Зливова каналізація на дачі фото інструкція

Облаштування заміської дачі вимагає вирішення безлічі інженерно — будівельних питань. Крім створення зручних і комфортних умов для проживання всередині будинок — вам належить також облаштувати і присадибну ділянку. Одним з важливих споруда на заміській ділянці є зливова каналізація на дачі.


ливневая канализация на даче

Зливова каналізація на дачі

Захищаємося від атмосферних опадів

У нашій країні практично немає місцевостей, де відсутні випадні атмосферні опади. У середній смузі Росії обсяг дощу, що випадає і води від талого снігу може в перебігу року вимірюватися в кубічних метрах. Крім того, жодна дача не застрахована від проливного дощу, які за обмежений час може перенаситити грунт на вашій ділянці вологою і зробити з неї натуральне болото.

Після того, як вашу дачу накриє проливний дощ — випала вода скотиться з дахів і з ділянок з твердим, не вбирає воду покриттям в грунт, надмірно насичуючи його вологою. Ця волога може не тільки створити проблеми для ваших сільськогосподарських культур, але і послужити причиною для руйнування фундаменту вашого будинку. При наявності льоху, цокольного поверху або підвалу в ваших дачних спорудах — вода може проникнути в ці приміщення і частково затопити їх. Така ж ситуація з надмірною кількістю вологи на ділянці може складатися і під час інтенсивного весняного танення снігового покриву.

схема организации ливневой канализации вокруг загородного дома

Схема організації зливової каналізації навколо заміського будинку

Щоб захиститися від несприятливого впливу вологи — на присадибних ділянках влаштовують зливову каналізацію, отводящую зайва кількість вологи за межі вашої дачі, туди, де вона не зможе нічого пошкодити.

Основні характеристики зливової каналізації

Зливова каналізаційна система є досить специфічним спорудою. На відміну від звичайного водогону в дощової і талої воді присутня велика кількість як крупного сміття, так і дрібних зважених частинок. Такий склад стоку увазі проведення первинного очищення і створення каналу для безперебійного переміщення засміченому води.

система ливневой канализации

Система зливової каналізації

Склад системи зливової каналізації на дачі

Склад системи зливової каналізації не обмежується виключно водостоками, що збирають дощову вологу з перекриттів споруд. Дощові труби є лише однією зі складових частин ливневки.

В зливової дачної каналізації можна виділити наступні основні складові частини:

    Елементи, що відводять дощову воду і вологу від танення з різних ділянок перекриттів або місцевості. Елементи, що збирають відведену талу воду в сторону від грядок або будинків. Елементи, що дозволяють накопичувати або повторно використовувати накопичену вологу.

Також варто відзначити, що зливова відвідна каналізація може створюватися з застосуванням двох конструктивних методів: лінійного і точкового, або їх комбінації.

лотки для ливневой канализации

Лотки для зливової каналізації

Точкова зливова каналізація на дачі

При застосуванні такого способу збору дощової або талої води стоки збираються з твердих, не всмоктують вологу поверхонь, наприклад покрівельних покриттів або асфальтованих майданчиків. Далі стоки прямують в прийомні воронки. Після збору стоки транспортуються в систему водовідведення.

Лінійна зливова каналізація на дачі

При використанні системи лінійного відведення всі стоки з невсмоктуючих поверхонь зливаються в жолоби, розташовані вздовж таких ділянок. Після збору дощові і талі стоки направляються в систему водовідведення. При наявності на вашій ділянці кордону з яром або водоймою — доцільно направляти стоки в бік природного стоку. Як варіант — дощові і талі стоки можуть надходити в очищающий септик , де і проходитиме первинну очистку.

устройство ливневой канализации

Пристрій зливової каналізації

Вторинне використання дощової і талої води представляється дуже вигідним заходом. З її використанням ви можете добитися солідною економії на рахунках за воду для поливу або для прибирання. Дощові і талі стоки несуть в собі порівняно мало забруднюючих речовин та їх очистка в стандартному септику не повинна представляти особливої проблеми.

Самостійно монтуємо зливову каналізації на дачі

Незважаючи на те, що зливова стічна каналізація є досить складною інженерною системою — ви цілком можете провести її монтаж самостійно. Ситуація полегшується виходячи з того факту, що в зливової каналізаційної системі відсутні напірні насоси, а вода в ній переміщається самопливом. Тому, монтаж ливневки на дачі або в заміському будинку являє собою лише більш технічно просунуту дитячу голку з весняними струмками. Для того, щоб грамотно спроектувати і змонтувати відвід дощової або талої води на дачі вам необхідно володіти лише мінімальними технологічними навичками.

монтаж труб ливневой канализации вокруг загородного дома

Монтаж труб зливової каналізації навколо заміського будинку

Технологія монтажу зливової каналізації

На початковому етапі проводиться розрахунок системи зливової каналізації. Мінімально необхідними елементами є система відводу води від будівель, так як дощова вода при її надлишку може серйозно ускладнити ваше життя. Далі, при необхідності, розраховується водовідведення від доріжок і майданчиків з твердим покриттям, наприклад від асфальтованої парковки. Визначивши ділянки, від яких повинна відводиться вода слід зробити так, щоб дощова волога не затримувалася на таких поверхнях. З покрівлею все ясно — з неї вода збирається стандартної водостічної системою. А ось для того, щоб ваші доріжки або паркування на дачі не покривалася водою після кожного дощу — при їх будівництві необхідно передбачити ухил, по якому вода під дією гравітаційних сил буде скочуватися в водоприймальні воронки або жолоби. Аналогічні пристрої — воронки або жолоби встановлюються і під закінченнями водостічних труб, які збирають вологу з покрівлі. Після розрахунку і будівництва всіх воронок або водовідвідних жолобів — зібрана вода повинна виводитися в сторону від ділянки, або в систему очищення стоків. Відведення води від водоприймальних вороном можна здійснювати закритим або відкритим способом. При використанні відкритого способу вода надходить в жолоби, закриті у верхній частині решітками. При застосуванні закритої системи вода надходить в місце збору і відводу по системі підземних труб. Як при укладанні жолобів, так і при розміщенні труб — будівельні водовідвідні конструкції повинні розміщуватися з ухилом в бік водозбору. Кут нахилу труб водозбору і жолобів розраховується також, як і при прокладанні каналізаційної зовнішньої системи. При укладанні труб і жолобів після риття в обраному місці траншей на їх дно вкладається піщана подушка товщиною не менше 10 сантиметрів. Труби водовідвідної системи в землі годі й заглиблювати на значну величину. Зливова каналізація працює виключно в теплу пору року і проблема промерзання їй не загрожує. Для того, щоб система не засмічувалася в ній необхідно передбачити установку грат — фільтрів для збору крупного сміття і пісковловлювачів для збору зважених дрібних частинок, таких як пісок. У місцях розташування фільтрів і пісковловлювачів при підземної закритою прокладці труб необхідно передбачити наявність інспекційних колодязів і люків для проведення регламентних робіт та позапланової очистки стоків. устанавливаем лотки для ливневой канализации

Встановлюємо лотки для зливової каналізації

Особливості монтажу зливової каналізації

Для прокладки каналізаційних жолобів ливневки відкритим способом можна скористатися готовими решеніямі — бетонними і пластиковими жолобами для зливової каналізації.

Також зливову каналізацію можна поєднати з дренажною системою. В грунтах з великою кількістю вологи потрібен постійний відвід зайвої води. Для цього в землі прокладаються труби з отворами, які збирають вологу і грунту і відводять її вбік від ділянки. Ці ж труби можна використовувати і для переміщення за межі дільниці дощовою або талою води. Однак, як правило дренажні труби прокладаються на глибині більше, ніж зливова каналізаційна система.

Ретельно прораховуйте ухил труб водовідведення. Використовуйте будівельний рівень або спеціальний теодоліт.

Врахуйте, що вода є досить агресивним середовищем, тому виконуйте каналізаційну зливову систему виключно з матеріалів, не схильних до корозії, наприклад пластику або залізобетону. Чи не застосовуйте трубопроводи, що мають гофровану поверхню, так як вони надзвичайно схильні до засмічення.

Вода скрізь може знайти вихід, так що при з’єднанні труб зливової каналізації використовуйте герметичні технології, аналогічні звичайної зовнішньої каналізації.

Для того, щоб вода в лівневка не замерзла в зимовий час — на початку заморозків система повинна бути повністю прочищена і звільнена від води.

Всі входи в водозбірники і зливові жолоби повинні бути закриті гратами. Легше згребти листя з таких решіток, ніж потім діставати їх з надр каналізаційної системи.

На кожному повороті водовідвідної труби повинен матися оглядовий люк або колодязь.

Для того, щоб більш детально ознайомитися з технологією будівництва зливової каналізації на дачі — ознайомтеся з відеоуроків.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*