Зберігання та дозування пластифікатора

8.1. Рекомендоване дозування суперпластифікатора становить 0.3 — 1.5% від маси в’яжучого в перерахунку на суху речовину.

8.2. Введення суперпластифікатора до складу бетонної суміші рекомендується проводити одночасно з першими порціями води замішування. При виробництві бетону слід забезпечувати рівномірність розподілу добавки у відповідності нормативними

вимогами.

Зберігання та дозування пластифікатора

8.3. Дозування добавки повинно здійснюватися з точністю ± 2% від її розрахункової кількості.

8.4. Суперпластифікатор у вигляді водного розчину слід зберігати в ємностях, захищених від попадання опадів, при позитивній температурі.

8.5. Сухий продукт слід зберігати в сухому приміщенні при температурі не вище 35.С.

8.6. Гарантійний термін зберігання суперпластифікатора:

* В сухому вигляді — протягом 1 року;

* В рідкому вигляді — шість місяців з моменту виготовлення.

По закінченню гарантійного терміну добавка повинна бути випробувана за всі нормованих показниками якості і, в разі відповідності вимогам чинних ТУ, може бути використана у виробництві.

9. Вимоги безпеки при роботі з добавкою

9.1. Пластифікатор є речовиною помірно небезпечним і відноситься до 3 класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007. При зберіганні не виділяє шкідливих речовин чи парів. Введення добавки в бетонну суміш не змінює токсиколого-гігієнічних характеристик бетону. затверділий бетон з добавкою в повітряне середовище токсичних речовин не виділяє.

9.2. У відділеннях приготування розчинів добавок і бетонних сумішей, необхідно передбачати припливно-витяжну вентиляцію.

9.3. У приміщенні, де проводяться роботи з порошкоподібною суперпластифікаторів, не рекомендується користуватися відкритим вогнем, у тому числі не рекомендується проводити електрозварювальні роботи.

9.4. Суперпластифікатор може надавати дратівливу дію на слизові оболонки органів зору та дихання і незахищену шкіру. При роботі з суперпластифікаторів слід застосовувати засоби індивідуального захисту за ГОСТ 12.4.103 і ГОСТ 12.4.011. Робітники, зайняті приготуванням розчинів добавки, повинні бути забезпечені в залежності від характеру виконуваної роботи спеціальним одягом, взуттям та засобами захисту рук, органів зору та дихання.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*