Посудомийна машина

Посудомийна машина

Сказати, що посудомийні машини заполонили наші будинки і квартири, напевно, буде таки перебільшенням. Мільйонам жінок, на жаль, доводиться обходитися без них і це, звичайно, не радує. Тим більше, що перша посудомийна машин надійшла в продаж ще в 1886 році. А винахідником даного апарату була, як не важко здогадатися, жінка — Джозефіна Кокрейн.

посудомийна машина

Підвищення рівня життя в цивілізованих країнах в кінці ХХ століття, викликало сплеск інтересу до посудомийних машин. Населення цих країн хотіло більше витрачати часу на розваги, тим більше, що таких можливостей ставало з кожним роком все більше і більше. І посудомийні машини виступали в цьому питанні союзниками, оскільки звільняли господинь від стомлюючого і нудного процесу миття посуду, після кожного прийому їжі.
У нашій країні, активне використання посудомийних машин почалося після економічних перетворень, які дозволили людям заробляти більше грошей, і витрачати їх на підвищення рівня комфорту і зручності життя. Законне бажання. У цій статті ми спробуємо задовольнити зростаючий інтерес до посудомийних машин, який спостерігається останнім часом.

Принцип роботи посудомийної машини

Цикл роботи посудомийної машини можна розділити на п’ять етапів.

1. Підготовчий етап. У посудомийку закладається посуд, призначений для мийки, за допомогою ручок керування встановлюється режим миття, в дозатор закладається миючі речовини, призначені для посудомийних машин.

2. Етап замочування. Як правило, посудомийні машини підключаються тільки до магістралі холодної води (трохи пізніше, ми більш докладно зупинимося на цьому питанні). Потім посуд збризкують водою з миючими засобами, щоб засохлі залишки їжі намокли і краще відділялися від посуду при митті.

3. Етап мийки. Набравши необхідну кількість води, машина включає ТЕН (трубчастий електронагрівальний елемент), який зігріває воду до встановленої при програмуванні температури. Потім включається циркуляційний насос, нагнітає воду в розбризкувачі-коромисла. На коромислах знаходяться невеликі сопла, на які надходить вода під тиском, і за рахунок створюваного реактивного ефекту, обертає коромисла і струменя води омивають посуд по всій площі лотків. Після цього використана вода зливається в каналізацію, через фільтр, розташований в нижній частині машини, який затримує залишки їжі.

4. Етап ополіскування. Машина знов набирає воду і обполіскує посуд спочатку холодною водою, а потім підігрітою водою зі спеціальними засобами для полоскання.

5. І завершальний етап — сушка посуду. У цьому випадку використовується або гаряче повітря, яким обдувається посуд, або випаровування води з поверхні посуду відбувається природним чином, за рахунок того, що посуд була нагріта водою при полосканні.
 посудомийна машина принцип роботы

Різновиди посудомийних машин

Виділяються три типи машин, де головною характеристикою є габарити. При цьому функціональність машин від габаритів не залежить.
Компактні машини — розмірність 45х55х50 см (вис х шир х глуб). Здатна вимити 4-5 комплектів посуду. Використовуються в приміщеннях з обмеженим простором, або в якості настільної посудомийки. Так, є і такий варіант використання машин. Звичайно, в цьому випадку важче організувати підключення комунікацій, але це питання має вирішуватися на місці установки посудомийки.
Вузькі посудомийні машини — розмірність 81х44х57 см. Здатна впорається з мийкою 6-9 комплектів посуду.
Повнорозмірні посудомийні машини — розмірність 81х59х57 см. Розраховані на мийку до 14 комплектів посуду. Повнорозмірні і вузькі посудомийки дуже часто використовуються в якості вбудованих агрегатів на кухні. Хоча ніхто не забороняє їх використовувати в якості окремих предметів кухонного інтер’єру. Все залежить від побажань господарів квартири або будинку.

посудомийна машина

Наступним параметром, за яким підрозділяються посудомийні машини — це матеріал, з якого виготовлені лотки для посуду. Застосовується два види матеріалів — нержавіюча сталь та пластик. Переваги використання нержавіючої сталі — це міцність, зносостійкість, можливість використання більш високої температури води при митті. Перевагами пластикових лотків — легкість, зниження загальної ціни на машину.
Ще один важливий параметр посудомийних машин — можливість підключення гарячої води. За цим параметром машини діляться на ті, у яких є така можливість, і на ті, які використовують тільки холодну воду. Чи є можливість підключення магістралі гарячої води до посудомийної машини перевагою, залишається питанням спірним. Машини з підключенням і холодної, і гарячої води не обладнані нагрівальними елементами.

І тут треба згадати про регулярні літні відключення гарячої води. В результаті, в цей період часу, миття посуду у вас буде відбуватися тільки холодною водою. Сюди ж можна віднести і аварійні відключення води, коли частіше відключають гарячу воду, ніж холодну. Якщо у вас є гарантоване джерело гарячої води, то це міняє справу, і можна використовувати машину з можливістю підключення гарячої води.
Посудомийні машини з підключенням тільки холодної води підрозділяються на машини, обладнані Теном, і з проточними нагрівачами. Другий варіант машин, швидше нагадує машини з можливістю підключення гарячої води, оскільки проточні електронагрівачі, як правило, знаходяться поза посудомийної машини. Який варіант віддати перевагу, знову ж, прерогатива споживачів.
Важливий параметр, це використання сушки в посудомийній машині. Використовується три види сушіння посуду. Перше, це використання гарячого повітря або турбосушка. Швидко та якісно, але більший витрата енергії. Другий, це використання вентиляторів, що нагнітають повітря з поза. Ефективно, але недолік той же. Третій, це конденсаційна сушка. Вода природним способом випаровує з поверхні нагрітої при полосканні посуду і конденсується на стінках машини і стікає у водоприймач.
І ще один параметр, на який варто звернути увагу, це енергоспоживання. Звичайно, чим більше машина, тим більше вона споживає енергії, оскільки перемиває більшу кількість посуду і витрачає більшу кількість води. Але, сучасні технології, що застосовуються при створенні посудомийних машин, дозволяють знизити енергоспоживання до дуже невеликого рівня. Посудомийні машини споживають від 0,5 до 1,7 кВт * год на протязі циклу миття. Це, приблизно, стільки ж, скільки споживає, звичний для нас, праска.

Що не можна мити за допомогою посудомийної машини

посудомийна машина що не можна мити
У посудомийних машинах можна мити вироби з дерева, з нежароустойчівой пластмаси, вироби з міді, олова та алюмінію, кришталю з домішками свинцю, склеєну посуд.

Переваги посудомийної машини

Звичайно, це вивільнення часу, який витрачався на митті посуд, для занять більш приємними речами — спілкування в колі сім’ї, з друзями, відвідування розважальних заходів, і ще для багатьох інших речей. посудомийна машина виконає свою функцію і відключиться, не вимагаючи втручання людини. Миття посуду і її ополіскування проводиться водою нагрітою до 60-70 градусів, що не можна зробити руками.
Витрата води в 2-3 рази менше, ніж при митті ручним способом. Це досягається, як за рахунок повторного використання води, так і за рахунок більш ефективного способу миття.
До переваг можна віднести і той факт, що немає необхідності підключення гарячої води (про тонкощі сказано трохи вище). Економія коштів в період експлуатації машини. Немає необхідності придбання різних чистячих засобів, губок, гелів і т.п. Купується тільки сіль для пом’якшення води (як правило на основі соди) і 1 миючий засіб, рекомендований виробником. Цей пункт може здатися несуттєвим, але, як мовиться, курочка по зернятку клює.

Догляд за посудомийною машиною

Як будь-який технічний засіб, посудомийна машина потребує догляду. Хоча б поглядайте всередину машини — що там діється, і регулярно очищайте фільтр зливу води в каналізацію.
Крім цього, необхідно слідувати інструкціям фірми-виробника по застосування миючих і обполіскувати засобів. Вони випускаються у вигляді порошку або таблеток. Використання порошкоподібних засобів більш практично і ефективно.
І не забудемо про регенеруючу сіль. Вона закладається в спеціальний приймач і служить для пом’якшення води. Це допомагає уникнути утворення нальоту на рухомих деталях машини і можливого виходу машини з ладу.

Комментарии закрыты.