Скатний дах

Скатний дах своїми руками

Основою скатної даху служать крокви, які утворюють досить складні конструкції. У будівництві, такий тип конструкцій називають — ферми. Крокви часто спирають прямо на стіни, однак ми рекомендуємо все ж таки встановити мауерлат. Мауерлат — це брус, що укладається на стіну і закріплюється до неї за допомогою анкерів. Крокви в свою чергу спираються на мауерлат, і закріплюються металевими плотницький скобами, або іншим способом, що забезпечує надійне з’єднання.

Якщо покрівля буде влаштовуватися в новому будові з цегляними стінами, то в кладку через кожен метр довжини стіни потрібно закласти залізну м’яку (відпалений) дріт діаметром 4 мм. Дріт складається удвічі, і між нею закладається невеликий пруток арматури діаметром 6 мм. При кладці стіни цей дротяний анкер закладається між цеглою таким чином, що б кінці дроту виступали над стіною сантиметрів на сорок, а в тіло стіни вона була закладені не менше ніж на чотири ряди цегли. Ця дріт послужить надійним засобом для кріплення мауерлата.

Будова скатного даху

Отже, послідовність пристрої скатної даху наступна:

установка мауерлата,
установка крокв,
установка конькового бруса
і, нарешті, пристрій обрешітки.

За обрешітці вже вкладається власне покрівля.

Як зробити скатний дах своїми руками

При влаштуванні скатної покрівлі іноді крокви випускають за обріз стіни, що б влаштувати звис покрівлі, що оберігають стіну будівлі від попадання вологи скачується з покрівлі. Але краще буде постаратися і подовжити крокву за допомогою прибитої до нього «кобилки» з дошки товщиною 25 — 30 мм. Згодом, використовуючи кобилку як основу, виробляють підшивку звису вітрової дошкою.

Крокви збирають безпосередньо на даху, із заздалегідь заготовлених елементів, причому повністю, так, що б утворилася готова кроквяна ферма, що складається з двох кроквяних ніг, затягувань і стійок. Потім зібрану конструкцію піднімають вертикально там, де вона повинна стояти, кріплять до мауерлату і додатково розкріплюють тимчасовими кріпленнями з дощок.
 Як зробити дах своїми руками

Після монтажу всіх кроквяних конструкцій, їх з’єднують коньковим брусом, а потім приступають до пристрою решетування. У самому простому випадку обрешітку набираємо з дошки, «у розбіг» або «в суцільну». Для здешевлення, дошку можна взяти не обрізну, 25 мм завтовшки. З дошки ретельно видаляють залишки кори і прибивають до крокв цвяхами, довжиною 70 мм. Якщо решетування робиться суцільний, то дошки сокирою підтесував за місцем, підганяючи один до одного, для зменшення між ними зазорів.

Розміри і конструкція елементів обрешітки багато в чому залежать від планованих до використання покрівельних матеріалів. Так для установки металочерепиці необрізну дошку використовувати небажано. Решетування виконується з бруса, який прибивається у розбіг з кроком рівним хвилі металочерепиці.

Для покрівлі з ондуліна, різного роду бітумних черепиць, обрешітку в традиційно її вигляді не влаштовують. Замість цього, до крокв прибивають прогони з бруса 40х50 мм з кроком не менше 50 см, поверх яких шурупами — саморізами кріпляться листи ОСП (OSB). Таке конструктивне рішення може бути вельми вдало, якщо намічається подальше утеплення покрівлі.

Комментарии закрыты.