Як викопати колодязь

Питання про те, як вирити колодязь власними силами, вельми актуальне. Таким чином, можна вирішити всі проблеми з водопостачанням, особливо, якщо немає можливості підключитися прямо до центрального водопроводу. На перший погляд, риття колодязя власними руками здається досить складним процесом, але якщо дотримуватися всіх правил, то викопати колодязь власними руками можна.

выкопать колодец своими руками.

Для цього необхідно врахувати кілька факторів:

Забороняється влаштовувати колодязь поблизу с джерелами забруднення. Це означає, що не варто встановлювати колодязь біля сміттєвих, гнойових і компостних куп.

Рекомендація! Якщо ви плануєте встановити колодязь на ухилі, то розташовуватися він повинен вище, ніж джерело забруднення. Також варто взяти до уваги гідрогеологічну ситуацію, наприклад, воду з колодязя в болотистій місцевості пити не можна, так як в неї потрапляє верховодка.

Чиста вода — запорука здоров’я

Здебільшого наявність води залежить від типу грунту і рельєфу.

На дачі оптимальний варіантом розташування колодязя є його розміщення поблизу місця для споживання води. Однак близьке розташування біля будинку вважається недоречним — не менше п’яти метрів.

Варто відзначити і те, що для автономного водопостачання вашої ділянки підійде колодязь з водоносним горизонтом в 5-20 метрів. Незважаючи на те, що зустрічаються і колодязі до 30 м, порівняно зі свердловиною це нерентабельно.

Багато людей довіряють таким « професіоналам », які здатні визначити оптимальне місце під колодязь за допомогою дротяних рамок або вербового прутик. Вірити таким умільцям чи ні, особиста справа кожного. Одне можна сказати точно, у ваших сусідів є вода, значить і вам можна копати колодязь на власній ділянці.

чистая вода в колодце

Землю дістають на поверхню відром

Колодязь з бетонних кілець

Вибрані місце, підготовлено матеріали — значить, можна приступати до процесу риття. Варто відзначити, що встановлювати колодязь з бетонних кілець вельми складно, але можливо, якщо скористатися ручної талью, яка підвішується на тринозі, що складається з дерев’яних брусів.

Перший етап — риття поглиблення

Як відбувається процес будівництва? В першу чергу здійснюється риття поглиблення, рівного по діаметру бетонному кільцю. При етолм дно має бути рівним і горизонтальним. Далі потрібно копати землю всередині кільця. Тоді в міру підкопування, воно почне опускатися під власною вагою. Після достатнього поглиблення кільця, зверху на нього встановлюється таке.

При появі води копання варто продовжувати, воду ж відкачують за допомогою насоса. Якщо вода прибуває дуже швидко, варто припинити копання.

Фотографії поетапного риття колодязя

диаметр должен быть немного больше бетонного кольца

Процес переміщення бетонних кілець

устанавливать кольца нужно краном или "воровайкой"

Установка останнього кільця

Не забувайте, що на дно колодязя потрібно укласти великі, добре промиті камені, зверху х засипають шаром промитого гравію або щебеню. Такий фільтр убезпечить від попадання в воду піску.

Перед застосуванням колодязь потрібно прокачати. Промивку можна припинити вже після 8-20 годин.

Отже, якщо ставитися до такої роботи, як риття колодязя відповідально, тоді даний процес не здаватиметься непосильним. Також дивіться, як зробити будиночок для колодязя своїми руками .

Відео — приклад установки бетонних кілець для колодязя

Один комментарий

  1. Важливо усвідомлювати, глибина колодязя залежить не від фінансових побажань, можливостей і амбіцій, а від конкретних гідрогеологічних умов залягання підземних вод в конкретному місці.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*