Електричні конвектори

Електричні конвектори

Електрічество давно і міцно увійшло в наше життя. І було б дивним, якби електрика не використовувалося для опалення наших будинків і квартир. Електрика присутня, практично, скрізь, де живе людина, і ціна його порівнянна з тими благами, яке воно надає.

Тому, ще раз повторюся, використовувати електрику для обігріву житлових приміщень дуже вигідно і технологічно просто.

Переваги електричного конвектораОдним з варіантів обігріву житлового приміщення є конвектор, що працює з використанням електрики. Існують конвектори, працюючі і з іншими енергоносіями, але нас в даній статті цікавить електричний конвектор.
Пристрій електричного конвектора

Пристрій електричного конвектора

Пристрій електричного конвектора, достатньо, просте. Основною частиною електричного конвектора є ТЕН, або трубчатий електронагрівач, який розташовується в нижній частині приладу (на фотографії він позначений, як закритий нагрівальний елемент). Другий, не менш важливою частиною електричного конвектора, є електронна складова. У неї входять — модуль режимів роботи, система автоматичного відключення нагрівача при перегріві, регулятор температури, датчик, що показує температуру повітря в Переваги електричного конвектораприміщенні. Це пристрій, так би мовити, одиночного конвектора.

Альтернативи управління електричним конвектором

Якщо ж у вас в будинку кілька конвекторів, і ви хочете, щоб вони працювали як єдина система, і управлялися з одного місця, то набувати потрібно буде більш складні моделі, що розташовують приймачами сигналу від керуючого модуля. Звичайно, необхідно буде придбати і сам керуючий модуль. З його допомогою ви можете виставити необхідну температуру в кожному окремому приміщенні, і контролювати працездатність всіх конвекторів, що входять в систему, і вчасно зреагувати на нештатну ситуацію, наприклад, на раптовий перегрів одного з конвекторів. Крім цього, ви можете задати режим роботи, як системи в цілому, так і кожного конвектора окремо. До прикладу, в робочі дні, в робочий час, мінімізувати кількість тепла виділяється конвекторами, а у вечірні години підняти температуру повітря до необхідної. Ну, і звичайно, з поширенням стільникового зв’язку, все більша кількість різних приладів обладнуються GSM-модулями, використовуючи які ви можете управляти цими приладами за допомогою спеціальних SMS-повідомлень. Це ж можна віднести і до системи конвекторів. Обладнавши керуючий модуль GSM-модулем, ви можете за допомогою SMS, керувати вашою системою конвекторів.
Звичайно, зовсім не обов’язково обзаводитися цими «прибамбасами». Все залежить від вашого бажання. Ми розповіли вам про можливості, які можна використовувати при обладнанні будинку або квартири електричними конвекторами.

Принцип роботи електричного конвектора

Принцип роботи конвектора дуже простий. Як процюе конвекторПринцип роботи конвектора дуже простий. При включенні в мережу і завдання режиму роботи конвектора, нагрівається ТЕН, і тепле повітря від нього, як більш легкий, підіймається вгору, і виходить через верхню решітку конвектора. Потім, поступово охолоджуючись, він опускається вниз, заходить в конвектор через нижню решітку, і знову нагрівається ТЕНом. І так цикл за циклом. Принцип переміщення теплого повітря вгору, а холодного вниз і є принцип конвекції, тому прилад і отримав назву конвектора.

 

Переваги електричного конвектора

— Дуже швидке вирішення питання обігріву приміщення. Купили, привезли, встановили або закріпили на стіні, включили в розетку, і тепло пішло.
— Економія на вартості монтажу, оскільки він, практично в ньому не потребує.
— Відносно невисока вартість конвектора.
— Абсолютна безшумність, оскільки в конвекторі немає вентилятора, все рух повітря відбувається на основі законів фізики. Крім того, краще вибирати моделі з електронним термостатом, а не електромеханічним. (Для виключення клацань спрацьовування — вмикання і вимикання)
— Точна підтримка температури в приміщенні.
— Високий рівень ККД, що досягає 95%.
— Швидкий прогрів приміщення.

Недоліки електричного конвектора

До недоліків можна віднести відносне велике споживання електрики, і, здатність створюваних конвекційних потоків, переносити пил.
Техобслуговування електричних конвекторів

Хоча виробники наполягають на тому, що конвектори не потребують обслуговування, це лукавство. Конвектори, як будь-який прилад потребує обслуговування. Звичайно, мова не йде про заміну Тена або електроніки, а ось в звичайній чищенні конвектор потребує.
Для цього спочатку необхідно вимкнути конвектор, потім вийняти вилку з мережі, дати охолонути Тену, відкрутити передня кришку, і ретельно, але обережно, щоб не пошкодити датчики, пропилососити прилад. Часу це багато не займе, а от термін служби конвектора ви, принаймні, не укоротіть. Замість пилососа можна скористатися звичайною пензликом. Поліпшення теплопровідності Тена з повітрям забезпечить кращу віддачу тепла, запобіжить перегрів електричного конвектора.

Комментарии закрыты.