Як заливати фундамент частинами

При заливанні монолітного фундаменту будинку необхідні обсяги бетону часто перевищують декілька кубометрів. Великі будівельні фірми вирішують цю проблему за допомогою важкої спецтехніки — міксера і бетононасоса, з їх допомогою розчин змішується і подається в опалубку. Однак приватним забудовникам така техніка не завжди по кишені, крім того, на невеликих ділянках можуть бути відсутні під’їзні шляхи для важкої техніки.

Частково вирішити проблему допоможе бетономішалка, але обсяги розчину, приготовляемого за одне завантаження, при цьому обмежені. У будівельників при цьому виникає питання : чи можна заливати фундамент по частинах? Чи не вплине це на експлуатаційні властивості і міцність фундаменту?

можно ли заливать фундамент частями

Способи армування кута у фундаменту

Пошарово або блоками? (заливати частинами)

Ще одне питання, яке хвилює забудовників — як правильно розподілити порції бетону? Можливі три типи розташування швів :

    Горизонтально ; Вертикально ; Під кутом.

СНиП на цей рахунок дає конкретні вказівки : шов між ділянками монолітного фундаменту повинен бути спрямований перпендикулярно осі. Тобто, для колон і паль підходить тільки послойная заливка бетону з утворенням горизонтальних швів.

Для стрічкового монолітного фундаменту шви можуть розташовуватися як вертикально, так і горизонтально. Для збереження міцності фундаменту необхідно якісне армування, спрямоване перпендикулярно стикам монолітних блоків. Якщо шви зроблені вертикально, то поздовжня арматура повинна обов’язково міцно зв’язувати кути будівлі. При послойной горизонтальній заливці установка вертикальної арматури обов’язкове

Процес заливки фундаменту частинами

При заливанні стрічкового фундаменту шарами необхідно врахувати одну особливість: якщо опалубка зводиться тільки в надземній частині фундаменту, а підземна частина заливається в викопану траншею, то стики рядів роблять за рівнем грунту. Перед заливанням цоколя необхідно виждати тверднення бетону в підземній частині протягом декількох діб, в іншому випадку маса бетону, залитого в опалубку, своєю вагою може зруйнувати недостатньо отверділі цементно — гідратовані зв’язку. У бетоні з’являться мікротріщини, він стане більш гігроскопічний і з часом почне руйнуватися.

заливка ленточного фундамента

Технологія заливки монотонного фундаменту

Добавка присадок і пластифікаторів дозволяє поліпшити плинність бетону, завдяки чому з процесу заливки можна буде виключити вібрування бетону. Це дозволить зменшити вплив нової порції розчину на вже залиті шари.

Змішування розчину виробляють після попереднього розрахунку

Процес змішування бетону

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*