Вирівнювання дерев’яної підлоги

Вирівнювання дерев’яних підлог під укладання ламінату, лінолеуму, ковроліну поради

Дерев’яна підлога екологічно нешкідливий, добре утримує тепло, стійкий до зношування, відносно стійкий до вологи, довговічний. Єдиним основним недоліком дерев’яної підлоги є висока складністю укладки, тобто укладання підлоги вирівняного під певне покриття.

У даній статті ми і хотіли торкнутися проблеми вирівнювання підлоги під покриття — ламінат, лінолеум, кавролін. М’які і гнучкі покриття (ковролін, карпет, лінолеум) як не дивно певною мірою менш вимогливі до рівності підлоги. При незначних перепадах — сходинках до 1 мм зовнішня поверхня не буде видавати похибки підстави, також дані сходинки можуть від дошки до дошки змінюватися в плюс або мінус, при цьому м’яке покриття не буде скрипіти, ламатися, нестійкий лягати, але воно вимогливіше до щілин між дощок.

Похибки укладання

Похибки укладання і надалі проблеми вирівнювання дерев’яної підлоги починаються ще на стадії нарізки дошки. Дошка для підлоги може бути підібрана з різних партій або навіть з різних обробних верстатів, що спричинить за собою первісну різну товщину дощок. Технологія обробки, застосовуваний інструмент і особливості матеріалу так багатозначні, що практично з абсолютною вірогідністю можна стверджувати про різниці товщин дощок застосовуваних для укладання підлоги.
Як правило дошки підлоги укладаються і вирівнюються по направляючої Лаге, яку не видно на поверхні. До даної лагу і закріплюються дошки. Природно по можливості дошки підбираються по приляганню уздовж дощок і по їх товщині. При цьому як правило залишаються зазори і сходинки. Саме ці зазори і сходинки в наслідку потребують вирівнюванні, тобто в підгонці.
Вирівнювання дерев’яної підлоги, тобто підгонка дощок для укладання покриття здійснюється декількома доцільними способами в залежності від конкретного випадку:

Ще раз повторимося, що укладання і вирівнювання дерев’яної підлоги є кропіткої і висококваліфікованої роботою, але деколи може бути витратити більше часу на старанну укладання підлоги, ніж потім думати про те, як вирівняти підлогу. Перед укладанням підлоги необхідно відсортувати всі дошки по їх товщині. Починати укладання і вирівнювання треба з найбільш тонких дощок. Далі від дошки до дошки прикладати найбільш підходящу за всіма параметрами дошку. У разі потовщення вже слід вибирати обсяг дерева на укладальної лагу.

Підганяти і вирівнювати дерев’яна підлога набагато простіше саме заглиблюючись в тіло лаги, а не в наслідку, за допомогою спец засобів рівняти всю поверхню підлоги під один рівень тим більше що металеве кріплення як правило заважатиме це зробити. Механічна обробка буде утруднена в зоні кріплення з за небезпеки пошкодження ріжучих оброблювальних лез про цвяхи або шурпи.

Варто додатково зауважити, що для укладання і вирівнювання знову укладається підлоги слід застосовувати просушені дошки, які надалі вже не змінять своєї форми і розмірів. Якщо з початковим укладанням підлоги є альтернатива відкоригувати вирівнювання на стадії підгонки лаги і дощок, то для старої підлоги в слідстві фарби, кріплення, розсихання матеріалу це практично неможливо.
Вирівнювання раніше експлуатується, старого дерев’яного статі.

 

Застосування фанери ДСП або ДВП для вирівнювання дерев’яної підлоги

Як вирівняні дерев'яна підлога під укладання ламінату, лінолеуму, ковроліну поради майстрівНайбільш вірним і практичним рішенням для вирівнювання дерев’яної підлоги, у разі якщо він покладений нерівно буде застосування фанери ДСП або ДВП.
В залежності від цілей вирівнювання під певне покриття слід застосовувати фанеру з різною товщиною.
Так для подальшого укладання м’якого покриття (ковроліну, ліноеума) і соотвественно вирівнювання дерев’яної підлоги, можна застосувати тонку фанеру (близько 5 мм), вона залишить незначні відхилення форми, але позбавить вас від різких перепадів — сходинок.
Вирівнювання дерев’яних підлог під укладання ламінату, лінолеуму, ковроліну

Вирівнювання дерев’яної підлоги під м’яке покриття — лінолеум ковролін

У разі потреби вирівняти підлогу під жорстке покриття — ламінат, без товстої фанери не обійтися. Товста фанера надалі буде гарантувати опірність вигинів, прогибам по масою інтер’єру і людей забезпечуючи постійну підтримку для ламінату і тут важливо надмірно не заощадити, щоб у наслідку не пошкодувати. Найбільш ходовий в цьому випадку буде фанера від 12 мм, вона фактично змінить форму поверхні підлоги, замінивши нерівності дощок, на свій профіль — однієї з гладких сторін.
Вирівнювання дерев’яних підлог під укладання ламінату, лінолеуму, ковроліну

Як вирівняні дерев'яна підлога під укладання ламінату, лінолеуму, ковроліну поради майстрівУ разі потреби вирівняти підлогу під жорстке покриття — ламінат, без товстої фанери не обійтися. Товста фанера надалі буде гарантувати опірність вигинів, прогибам по масою інтер’єру і людей забезпечуючи постійну підтримку для ламінату і тут важливо надмірно не заощадити, щоб у наслідку не пошкодувати. Найбільш ходовий в цьому випадку буде фанера від 12 мм, вона фактично змінить форму поверхні підлоги, замінивши нерівності дощок, на свій профіль — однієї з гладких сторін.

Комментарии закрыты.