Види пилососів, їх принцип роботи

Пилосос. Види пилососів та їх принцип роботи

На відміну від посудомийних машин, які поки ще не стали звичним атрибутом кухонного оснащення в наших квартирах, пилососи є в переважній більшості сімей.

Пилосос. Види пилососів та їх принцип роботи.

Пояснити таке становище можна і доступною ціною пилососів, і простотою експлуатації і догляду. Можливо, що подаються в цій статті відомості здадуться вам знайомими, тим не менш, ми постараємося дати вам цікаву та пізнавальну інформацію.

З якою пилом «бореться» пилосос?

Відповісти на питання — що таке пил? — В принципі, може будь-яка людина. Пил — це найдрібніші частинки мінерального та органічного походження, як правило, перебувають у завислому стані. Частинки пилу дуже повільно осідають, і як би ми ретельно не прибирали квартиру, в ній завжди буде пил. З цим треба змиритися і прийняти як даність. Звідки ж береться пил? Джерел пилу досить багато — промислове виробництво, життєдіяльність людини, знос матеріалів, які оточують нас в квартирах, домашні тварини, частинки одягу та взуття, пил природного походження і т.д. Як же вона потрапляє в квартири? Людина сама є генератором пилу. Відмерлі лусочки шкіри складають, приблизно, 10% від усієї кількості домашнього пилу. Пил потрапляє з вулиці, через двері і вікна, через вентиляцію, якими б хорошими фільтрами вона не була б оснащена. Меблі, книги, будівельні матеріали — все вносять внесок в освіту домашнього пилу. Чи треба боротися з пилом, якщо вона непереможна? Відповідь однозначна — звичайно, так. Не кажучи про естетичну сторону питання — запилена кімната виглядає не дуже привабливо, — в пилу дуже багато алергенів, які можуть викликати досить важкі захворювання не тільки у дітей, але і у дорослих. Тому з пилом треба боротися постійно і безкомпромісно. І нехай успіх у цій боротьбі недосяжний, але забезпечити собі і своїм близьким комфортну і здорову атмосферу, ми зобов’язані. Як альтернатива в боротьбі з пилом може бути застосований очищувач повітря, більш докладно в статті «Очисники повітря». Але все ж таки головним помічником, в цій боротьбі, є пилосос.

Принцип роботи пилососа

Пилосос. Види пилососів та їх принцип роботи.

Принцип роботи пилососа, достатньо, простий. За великим рахунком, пилосос складається з трьох основних вузлів. Це електродвигун, насос і фільтр. Робота полягає тому, що електродвигун за допомогою насоса створює розрідження повітря під щіткою пилососа. За рахунок цього, пил і бруд засмоктуються в пилосос, а потім повітря очищається від них фільтром. Ось, власне, і все. Існуючі, в даний час, різні види пилососів, є лише варіаціями на цю тему. У них можуть використовуватися різні типи фільтрів, різні насоси, але суть залишається одна і та ж.
Найважливішим елементом пилососа є його фільтр. Без ефективної фільтрації, пилосос буде просто піднімати пил з підлоги та викидати його знову в повітря. За сучасними мірками, затримка навіть 99% пилу не забезпечує необхідного рівня чистоти повітря, оскільки саме в останньому 1% пилу містяться бактерії, віруси та алергени. Тому, якісним рівнем фільтрації вважається затримка 99,95% пилу або частинок не більше 0,3 мікрона. Для того, щоб добитися цього показника використовується кілька ступенів очищення повітря.
Часто покупці пилососів «купуються» на потужність, яку виробники вказують великими літерами на упаковках. Але, треба розрізняти потужність роботи електродвигуна, і потужність всмоктування. Це не одне і те ж, хоча і один з одним вони взаємопов’язані. Потужність, що вказується на упаковках, як правило, це пікова потужність, яку може видати двигун. Але працювати на ній він може обмежений час. І експлуатувати пилосос в такому режимі, це прямий шлях до поломки агрегату. Потужність всмоктування в 2-3 рази менше потужності роботи двигуна. Чому? Так, тому що потужність двигуна розсіюється на реалізацію інших функцій пилососа, також ніхто не скасовував і банальне ККД. Про це не треба забувати. Так, що якщо у вас на коробці вказана потужність в 1500 Вт, то добре, якщо потужність всмоктування складе 500 Вт.

Різновиди пилососів

Пилососи сухого прибирання.

 Пилосос. Види пилососів та їх принцип роботи.

Це основна маса, використовуваних в Росії, пилососів. Вони досить дешеві, практичні, прості у використанні. Їх конструкція, в точності, відповідає принципу роботи пилососа, наведеному трохи вище. Основний момент, на який необхідно звернути увагу при покупці цього типу пилососів, є використовувана система фільтрації повітря.
Перша система, це використання в якості фільтрів паперових або тканинних пакетів.

Паперові пакети одноразові, і після наповнення, утилізуються в сміттєзбірниках. Тканинні пакети можна використовувати неодноразово, попередньо їх виправши. Ефективність фільтрації у паперових фільтрів набагато вище, ніж у тканинних, тому використання тканинних фільтрів, виправдано тільки у випадку, коли у вас закінчилися паперові фільтри і ви не встигли купити нові. До недоліків використання цього принципу фільтрації, слід віднести зменшувану потужність всмоктування пилососа, у міру заповнення пакетів.
Друга система фільтрації, це використання принципу ціклонірованія.

Пилосос. Види пилососів та їх принцип роботи.

У цій системі немає пакетів, а є відсік, в якому концентрується пил. Реалізується даний принцип за рахунок спеціальної організації повітряного потоку, який обертається по спіралі. Великі частинки пилу, за рахунок відцентрових сил, притискаються до стінок, втрачають швидкість і осідають на дні контейнера. Відсоток очищення досягає 95%. Потім повітря направляється на фільтр тонкого очищення. При використанні цього методу фільтрації не відбувається падіння потужності всмоктування, але контейнер для пилу необхідно регулярно очищати і мити.
Який би спосіб фільтрації не застосовувався на першому етапі, остаточна фільтрація відбувається на фільтрі тонкого очищення. Після нього забруднене повітря, але очищений фільтрами, повертається в приміщення.
Використовується два типи фільтрів тонкого очищення — електростатичні і НЕРА-фільтри. Як той, так і інший тип фільтрів створюються по нетканій технології з використанням скловолокна. Принцип роботи електростатичних фільтрів лежить на поверхні. Електростатичну напругу, що утворюється на поверхні цього типу фільтрів, притягує до себе найдрібніші частинки пилу, які теж володіють певним статичною напругою, але протилежного знаку. Ці фільтри можуть уловлювати до 99,9% пилу.
НЕРА-фільтри (High Efficiency Particutate Air — високоефективна затримка часток), це, практично, будь фільтр очищення, відповідний певним умовам. Всі НЕРА-фільтри діляться на класи у відповідності зі стандартом EN 1822.

Миючі пилососи.

Пилосос. Види пилососів та їх принцип роботи.

Також, дуже популярна в Росії різновид пилососів. Чим вона приваблива? Тим, що за допомогою цього типу пилососів можна виробляти, як сухе прибирання приміщення, так і вологе. При цьому принцип роботи не змінюється. При вологому прибиранні, за допомогою спеціальних шлангів, під щітку пилососа подається вода з розчиненими миючими засобами. А потім, з використанням того ж розрідження повітря, засмоктується назад з пилом і брудом. При цьому не треба забувати про тих предметах меблів або підлогових покриттях (наприклад, паркет), яким протипоказана вологе прибирання. Брудна вода і забруднене повітря очищається в баках з водою в корпусі пилососа. А повітря потім дочищаються фільтрами тонкого очищення.

Вбудовані пилососи.

Пилосос. Види пилососів та їх принцип роботи.

Досить рідко зустрічається на теренах Росії різновид пилососів.
Він вимагає великих грошових вкладень, і монтаж його необхідно виробляти при будівництві будинку або квартири. Чому? Тому, що ефективно функціонувати він може, якщо в кожне приміщення будинку проведена, так звана, пневморозетка, іншими словами, повітроводи. У неї вставляється шланг з насадками, і включається сам пилосос.

Єдиною перевагою даного виду пилососів, є те, що оброблене повітря не повертається в приміщення, а виведений на вулицю.
Такі пилососи, можна сказати, здійснюють у тому числі і вентиляцію приміщення.

Пилососи з аквафільтром.

Власне, цей тип пилососів можна віднести до пилососів сухого прибирання. Єдина відмінність полягає в тому, що в якості фільтрів грубого очищення виступає резервуар з водою.

А далі, повітря з рештою частинками пилу надходить на фільтр тонкого очищення. Про його функціонуванні ми написали вище.

Пилососи-пароочищувачі.

Даний різновид пилососів відноситься до багатофункціональних агрегатам. З його допомогою можна проводити сухе чищення, вологу чистку, та чистку за допомогою пари. Останній варіант чищення реалізується установкою в пилососі парогенератора. Оскільки пар це високотемпературна середу, то він легко розчиняє жир, бруд, різні плями і застарілі забруднення, знищує бактерії і різні мікроорганізми. І оскільки в паровій прибиранні не використовуються миючі засоби, то це самий екологічний вид прибирання.

Пилососи — роботи.

Мрії письменників-фантастів про створення роботів, які виконують функції помічників по будинку, починають збуватися. До теперішнього часу, створено достатньо багато роботизованих пилососів. Вони можуть виконувати, як сухе, так і вологе прибирання. Основу цього типу пилососів складає мікропроцесор, який повністю керує роботою пилососа. Він стежить за рівнем заряду акумулятора, і вчасно повертається до місця підзарядки. Керує рухом пилососа по кімнаті, при цьому запам’ятовує розташування меблів у кімнаті. Орієнтація в просторі відбувається за допомогою контактних датчиків або навіть ультразвукових сонарів. Стежить за наповненістю відсіку для збору пилу і подає сигнал про необхідність його чищення. Звичайно, провести грунтовну прибирання кімнати робот не зможе. За своєї форми, а всі роботи, як правило, круглі, вони не можуть почистити кути, якщо в кімнаті в безладді стоять меблі, то робот може заплутатися в своїй, колись складеної «карті місцевості» і втратить орієнтацію — де він вже прибирав, а де ні, і робот не може сам почистити відсік для збору пилу. Звичайно, якщо підготувати йому поверхню, без зайвих меблів, проводів та дрібних предметів, то для щоденного чищення такий варіант ще пройде, але використовувати його як єдиний засіб для прибирання приміщень поки не представляється можливим. Грунтовне чищення квартири або будинку, вам все одно доведеться виконувати вручну з використанням іншого типу пилососа, так як пилососи роботи мають ще й низькою потужністю всмоктування, через свою мобільність (автономного джерела живлення)
Ось, власне, і все про що ми хотіли вам розповісти. Сподіваємося, отримана інформація, не виявиться для вас марною.

Метки

Комментарии закрыты.