Як заміряти жалюзі на пластикові вікна

Сучасні жалюзі випускаються декількох різновидів і надзвичайно зручні для установки будинку або в офісі. Всі фірми, які займаються виробництвом і установкою жалюзі пропонують зробити виміри за допомогою професійно навчених співробітників цих фірм. Але цю процедуру можна провести і самостійно, маючи на озброєнні звичайну рулетку і покрокову інструкцію для зняття замірів.


как замерить жалюзи на пластиковые окна

Як заміряти жалюзі на пластикові вікна

Однак спочатку слід визначитися з типом жалюзі. Вони виробляються декількох видів:

    горизонтальні жалюзі ; вертикальні жалюзі ; рулонні штори ; штори плісе.

Заміри для кожного з цих видів трохи відрізняються один від одного. Тому спочатку треба вибрати, які саме жалюзі ви бажаєте бачити на своєму вікні, а потім вже братися за рулетку.

Заміри для замовлення горизонтальних жалюзі

Кріплення горизонтальних жалюзі може бути вироблено трьома способами :

на стулку ; в проріз ; на стіну.

1. При виборі способу кріплення на стулку необхідно заміряти відстань від одного штапика вікна, на якому планується закріпити жалюзі, до другого. У тому випадку, якщо немає необхідності залишати бічній просвіт, то до отриманої ширині жалюзі слід додати 30 міліметрів. По висоті слід заміряти довжину самої стулки вікна. Але якщо ви бажаєте встановити якісь додаткові кріплення, то вам не обійтися без консультації фахівця.

стандартное пластиковое окно

Стандартне пластикове вікно

2. Заміри для кріплення жалюзі усередині віконного прорізу слід виробляти мінімум в 3 точках, як по висоті, так і по ширині, так як віконні прорізи дуже часто бувають не зовсім прямокутними. З трьох отриманих цифр положено вибрати найменше значення.

Щоб визначити ширину жалюзі, треба заміряти ширину скла і додати до неї ширину однієї ущільнювальної гумки.

Довжина повинна бути дорівнює висоті скла разом з ущільнювальними гумками і запасом в 1 см.

Слід врахувати, що карниз жалюзі буде виступати з обох сторін на 36 мм і перевірити, щоб він не впирався в відкоси або петлі. Крім того, треба передбачити, щоб жалюзі в зібраному вигляді не заважали відкриттю вікна.

Ланцюжок для підняття жалюзі зазвичай розташовують з боку петель, а довжина її дорівнює 2/3 висоти вікна.

схема жалюзи

Схема жалюзі

3. У тому випадку якщо жалюзі планується закріпити на стіні, то ширина їх обов’язково повинна бути більше ширини прорізу вікна на 10 сантиметрів. Висота визначається самостійно. Можна вибрати такий розмір жалюзі, щоб вони були трохи вище підвіконня, або ж закривали його повністю. Але довжина жалюзі повинна бути більше віконного отвору на 5 сантиметрів, так як там закріплюється карниз вироби.

Крім того слід передбачити і варіант управління: лівий або правий.

схема крепления жалюзи на стене

Схема кріплення жалюзі на стіні

Визначення параметрів вертикальних жалюзі

Вертикальні жалюзі кріпляться на пластикові вікна трьома способами : в проріз, на стіну або до стелі. Різноманітність фактур і забарвлень, а також простота монтажу і подальшого догляду, зробили вертикальні жалюзі дуже популярними в останні роки.

1. У тому випадку якщо жалюзі будуть кріпитися у віконний отвір, треба заміряти ширину верхньої частини вікна і відняти з неї 2 см, це буде ширина жалюзі. Потім слід виміряти висоту отвору зліва і справа, вибрати найменше значення, відняти з нього 1 см, отриманий результат буде дорівнює довжині жалюзі. Крім того треба визначитися зі стороною управління (лівої чи правої), а також напрямком в яке жалюзі будуть відкриватися.

замер вертикальных жалюзи

Замір вертикальних жалюзі

2. Для жалюзі, які будуть кріпитися до стіни, ширина дорівнюватиме віконному прорізу плюс мінімум 10 см. А довжина повинна бути більше висоти віконного прорізу на 5 сантиметрів. Якщо підвіконня виступає за лінію жалюзі, то їх довжина не повинна бути більше отвору вікна. А якщо підвіконня буде приховано жалюзі, то до їх довжини слід додати ще кілька сантиметрів.

схема замера вертикальных жалюзи крепящихся к стене

Схема виміру вертикальних жалюзі кріпляться до стіни

3. При вибраному монтажі жалюзі до стелі, треба заміряти висоту від стелі до підвіконня і відняти з отриманого результату 2 см. Це буде довжина жалюзі в тому випадку, якщо підвіконня буде виступати за лінію віконного прорізу. А якщо жалюзі будуть приховувати підвіконня, то їх довжина дорівнюватиме висоті від стелі до підвіконня плюс 5 см. Ширина повинна перевищувати віконний проріз на 10 см мінімум.

замер жалюзи крепящихся к потолку

Замір жалюзі кріпляться до стелі

Інструкція по зняттю замірів для рулонних штор

Рулонні штори також кріпляться як в отвір вікна, так і на стіну.

1. При знятті вимірів для кріплення штор в отвір вікна необхідно виміряти ширину отвору і відняти з цього значення 4 сантиметри. Це буде ширина полотна штори. А висота віконного прорізу до підвіконня дорівнюватиме довжині полотна. Крім того треба буде вибрати колір тканини і тип механізму, а також його розташування — зліва чи справа.

замер рулонных штор

Замір рулонних штор

2. Для рулонних штор, які кріпляться на стіну, досить виміряти довжину від отвору вікна до підвіконня і додати до цього значення 5 см. А ширина штори може бути довільною, наскільки вона буде ширше віконного прорізу, залежить від особистих переваг замовника.

замер жалюзи на пластиковые окна

Замір жалюзі на пластикові вікна

Касетні рулонні штори

Цей вид рулонних штор кріпиться безпосередньо на раму вікна і для того, щоб отримати необхідні розміри треба заміряти ширину вікна від одного штапика до іншого. А довжина рулонної штори дорівнює висоті вікна по ребрах штапика плюс 20 мм. Розміри бажано знімати відразу в декількох місцях вікна, а потім вибирати з них мінімальне значення, так як пластикові вікна рідко бувають строго прямокутної форми.

Заміри для штор плісе

Даний вид жалюзі має найбільше розмаїття видів кріплень, і в той же час є одним з найдорожчих. Тому бажано, щоб заміри штор плісе були вироблені професіоналами фірми, щоб надалі можна було б уникнути виникнення претензій з якості та монтажу товару.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*