Біти для шуруповерта

Вибір біти для шуруповерта

 

На вид невеликий шматочок викрутки — бита, не здається таким уже й важливим при проведенні будівельних робіт, але в підсумку часто буває так, що зекономлені копійки обертаються значною втратою часу, нервів і сил. Невеликий розмір цих інструментів злегка вводить в оману і не дає уявлення про те, який великий навантаженні вони піддаються.

Тому біти часто розглядаються як дешевий витратний одноразовий матеріал.

Вибір біти під гвинт

Чи добре біта і гвинт підходять один до одного, ви можете проконтролювати самі: бита повинна добре утримуватися в головці гвинта. Незважаючи на відповідний розмір, ще немає гарантії, що буде досягнута хороша передача обертаючого моменту. Але при великому зазорі біта зношується ще швидше.

Біти для шуруповерта

Фото. Основні види біт для шуроповерти і гвинтів під них

Навіть з найкращої акумуляторної дрилем робота не доставляє ніякого задоволення, якщо отверточних біта не утримується в головці гвинта. У цьому випадку при затягуванні з’єднання чуються неприємні глухі звуки, що виникають при прощелківаніі наконечника біти в профільній головці гвинта. Результат цього малопріятен, згодом це значно ускладнює ослаблення даної сполуки — крім того, вже після декількох разів застосування, така біта кругло відшліфована, і таким чином, її можна викинути. Якщо біта зісковзує або провертається в головці гвинта, спочатку потрібно перевірити, чи правильно вибрали біту.
Простий тест: насадіть біту на один з гвинтів, який ви хочете застосувати. Якщо з’єднання буде неміцним, біта незабаром почне хитатися.

Класична система біта — гвинт (Ph)

Що стосується гвинтів з хрестовим шліцом, то тут існують дві несумісні один з одним системи. Прості гвинти мають на своїй голівці простий хрест. Відповідно і біта з позначенням Філіпс (Ph) повинна мати одне розташоване хрест навхрест лезо. (Див. фото нижче)

Біти для шуруповерта

Крім того, така біта повинна точно входити в голівку гвинта. Розташовані під кутом бічні поверхні біти повинні чітко вставлятися в пази головки гвинта. При закручуванні (відкручування) таких гвинтів біту потрібно вести точно паралельно осі гвинта, перекіс під час експлуатації значно збільшує знос. Для шліцьових гвинтів біти (Ph) часто не використовуються, а використовується звичайна хрестова викрутка. Шліцьові гвинти також можна закручувати за допомогою акумуляторних гвинтоверти в тому випадку, коли практично неминуче зісковзування не грає великої ролі, наприклад, для зовнішніх конструкцій. Не плутайте прості хрестові гвинти (Філіпс, скорочено Ph) з гвинтів позідрайв (скорочено Pz), що відрізняються додатковими зарубками. Про систему Pz, ми розповімо далі.

Біти для роботи з великим крутним моментом (Pz)
Якщо матеріал з яким вам доведеться працювати має досить щільну структуру (міцне дерево, спресованного штучний матеріал), то і крутний момент передається від біти для шуруповерта до гвинта буде вище. Високі обертають моменти краще передаються за допомогою так званої системи позідрайв (Pz). Ця біта має крім основних пелюсток, ще й допоміжні, менше основних. (Див. фото нижче)
Геометрію гвинта можна розрізнити ще й за додатковими вузьким пазам між самими хрестовими шліцами. Біти позідрайв Pz оснащені додатковими лезами, які потрапляють в ці пази і покращують силову зв’язок. Крім того, кут, з яким наконечник біти входить в голівку гвинта, розрізняється, тому гвинти позідрайв можна прикручувати похило під певним кутом і при цьому ні біта, ні сам гвинт не ушкодяться.

Біти для шуруповерта

Система позідрайв біти краще передає вращающее зусилля, але тут треба чітко знати і підбирати вашу биту до гвинта, щоб забезпечити довгий термін її застосування.
Якщо, незважаючи на відповідне зусилля і правильно вибраний розмір, бита не підходить, то найімовірніше ви зекономили ні там, де потрібно: з досвіду організації з випробувань та експертиз в Ремшайд (VPA) дешеві біти часто имееют погане сполучення. Не кажучи вже про те, що твердість матеріалу, використовуваного для таких біт, залишає бажати кращого.

Альтернативні системи біт (Philips і спеціалізовані біти)

Існує і альтернативні системи для передачі великого крутного моменту між битою і гвинтом. Не треба плутати їх з Pz, так як вони не сумісні (наприклад Philips квадрат). Візуально розрізнити такі біти, не взявши в руки дві різні системи, дуже складно, але вони різні. Великий внесок у систему біт для шурупокрутів внесла компанія Philips. Впродовж довгих років, Phillips Screw Company розробляв різні системи біт і гвинтів, їй в тому числі розроблена і система позідрів (Pz).
Щоб уникнути швидкого зносу біт і руйнування гвинта, при виконанні гвинтових з’єднань, обов’язково звертайте увагу на вид біти і гвинта, чи підходить наконечник біти за розміром і формою до голівки гвинта. Обидві характеристики ви зазвичай можете знайти в скороченому вигляді, наприклад, Pz-2 означає, позідрайв, розмір 2.
Як ми вже зрозуміли, найпоширеніші гвинтові системи: шлицевой гвинт, гвинт системи позідрайв.

Тримачі біт для шурупокрутів

Тримачі біт для шурупокрутів
В основному всі біти потребують утримувачі. Існують моделі з системою «замикання» і з системою насадки, а також прийомний утримувач — SDS. Довгі і подвійні біти обходяться без тримачів, вони відразу вставляються в патрон шуруповерта.
На упаковці завжди можна побачити, необхідний вид і розмір біти. Часто в власниках біти для шурупокрутів використовують вбудовані магніти. За допомогою таких магнітів бите і держателю біт можна надати підвищену сцепляемость.

Вибір біти для шуруповерта за ціною і якістю

Якщо ви використовуєте дешеві набори, розчарування вам гарантовано. У цьому зв’язку можна звернути увагу на те, що в описах мало де є маркування матеріалу робочої частини біти — насадки. А від нього залежить якість і швидкість робіт, причому, досить сильно залежить. І купувати поганий інструментарій рівносильно тому, що викидати гроші на вітер. У разі якщо матеріал погано загартований, і майже завжди має погане дотримання заданої точності та виконання форм відмовтеся від цього варіанту. Біти позідрайв розміру 1 — 4 в дешевому варіанті — просто сміття. Щодо ціни діє одне основне праіло — дешеві біти виглядають добре тільки до першого застосування. Дешеві біти після закручування гвинтів — див. малюнок нижче

Біти для шуруповерта

За непоганий набір вам доведеться викласти не менше 10 доларів, але зате ці біти прослужать на кілька порядків більше. Є можливість купити біти поштучно ціна складе приблизно 1,5 долара за нормальний інструмент. Біти хорошої якості складаються з хромванадія, зі сплавами молібдену і вольфраму — і це, звичайно, додає їм в ціні. Хороший товар можна дізнатися за вибитому на ньому імені виробника, розпізнавані повинні бути також вид біти і її розмір. Існує PVD-покриття або алмазна вставка, що підвищують довговічність інструменту.

Комментарии закрыты.