніших способів обігріву приміщень. Нагрівається підлога з рідким теплоносієм створює комфортну атмосферу в тій частині об’єму приміщення, де проходить основна життєдіяльність людини.

Важливу роль у створенні ефективно діючої системи теплої водяної підлоги грають труби, через які в товщі статі проходить нагріте теплоносій.


как выбрать трубы для теплого пола

Структура метталопластіковие труби зсередини

Строго кажучи металлопластиковая труба несе в собі кілька шарів, з’єднаних між собою клеєм. Алюмінієва прошарок вставляється між двома шарами із зшитого поліетилену на клейову основу. Така кількість шарів створює додаткові складності при монтажі системи теплої водяної підлоги.

Алюмінієва фольга, що вставляється в металопластикові труби несе на собі роль кисневого бар’єру. Додатковою функцією алюмінієвого шару є захист від лінійних деформацій труби, але внаслідок невеликої товщини шару алюмінію металлопластиковая труба не може похвалитися дійсно великий жорсткістю.

Ще одним значущим недоліком використання металопластикових труб в системах водяного опалення є різні коефіцієнти розширення всіх верств труби. Це значить, що гаряча вода, що проходить через таку труб викликає нерівномірне зміщення шарів труби по відношенню один до одного. У крайніх випадках часті цикли нагрівання й охолодження можуть привести до пошкодження клейового шару, який може привести до розшарування маси складових частин металопластикової труби.

фитинги для монтажа труб теплого пола

Пластикові труби для теплої підлоги

Єдиною проблемою поліетиленової труби може стати відсутність кисневого бар’єру, але в нових модифікаціях труб із зшитого поліетилену це питання вирішене нанесенням на поверхню труби шару полівінілового спирту. Таким чином зшитий пластик беззастережно виривається в лідери матеріалів, з яких виготовляються трубопровідні системи для теплої водяної підлоги.

Мідні труби для теплої підлоги

Останнім часом позиції зшитого пластика — поліетилену на ринку опалювальних труб стрімко тіснить мідь. Важливою перевагою цього матеріалу є надзвичайно високий коефіцієнт тепловіддачі, який набагато підвищує ефективність роботи опалювального трубопроводу.

медные трубы для теплого пола

Мідні труби для теплої підлоги

До того ж міцність мідних труб набагато вище, ніж виготовлених із зшитого поліетилену. Вони відмінно тримають високу температуру і тиск, що дозволяє істотно збільшувати параметри роботи опалювальної водяної системи. Однак при монтажі систем водяного опалення з мідних труб слід врахувати, що місця контакту міді з іншими металами є ділянками різниці електричних потенціалів, що може також, як і у випадку з металопластикової трубою привести до передчасної корозії.

Варто відзначити, що при монтажі теплої водяної підлоги необхідно уникати прямого контакту мідних труб з масою цементно — піщаної стяжки, так як це може привести до швидкої корозії. В цьому випадку між мідною трубою і стяжкою рекомендується укласти шар гідроізоляційного матеріалу.

Єдиним видимим і до речі істотним недоліком використання мідних труб в водяних опалювальних системах є висока вартість цього матеріалу. Також для його монтажу необхідні спеціальні інструменти і пристосування, частина з яких вимагає для використання солідних технологічних навичок. Підвищує загальну вартість мідної системи і необхідність покупки спеціальних вузлів кріплення.

Деякі нюанси

Оптимальним варіантом для прокладки трубопровідних систем водяного опалення буде використання труб, що мають внутрішній діаметр в 2 сантиметри. Перед прокладкою системи необхідно скласти її проект на міліметровому папері або в спеціалізованій програмі.

Найбільш популярні виробники труб

Сучасний ринок труб для систем водяного опалення підлоги буквально насичений різними виробниками. Ми проведемо для вас коротку екскурсію по найпопулярнішим маркам.

Хорошим попитом користуються труби із зшитого поліетилену виробництва німецької компанії «Rehau ». Вони характеризуються високою надійністю і якістю, довгим гарантійним терміном. Однак ціна їх досить висока і може досягати 120 рублів за метр. Популярні і труби із зшитого поліетилену італійської компанії « Valtec ». Вони досить демократичні за ціною — максимум 70 рублів за погонний метр, зручні в монтажі, але нестійкі до зовнішніх впливів. Хороші і російські металопластикові труби виробництва компанії « Onnline ». Вони володіють гідною гнучкістю і гарною якістю, але їх монтаж є досить важким заходом. Їх ціна може досягати 140 рублів за погонний метр. Пристойне якість показують і корейські труби, вироблені корпорацією « HydroSta ». Однак, незважаючи на високу функціональність вони не можуть похвалитися надійним захистом зовнішнього шару труби. Їх ціна сягає 100 рублів за погонний метр. Незважаючи на усталений стереотип про « німецьку якість »- німецькі труби з металопластику виробництва компанії « Oventrop » часто поставляються з браком. Але при виборі вдалої партії ви зможете надовго забути про ремонт. Ціна таких труб може досягати 250 рублів за погонний метр. Система теплої водяної підлоги при грамотному виборі труб для її конструкції і якісному монтажі зможе прослужити у вашій оселі дуже довго, створюючи в будинку неповторну комфортну атмосферу.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*