Види ковроліну

Види ковроліну

Щоб зробити підлогу нашого будинку теплим і надати затишок всій квартирі, дуже часто використовують ковролін. Останнім часом технології ковролінових покриттів отримали великий розвиток і, на ринку матеріалів для будинку, з’явилося багато різновидів ковроліну. У цій статті ми більш детально торкнемося цієї теми.

Структура ковроліну

Особливості структури та матеріалу ковроліну

Структура ковроліну, навіть виготовлена за різними технологіями, має схожий характер. Зверху йде ворс, потім йде основа, потім йде вторинна підкладка на основі латексу (ковролін на гумовій основі), і далі, власне підкладка, також з латексу. Це структура двошарового ковроліну на гумовій основі. При виготовлення одношарового ковроліну другий шар латексу забирається. Для виготовлення ковроліну використовуються як натуральні нитки, так і синтетичні. Фактично, ковролін витканий з натуральних ниток, є нічим іншим як звичайним килимом, єдина відмінність так це те, що безформатним. Ковроліни з натуральних ниток дуже пружні, вологонепроникні, легкі в прибиранні, і не займистість. Натуральні нитки ковроліну обгорають, але як правило не загоряються. Але недоліками цього типу ковроліну є їх висока ціна і низька зносостійкість. Вартість квадратного метра натурального ковроліну починається від 20 доларів.
В основному ковролини виготовляються із синтетичних волокон — нейлон, олефін, поліестр, поліакріл. Останнім часом їм на зміну приходять терклон і супрім. Це синтетичні волокна з підвищеною зносостійкістю, але високими споживчими якостями. Ковролін з цих матеріалів по м’якості не відрізняється від натурального. Купити ковролін дешево тепер можна в будь-якому магазині, оскільки виробництво ковроліну налагоджено і він вироблятися з синтетичних матеріалів, які значно дешевше натуральних.
Способи плетіння ковроліну

Розрізняють тканий, тафтингового і голкопробивний спосіб виготовлення ковроліну. Тканий ковролін самий міцний, в його основі закладено тканину підкладка і нитки вплетені в неї. Тафтінговий і голкового спосіб виготовлення ковроліну увазі вкалування нитки в основу і потім закріплення її за допомогою клею. Такий спосіб виготовлення ковроліну дозволяє виготовляти петльові ковролини (петельками вгору) або ворсові (ворсинками вгору), і їх різновиди. Суть иглопробивного способу виготовлення ковроліну описана в самій назві і повторює тафтінговий спосіб — нитки за допомогою ткацьких голок вбиваються в основу. Ціна такого виду ковроліну коливається в районі 12 доларів за кв.м.

Петльові способи плетіння ковроліну самі зносостійкі, тому їх доцільно використовувати в тих місцях, де проходить багато людей. Ковролін для офісу, для коридору, кабінетів — ось призначення петльових ковроліну.
Ворсові ковролини робляться з ворсинками різної довжини — від 2-3 мм до 5 мм. Ковроліни з високим ворсом добре підходять для спальні, середньо-і нізкошерстние ковролини використовуються в кабінетах, віталень, прихожих.
Розрізняють декілька видів ворсу у ковролінів.
Багаторівневий петлевий ворс званий скролл. Це суміш нестрижених і стрижених петель. Відрізняється хорошою зносостійкістю і приємним видом. Зазвичай використовується в коридорах, вітальнях, кімнатах. Ціна ковроліну скролл — 8-11 доларів за кв.м.

Види ковроліну
Ворс катлупи робиться за допомогою стриженої петлі і низькою петлі. Створюється враження рельєфності. Найчастіше рекомендується застосовувати в спальні.
Велюр найпростіший вид ворсу.

Види ковроліну

Це простий однорівневий ворс, у якої зрізана верхівка. На жаль, на його поверхні залишаються сліди і бруд дуже добре видно.
Кращий ковролін для дитячої — це ковролін Принт.

Кращий ковролін для дитячої - це ковролін Принт.

На ньому можна створювати самі мудрі і цікаві малюнки, на відміну від ковролінів для інших приміщень, де потрібне однотонна забарвлення. Ціна цього тиру ковроліну коливається від 3,5 долара за кв.м. 8 доларів за кв.м.

Комментарии закрыты.