Апарат для пайки пластикових труб

Апарат для пайки та зварювання  пластикових труб

У даній статті ми розповімо вам про апараті для зварювання пластикових труб, що має прізвисько в народі «Праска», про його основні експлуатаційних характеристиках, режимах роботи і вимог по догляду за ним.

Підготовка апарату для зварювання пластикових труб — збірка

Апарат для пайки та зварювання пластикових труб
Апарат для пайки пластикових трубВручную нагвинтити і затягнути зварювальні інструменти в холодному стані. Зварювальні інструменти повинні бути чистими, перед установкою слід перевірити їх чистоту.

Зварювальні інструменти завжди необхідно встановлювати так, щоб їх поверхня не виходила за край наконечника зварювального апарату. Зварювальні інструменти, починаючи з Ø40 мм завжди необхідно встановлювати на задніх отворах наконечника зварювального апарату, для рівномірного прогріву насадки від нагрівальної поверхні.

Робочі режими апарату для зварювання пластикових труб

Включити зварювальний прилад і проконтролювати, чи горить індикатор на кнопці включення. В залежності від температури навколишнього середовища нагрів наконечника зварювального апарату триває 10-30 хвилин. Під час фази нагрівання гвинт зварювальних інструментів потрібно перевірити і при необхідності підтягнути гвинт притискує насадки до нагрівального елемента. При цьому слід звернути увагу на те, щоб насадки всією своєю поверхнею прилягали до наконечника зварювального апарату. Температура, необхідна для зварювання пластикових труб, складає 260 ° С. Відповідно до директиви Німецького союзу зварників (DVS), перед початком зварювання необхідно перевірити температуру зварювального інструменту. Контроль проводиться за допомогою приладу вимірювання температури поверхні або штифтового індикатора температури.
Якщо зварювальний прилад на час великих перерв вимикається, то необхідно повторити процес нагреванія.Прі зміні насадки на нагрітому приладі після нагрівання необхідно повторно проконтролювати робочу температуру зварювального інструменту.

УВАГА: Перша зварювання повинна проводиться через 5 хвилин після досягнення зварювальної температури!

Догляд за апаратом для пайки пластикових труб

Зварювальні інструменти завжди повинні бути сухими. По закінченні зварювальних робіт треба вимкнути прилад і дати йому охолонути. Категорично забороняється охолоджувати прилад водою, це призведе до виходу термосопротивления з ладу.
Не дозволяється застосовувати кліщі або інші непристосовані інструменти при установці і протяжці насадок, щоб не пошкодити покриття зварювальних інструментів. Порушення покриття і ризики будуть сприяти скупченню пластика з труб.
У разі необхідності нагрівальну гільзу і нагрівальний дорн слід очищати неволокністой грубої паперовою серветкою, змоченою в спирті. Недопускается робота забрудненими насадками, так як це призводить до нерівномірного прогріву, включенню додаткових домішок в шов пайки і як слідству неякісного виконання робіт. Пошкоджені і забруднені зварювальні інструменти які неможливо очистити або із зміною форм, необхідно замінити в обов’язковому порядку, так як тільки справні інструменти гарантують бездоганність зварних з’єднань.

Комментарии закрыты.