Пилки для електролобзика

Вибір пилки для електролобзика

У даній статті ми розповімо про застосованості різних полотен — пил для пиляння за допомогою електролобзиків. При обробці матеріалу, необхідно чітко представляти які пили вам підійдуть, для певних режимів різання і технології різу, а які ні.

Адже при використанні пилянь по дереву для металу, можна зіпсувати інструмент, матеріал, врешті-решт це просто небезпечно, так як полотно може відламати і поранити вас уламками.

Пилки для електролобзика

Перш ніж перейти до опису кожної конкретної області застосування пилянь електролобзиків:
— Для дерева;
— Для дерева, металу, пластику;
— Для металу,
хочеться донести, ніж істотно розрізняються пилки, а вже далі розглянути їх окремі випадки. Так насамперед пилки розрізняються за:
— Механічними властивостями металу. (Твердість, пластичність, легуючі елементи);
— Геометрія полотна (вузькі полотна для деталей з складною геометрією і формою, широкі для прямолінійних різів);
— Геометрія зубів на сопілці (дрібні зуби пиляють більш акуратно, але при цьому працюють на низьких подачах, тобто переміщення в матеріалі має бути більш повільне) Тепер розглянемо конкретні приклади відповідно вище наведеним планом.

Пилки для електролобзиків по дереву

Пилки для електролобзика

Материал  пилки

Для пил ріжучих дерево застосовують високо вуглецеву сталь (HSE — High Carbon Steel). Фактично вуглець одна з найбільш дешевих і ефективних легуючих добавок, коли при його підвищенні в залозі різко зростає твердість, але при цьому втрачається пластичність. Вуглець в вуглецевих сталях доходить до 2%. Твердість такої сталі цілком в змозі забезпечити обробку деревини.
Маркування проводиться нанесенням абревіатури HSE, також колір за замовчуванням для таких пилянь сірий (см фото вище). Також на полотні можна прочитати маркування «по дереву», «for wood» або що те аналогічне.

Геометрія полотна

Перше це довжина. Довжина полотна повинна гарантувати, що кінець пилки буде завжди виходити з матеріалу, дерева. У разі якщо полотно занадто коротке, то пилка може зайти в дерево, при цьому заклинити в прорізі і при подальшому поступальному русі пилки зламатися.
Друге ширина полотна пилки. Широке полотно призначене для прямолінійних різів. Розвинена поверхня забезпечує підтримання напрямок пиляння.
Вузьке полотно навпаки, може легко змінювати траєкторію, але пиляти прямі таким полотном також складніше.

Геометрія зубів пилок

Великі зуби забезпечують більшу глибину прорізання, але при цьому можуть надломити краю дерева. Для запобігання надломів дерева, необхідно використовувати пилки з дрібними зубами, з мінімальною подачею. Також для пиляння дерева ефективна технологія пиляння уздовж волокон або по діагоналі, щодо них.

Пилки універсальні

Пилки універсальні
Це категорія може бути застосована для найбільшої варіації оброблюваних матеріалів, дані пилки призначені для пиляння твердого дерева, пластика, сендвіч панелей, м’якого металу. Можливо пиляння алюмінієвих труб до діаметру 10 мм, тонкого листового алюмінію.

Матеріал універсальних пилок

Це біметалічний матеріал, що представляє із себе два металу. (BIM — Bi metall) Як правило зуби роблять зі швидкорізальної сталі, а полотно виконане з високовуглецевої сталі. Зазвичай при з’єднанні різних сталей, застосовують метод зварювання, наплавлені одну сталь на іншу (електроннопроменевий зварюванням або зварювання лазерним променем)
На пилою зустрічається маркування BIM, «for metal», «for hard wood».

Геометрія полотна універсальних пилянь

Частина полотен, також як і для дерева має різну ширину полотна (2 і 3 полотно зверху на фото вище). В залежності від виду пропила вибирається відповідна ширина. См в абзаці «Пилки для електролобзиків по дереву».
Пилки для важких режимів мають викривлення в нижній частині полотна (1 зверху на фото вище). Це запобігає задираки про матеріал, так як нижні зуби з великою висотою намагаються відкинути полотно назад подачі різу.

Види зубів універсальних пилянь

Зуби у універсальних пилянь аналогічні зубьям пилянь по дереву, але для важких режимів зуби на полотні виконані із змінним кроком і розміром. При прорізування полотном з мінливих висотою зуба, відбувається стругання матеріалу. Кожен наступний зуб знімає певну глибину матеріалу, навіть без здійснення подачі.
Пилки для електролобзика по металу

Пилки для електролобзика по металу

Пилки для електролобзика по металу
Матеріал пилок по металу

Пилки виконані зі швидкорізальної сталі. (HSS — High Speed Steel) Швидкорізальна сталь містить вуглець від 0,6%. Як правило це сталь із додаванням
На пилою зустрічається маркування «for metal».

Геометрія полотна пилок по металу

Полотна пилок для важких робіт мають викривлення в нижній частині пилки (3 зверху на фото вище). Дане викривлення запобігає задираки про ріжучий метал, застосовується на полотнах з змінною геометрією зуба. Коли до низу пилки висота зубів зростає, при цьому можливе зміщення полотна убік протилежну подачі. Саме в цьому випадку викривлення полотна запобігає зачеплення полотна об метал.

Види зубів пилок по металу

Зуби у пилянь по металу мають зуби з постійним кроком і висотою і з змінною геометрією. Для важких режимів пила, зуби на полотні виконані із змінним кроком і висотою (2 і 3 пилка зверху на фото вище). При прорізування полотном з мінливих висотою зуба, відбувається стругання метала. Кожен наступний зуб знімає певну глибину метала, навіть без здійснення подачі.
Форми приєднувальних хвостовиків пил для лобзика та їх маркування

Форми приєднувальних хвостовиків пил для лобзика

Пилки з таким jlbyjxysv хвостовиком найбільш поширені і застосовуються для широкого ряду виробників лобзиків. Таких як AEG, Bosh, Metabo, Festool, Hitachi …
Маркування пилянь з такими хвостовиками починається з букви T

Форми приєднувальних хвостовиків пил для лобзика
Пилки з обраним півколом на торці хвостовика. Використовуються для лобзиків Bosh. Маркування такого хвостовика позначається буквою U

З двома отворами для стандарту лобзиків Makita. Маркування хвостовика з двома отворами проводиться літерами МА

Пилки з двома упорами. Лобзики Bosh. Позначаються також як і варіант з одним упором буквою T

Комментарии закрыты.