Складаємо кошторис на ремонт або будівництво

Значить так: документи на права власності у вас є, дозвіл на будівництво є. Напевно, настав час подумати про складанні кошторису. У скільки ж це грошей виллється. Беріть зошит або кілька чистих аркушів, олівець, гумку, лінійку. А можна і комп’ютер або електронну записну книжку.

Також калькулятор потрібен, мобільний телефон. Влаштовуємося зручніше у кріслі, на дивані, а може бути, на природі. Ну, і починаємо згідно нашим уявленням і бажанням малювати будинок або дизайн нашої квартири. Потім сходіть до проектувальника або дизайнерові і покажіть йому. Він на основі вашого малюнка представить вам або типовий проект, або буде робити індивідуальний.

Проектувальник, він же архітектор зробить вам не тільки малюнок будинку, але і всі креслення, докладно, там ціла папка документів буде. Дуже зручно по ним працювати. Ви будь бригаді показали, вони подивилися, що до чого, розміри, що де знаходиться і роблять. Не треба вже вигадувати велосипед. Так що займіться проектом.

Припустимо, що ви їм зайнялися і вже зробили. Ось тепер те, про що я на початку говорив. Аркуші паперу, калькулятор, комп’ютер або ноутбук, сіли в крісло або на диван. Думайте не поспішаючи, докладно. Починайте так, як ніби ви будуєте від фундаменту до даху, включаючи обробку, з матеріалами і всіма роботами. Потрібно детально все обмірковувати. Коли у вас на руках креслення, ви вже знаєте обсяги стін, легко порахувати кількість цегли, цементу, піску, каменю і т. д.

Якщо щось вам невідомо, у вас в руках мобільний телефон. Ви телефонуєте до свого друга будівельнику і все уточнюєте. Добре, звичайно мати інтернет, комп’ютер з інтернетом. В інтернеті можна дізнатися все: розміри тих же самих цеглин, витрата цементу, піску та інших матеріалів. І легко складати кошторис. Вам і правда потрібно дізнаватися, скільки на квадратний метр стіни йде цегли, якої товщини має бути стіна, скільки на кубічний метр кладки потрібно розчину. І багато іншого. Може бути, ви захочете будувати з шлакоблоків, тоді потрібно знати точний витрата цього матеріалу.

Я особисто писав так. У мене зверху написано було «Кошторис за матеріалами». Перша колонка — порядкові номери, друга колонка — найменування матеріалів, третя колонка — кількість матеріалу, потім — одиниця виміру (це можуть бути штуки, кілограми, мішки — тобто те, в яких одиницях вимірюється даний матеріал), п’ятий стовпчик — ціна за одиницю виміру матеріалу. І остання — загальна вартість даного матеріалу.

Складаємо кошторис на будівництво
Ви докладно спочатку прописуєте першу колонку з усіма матеріалами, які тільки можуть бути при будівництві вашого будинку. Це і глина, і відсів, камінь, шпаклівка, саморізи, силікон, плитка, плитковий клей. Тут головне, нічого не упустити. Потім другу графу, в чому цей матеріал продається, ціни дізнаєтеся у товариша або телефонуйте за номерами магазинів. Номери, до речі, теж дуже зручно в інтернеті з’ясовувати.

І так не поспішаючи, потихеньку у вас вималюється увесь кошторис по матеріалам. На калькуляторі підіб’є суму і будете знати, які у вас передбачаються видатки. А може вийти, що будівництво доведеться поки відкласти до кращих часів. Або ж ви будете бачити, що все, можна починати будівництво, грошей вистачає. Тільки не забувайте, що кошторис за матеріалами це ще не все. Це ще не всі витрати, які вас чекають. Вам ще потрібно скласти кошторис по вартості робіт. Питання теж цікавий і вимагає детального розгляду, вдумливого підходу.

Ви можете продумати, які роботи могли б робити самостійно, а для яких доведеться залучати фахівців. Побажання до кошторису в основному в тому, що все потрібно робити максимально детально, не за одну годину, тому що в процесі обмірковування спливають деталі. І їх відразу треба фіксувати на папері. І лише, коли ви переконаєтеся, що нових деталей не виникає у вашій голові, то можете вважати процес складання кошторису закінченим.

Один комментарий

  1. Нужно составить смету на капитальный ремонт согласно строительных норм

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*