Встановлення дверей власними силами

  Встановлюемо двері самостійно

Якщо ви вирішили встановлювати двері самі, міжкімнатні або металеві, то нижче наведені деякі рекомендації та поради як це зробити самому.

1. Переконайтеся, що розміри придбаних вами дверей відповідають розмірам наявних отворів, тобто перед тим як купувати нові двері заміряйте ширину і висоту старої двері. У разі невідповідності необхідно привести розміри прорізів до потрібних. Установка дверей повинна проводитися в підготовлений дверний проріз, з вирівнюванням стін навколо нього в горизонтальній і вертикальній площині.

Встановлення дверей власними руками

Глибина дверної коробки

2. Глибина дверної коробки також повинна відповідати ширині стіни. Зробіть промір і перевірте, настільки по рівню зроблені перегородки і дверної отвір. Двері треба буде встановлювати строго вертикально, без всяких ухилів, так що якщо стіни не відповідають — підправте їх до того, як будете встановлювати нові двері, а вже потім, заміряємо ширину стіни отвору і зробите під неї коробку.Глибина дверної коробки

3. Якщо ви купили дверну коробку згідно розміру вашої двері, то можете цей пункт пропустити. Якщо ні — тоді збираємо дверну коробку самі.

Відміряємо розмір коробки по місцю, це найбільш точна розмітка.Відміряємо розмір коробки по місцю, це найбільш точна розмітка. Ложем двері на рівну поверхню, прикладаємо заготовки коробки до дверей і вставляємо між ними і дверима обмежувачі 3-4 мм (шматочки ДВП), причому, чим товще двері, тим більше зазор. Натуральне дерево, в залежності від температури і вологості здатне трохи змінювати свої розміри, тому, зазор між коробкою і полотном необхідний. Після цього відміряємо і обрізаємо верхню планку, робимо в ній поглиблення з двох сторін під вертикальні стійки.

прикріпивши її до коробки саморізами коробки

Далі, прикріпивши її до коробки саморізами, знову ставимо обмежувачі і відміряє висоту коробки, з розрахунку, що зазор між підлогою і дверима буде 1-1,5 см., а якщо підлога не рівний, то можливо і більше, зайве обрізаємо.

4. Тепер ставимо дверні петлі. Це дуже відповідальний момент, тому що тут треба бути дуже уважним і краще кілька разів перевірити і уявити собі, як і в який бік буде відкриватися двері.

 

«Прапорець» петлі, який буде кріпитися до коробки повинен бути з штирьком, а до дверей — без. Зарізання під петлі проводиться на відстані 200мм від верхнього і нижнього краю полотна до початку петлі. Прикладаємо петлю до дверей або коробки, обводимо олівцем і взезаем її урівень. Замки врізаються з розрахунку 900-1.000 мм від нижнього краю полотна до стрижня обертання замку.

Свіжі місця врізання замків, петель і знов обрізані краї полотна необхідно обробити просоченням в цілях «консервування».

 

Кріплення петель до дверної коробки

Робимо підготовку місць кріплення петель до дверної коробки, «прапорець» петлі необхідно повністю поглибити в полотно. Всі вирубки в полотні й коробці проводите тільки остаточно визначивши, в яку сторону ви маєте намір відкривати двері.

5. Повністю закінчивши всі підготовчі роботи, приступаємо до установки дверного блоку в дверний проріз.

Підготовлену коробку міжкімнатних дверей помістіть в стінний проріз. Стійки коробки дверного блоку встановити строго вертикально, що перевіряється за допомогою рівня (нівеліра). Раскліньте коробку з обох боків, від стіни, брусками або дерев’яними клинами.

Прикріпіть вертикальні елементи коробки до стіни за допомогою анкерних болтів. Кріплення кожного вертикального елемента коробки необхідно здійснювати не менше ніж у 2-х місцях. Отвори, що утворилися закрийте декоративними пластмасовими пробками, або дерев’яними заглушками.

6. Все, тепер можна навішувати двері. Залишилося прикріпити наличники і дверну ручку. Якщо треба вставити ще й скло з фігурною вирізкою — зніміть розміри і зробіть з картону трафаретку і сходіть в скляну майстерню, там вам все зроблять кращим чином.

За такою ж технологією можна встановити і металеві двері. Петлі там врізати не треба, дверний блок повністю готовий, варто тільки виставити його за рівнем і закріпити. Після цього щілини задути монтажною піною, якщо це вхідні двері, для герметичності.

Комментарии закрыты.