Вікна дерев’яні та ПФХ — які вікна краще ставити?

Вікна дерев’яні та ПФХ — які вікна краще?

Як зазвичай зима прийшла несподівано. І так кожен рік, не чекав я її, а вона вирішила прийти. Хоч і батареї у нас в будинку гарячі, але вдома все одно прохолодно а в морози — холодно. Наші старі дерев’яні вікна, мабуть функцію провітрювання приміщення виконували в подвійному розмірі і навіть при закритих віконницях. Щорічне заклеювання і замазування набридло, і вирішив я, нарешті, поставити собі сучасні вікна.

Побродив по магазинах, подивився, послухав, але так і не вирішив для себе якісь таки які вікна краще ставити — пластикові або дерев’яні? Тут до справи підключилася теща і почала переконувати, що треба ставити тільки дерев’яні. У підсумку поставили і дерев’яні (тещі), і пластикові (нам). І ось що з цього вийшло:
Пластикові вікна
Для своєї квартири, незважаючи на вмовляння, ми все-таки вирішили поставити пластикові вікна. Зайнявся пошуком компанії, в якій можна їх замовити, зіткнувся з величезною кількістю пропозицій. Кожна компанія запевняла, що треба ставити в них, що й сервіс, і самі вікна гідні поваги. Різні склопакети, профілі, фурнітура та ще гора різних термінів, якими оперували менеджери просто перемішалися в голові і питання про те, які вікна краще ставити, виходячи з багатства вибору, так і не було вирішене. Деякі виробники навіть запевняли що склопакети, всередині яких замість повітря заколисаний аргон зберігають тепло краще. Грошей у нас було не так вже й багато, тому вирішили зупинитися на бюджетному варіанті, благо вибір за цінами теж приємно вбиваючи.

З установкою пластикових вікон протяги перестали бути нашою проблемою. Шумоізоляція прекрасна, гарний вигляд і відносно невисока ціна. Минуло вже кілька років, а вікна чудово виконують свої функції, все працює і вид пластик зберіг, і колір не змінився, і фарбувати їх не треба.

Серед недоліків — пластик все-таки не натуральний матеріал і при постійно закритих вікнах в квартирі ставало душно. Через це загинули улюблені кімнатні рослини дружини, які раніше навіть при протягах почували себе нормально. Ну і ще одна проблема, з якою ми зіткнулися — подряпини та вм’ятини, які в пориві «ремонту» залишило наше чадо. Якось замазати або виправити їх нам не вдалося. Зателефонувавши в компанію, де ми їх встановлювали, нам відповіли, що можуть замінити тільки склопакет і фурнітуру, а все інше ремонту не підлягає.
Дерев’яні вікна
«Які вікна краще ставити?» — Це питання у моєї тещі навіть не викликав сумнівів — тільки дерев’яні. Тому, коли прийшов час змінити вікна, мені було дано розпорядження «допомогти» у виборі. Маючи досвід пошуку інформації по вікнах, взявся за справу, і був здивований, що фірм, які займаються дерев’яними вікнами набагато менше. Вартість же вікон з дерева на порядок вище. Після установки не дивлячись на величезну кількість рослин в кімнаті у тещі, не загинуло жодне. Як вона нам пояснила, дерев’яні вікна «дихають». Тобто навіть при закритих стулках відбувається циркуляція повітря.

За функціональністю дерев’яні вікна відрізняються тим, що відкриваються повністю, на відміну від пластикових, у яких одна стулка глуха. Виглядають вони звичайно багатше і якось серйозніше чи що. Шумо і теплоізоляція практично ідентична пластиковим, різниці в я не помітив.

З мінусів — дерев’яні рами потребують оновлення, а також особливого догляду при митті. Подлубатися викруткою раму у бабусі і вдома, наша дитина прийшов до висновку, що будинки цікавіше, там з’являються сліди, а в бабусі їх не видно.

У підсумку відповідь на питання: «Які вікна краще ставити?» Ви можете знайти самі, я тільки описав неупереджено те, з чим довелося зіткнутися.

Метки

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*