Пригтування розчина для кладки цегли

Розчин для кладки цегли

Цегляна кладка один з найпоширеніших видів будівництва будівель і споруд. Але для того, щоб з маси цеглин з’явилася будівля, необхідно використовувати додаткове речовина, яка б надійно зв’язало один з одним кожну цеглину. І це речовина прийнято називати розчином.

Склад розчину для кладки цегли

Склад розчину для кладки цегли

Розчин для кладки цегли, являє собою суміш в’яжучого компонента, дрібнодисперсного заповнювача, і води. Оскільки в будівництві присутні тільки навантаження на стиск і зсув, але немає розривних навантажень, то в цьому випадку використовується, т.зв. «Худий» розчин, в якому кількість в’язкої речовини в кілька разів менше заповнювача.
Приготування розчину для кладки цегли

Для цього спочатку просівається пісок через дрібну сітку, для видалення великих фрагментів заповнювача, каменів, сміття. Потім в нього додається в’яжучий компонент, і суміш ретельно перемішується. Після цього в суміш додається необхідна кількість води. Але розчин достатньо швидко розшаровується на складові компоненти, тому його необхідно постійно розмішувати. Виходячи з цього, розчин готують в тій кількості, яка буде гарантовано використано за певний час.
Для прискорення процесу створення розчину і підвищення його якості використовуються механічні або електромеханічні пристрої, що отримали назву растворомешалок.

Розчин для кладки цегли

Крім цього, використовуються механічні міксери. В якості електричного міксера можна використовувати електродриль зі спеціальною насадкою.

Різновиди розчинів для кладки цегли

Залежно від в’яжучого компонента, розчини діляться на вапняні, цементно-вапняні, і цементні.
У вапняних розчинах, в якості в’яжучого компонента використовується негашене вапно. Вапно і пісок беруть в пропорціях від 1:2 до 1:5. Але, оскільки, кладка на вапняних розчинах не міцна, тому в будівництві, практично, не застосовується.
Цементно-вапняні розчини готуються з цементу і вапняного молока. Вапняне тісто розбавляють водою до густоти молока, і проціджують. Потім із піску та цементу готується суміш, в яку заливають вапняне молоко, і ретельно перемішують. Цементно-вапняні розчини володіють хорошою пластичністю, і переважні для використання при кладці цегли.
Найбільш поширені цементні розчини, що складаються з цементу, піску і води. Співвідношення цементу і піску від 1:3 до 1:6. Ця пропорція залежить від марки цементу і вимог, які пред’являються до розчину. Витрата води — 0,8:1 (вода: цемент).
У таблиці наведені пропорції цементно-вапняних розчинів. У правій колонці марка цементу, по горизонталі, одержувана марка розчину.

   Різновиди розчинів для кладки цегли

Використовується пісок з значущістю зерен не більше 2,5 мм.

В даний час процес приготування розчину набагато спростився. На ринку будівельних матеріалів з’явилася велика кількість готових сухих сумішей різних марок, у які необхідно тільки додати води і ретельно розмішати. Кількість води, що додається зазначено на упаковці.

Комментарии закрыты.