Вирівнювання стін

Вирівнювання стін шпаклівкою або цементом

Останній шар вирівнюється правилом яке переміщається зверху вниз або навпаки, що не принципово, по напрямних профілів. У цій статті ми розповімо про вирівнювання стін квартири, гаража та іншого приміщення за допомогою так званих мокрих робіт, тобто із застосуванням розчинів, цементу, шпаклівки і т.д.

Насамперед необхідно визначитися з об’ємом цементу або штукатурки необхідного для вирівнювання стіни. Для цього необхідно розмітити стіну, умовно за допомогою ниток вивести її на бажаний рівень. Як говоритися в професійній практиці поставити маячки.
Підготовчі операції при вирівнюванні стін

 

Вирівнювання стін шпаклівкою або цементом

Рис. 1 Штукатурні профілі застосовуються для вирівнювання стін

Використовуємо штукатурні профілі, фактично це майбутні направляючі для нашої стіни. Закріплюємо за одним профілем з кожної сторони стіни, на забуваючи виставити профіль по рівню. Вони кріпляться на розчині, який наноситься на кожен профіль в декількох місцях. Рекомендована відстань між точками кріплення — близько півметра, всього ж таких точок при висоті стелі в «рядовому» будинку повинно бути має бути близько п’яти. Направляючі притискаються до стіни на їх бічних «крила» так, щоб через отвори в них вийшов розчин на якому вони надалі будуть триматися. Даємо розчину застигнути, щоб профіль не ушем при подальших роботах.

 

 

Закріплюємо профіль замазуючи його крила в розчин

Перевіряємо вертикальність за допомогою рівня.

По кінцях напрямних — профілів вбиваємо цвяхи і по діагоналі стіни натягуємо нитки, при цьому важливо щоб нитки коса профілів при цьому і в центрі — недалеко від місця перетину були вивешани в повітрі, а не тулилися до стіни. Якщо вийшло так, що нитки йдуть по стіні, то доведеться відрегулювати виліт профілів, так щоб позбутися цього ефекту. Аж до того що відірвати і знову встановити профілі на більшій відстані від стіни. Фактично якщо нитки будуть зачіпати стіну, означає що в центрі стіни ми маємо виступаючу поверхню яка і залишиться виступаючої після вирівнювання. При цьому так само важливо забезпечити мінімальний зазор між нитками і стіною, що позначиться на обсязі цементу і штукатурки неоходимо для вирівнюючи нашої стіни.
Тепер маючи площу нашої стіни і середня відстань між нитками і стіною можна прикинути обсяг суміші необхідної надалі для вирівнювання стіни.
Далі встановлюємо допоміжні профілі, між нашими направляючими профілями по сторонах стіни. Фактично кількість профілів визначається розміром правила (інструмент для вирівнювання стіни) його довжиною, необхідно встановити профілі так, щоб правило по його кінцях ковзало по профілям як по напрямних. У занадто більшу відстань між профілями правило просто провалитися, при цьому практично неможливо буде забезпечити рівну поверхню для стін підлягають вирівнюванню.
У разі якщо на стіні є вікно профілі встановлюємо по його бічних сторонах, на стінці яку необхідно вирівняні, незалежно від відстані до наступного профілю — направляючої.
Кожен встановлений профіль — маяк контролюється по нитках і за рівнем. Також чекаємо повного застигання розчину і тільки тепер приступаємо до безпосереднього вирівнюванню стіни

Технологія вирівнювання стіни

Для вирівнювання стін можна скористатися штукатуркою на гіпсовій основі, наприклад Ротбанд або Анологічно. Більш докладно про його свойсівах і способі застосування можна прочитати в статті «Ротбанд». Можна скористатися і класичним цементний штукатурний розчином. Цементний розчин готують на цементі марки не вище 400, піску від 2 до 5 частин до обсягу цементу. Більш детальну інформація про цемент ви можете дізнатися зі статті «Цемент — розшифровка марок, добавок». Крім того, про розчинах для штукатурки можна подивитися інформацію у статті «Розчин для штукатурки»
У спеціальну ємність насипають необхідну кількість піску і роблять в цій гірці поглиблення, яке заповнюють порцією цементу; потім компоненти ретельно перемішують до однорідної сухої маси. Після цього невеликими порціями з одночасним перемішуванням додають воду до отримання необхідної густоти розчину.
Перед нанесенням розчину стіну краще полити водою або орашіть її з пульверизатора, це забезпечить краще зчеплення розчину із стіною підлягає вирівнюванню.

Перед нанесенням розчину стіну краще полити водою або орашіть її з пульверизатора

Якщо зазор між стіною і поверхнею до якої необхідно вирівняти стіну занадто великий, не намагайтеся покласти занадто товстий шар, під власною вагою він може відшаруватися і впаде на підлогу. Якщо у вас передбачено нанесення двох шарів, то дайте спочатку повністю просохнути першому, потім наносите другий. Перший шар повинен просохнути повністю, не намагайтеся накласти на нього другий шар після висихання його поверхні, так як це не гарантує висихання всередині шару та забезпечення його жорсткості для утримання другим вирівнюючого шару розчину.
Так при необхідності шар за шаром ми підводимо розчин до зовнішньої поверхні наших направляючих профілів. Останній шар вирівнюється правилом яке переміщається зверху вниз або навпаки, що не принципово, по напрямних профілів.

Останній шар вирівнюється правилом яке переміщається зверху вниз або навпаки, що не принципово, по напрямних профілів. Останній шар вирівнюється правилом яке переміщається зверху вниз або навпаки, що не принципово, по напрямних профілів.

У місцях? де ми бачимо поглиблення, недостатність розчину додаємо його і знову розгладжуємо всю стіну правилом.
Верх біля стелі і низ у підлоги вирівнюємо за допомогою шпателя, так як правило не завжди може впритул підійти до перпендикулярних поверхням щодо вирівнюється стіни. Заповнювати дані провали краще після висихання основної маси розчину. Дрібні канавки також можна заштукатурити шпателем. Даємо висохнути розчином і затирають дрібні нерівності шкіркою.
В принципі це всі основні операції та технології які необхідно знати при вирівнюванні стін квартири, офісу і т.д.

Комментарии закрыты.