Дверний дзвінок

Підключення дверного дзвінка

Підключення дверного дзвінка Одне з найактуальніших і не настільки складних питань, як підключити дзвінок біля вхідних дверей вашої квартири. Завдання підключення дверного дзвінка цілком може бути вирішена самостійно. Ця стаття буде присвячена даній темі, розглянуті можливі варіанти і схеми підключення дзвінка, типові помилки підключення та причини відмови його роботи.

дверний дзвінок

Будуть розглянуті варіанти схем з включенням з різних місць (дві паралельні кнопки), а також випадок коли потрібно підключити два дзвінки в різних місцях.
Перш за все хочеться почати з опису того які дзвінки зустрічаються і який краще вибрати.

Види дверних дзвінків

В принципі основна відмінність дзвінків це живить напруга. Так бувають дзвінки з напругою 220 вольт і працюють від батарейок. Переваги перших полягає в тому, що для їх роботи не потрібно переробляти електропроводку в квартирі, в більшості випадків квартири вже мають стандартну вбудовану в стіну схему включення дзвінка (перша схема в абзаці «Схеми підключення дверного дзвінка»). Мінусом таких дзвінків є залежність від електрики в 220 вольт і небезпечний струм.
У другому варіанті ми отримуємо два плюси, по перше це безпечне напруга і в других незалежність харчування. Мінусом дзвінків працюють від батарейок є необхідність покупки та заміни цих самих батарейок. Крім того якщо дзвінок не бездротової, то монтаж власної схеми підключення дзвінка.
А ось бездротові дзвінки мабуть можна виділити в окрему групу, їх основне зручність це відсутність взагалі будь-яких монтажних схем і проводки при підключенні. Плюси і мінуси бездротових дзвінків схожі зі дзвінками працюючими від батарейок.
Далі розглянемо варіант якщо ви придбали дзвінок з дротового схемою підключення і вам належить його підключити.

Схеми підключення дверного дзвінка

 Схеми підключення дверного дзвінка

На схемах зверху показана принципова електрична схема, а знизу для простоти сприйняття з фотографіями елементів з реального життя, тобто кожна схема фактично приведена двічі.
У більшості квартир реалізована найпростіша схема підключення дзвінка, це замкнутий контур з послідовно підключеним джерелом струму (вхід електрики в квартиру), кнопки дзвінка і безпосередньо самого дзвінка. Так при замиканні кнопки електричний ланцюг замикається, в внаслідок різниці потенціалів між джерелом струму (напруги), струм починає текти через кнопку і дзвінок, дзвінок спрацьовує.

Бувають випадки коли є необхідність підключити дві кнопки до одного дзвінку, наприклад в отсечке для сусідів і на сходовому майданчику для приходять. У цьому випадку схема незначно ускладнюється, паралельним підключенням ще одній кнопці до вже існуючої.

 Схеми підключення дверного дзвінка

Третій варіант коли треба підключити два дзвінки, при цьому в залежності від ситуації необхідно щоб спрацював конкретний дзвінок. У цьому випадку найпростіший варіант це «розділити» для кожного з дзвінків свою півхвилю пропускання струму, так в одному напрямку буде запитан один дзвінок, в іншому другий. Зробити це можна за допомогою діодів (см схему нижче)

Схеми підключення дверного дзвінка

На жаль така схема підключення дзвінків має свої недоліки, по перше застосування кнопки з трьома контактами (можливе застосування здвоєного вимикача), друге знижений харчування дзвінків за рахунок лише однієї напівхвилі, тому такий спосіб підійде не для всіх варіантів виконання дзвінків, а лише для тих яким вистачатиме напруги для їх спрацювання. Плюсом такої схеми буде як і у варіанті з одним дзвінком, один керуючий провід від кнопки.

Комментарии закрыты.