Шуба для квартири

Утеплення квартир

В силу кліматичних особливостей українці мінімум шість місяців в році змушені жити в вогкості і холоді. Цілком природно, що хочеться зберегти тепло та затишок у власній оселі. Але з кожним роком це робити все складніше. Опалення дають пізніше, відключають частіше, а кіловат-години все дорожчають і дорожчають.

Так що і електрообігрівачем квартиру тепер особливо не прогрієшь. На допомогу в цій ситуації може прийти нововведення — утеплення квартири зовні.

Зовнішнє утеплення — швидкий і мало не єдиний спосіб поліпшити умови проживання в квартирі (котеджі, дачі) при порівняно невеликих капіталовкладеннях, вважають фахівці. При цьому вони підкреслюють: в утепленій зовні квартирі створюється своєрідний комфортний мікроклімат. Взимку мешканцям таких будинків не страшні ніякі холоду, а влітку стіни захищають від спеки і в квартирі панує приємна прохолода. Виходить такий собі ефект термоса.

 

Вогкість, грибок  конденсат

«При утепленні фасадів також автоматично усувається вогкість, грибок і конденсат, ліквідовується текти в панельних швах, знижуються витрати на опалення і кондиціонування до 60%, поліпшується звукоізоляція», — відзначає приватний підприємець Максим Рудковський. Та й витрати на опалення приміщення знижуються в рази — за приблизними підрахунками на 40-60%.

Оптимальне рішення
Як зазначили в компанії , утеплення приміщень зсередини набагато менш ефективно, ніж утеплення зовнішньої стіни квартири або її окремій частині, лоджії. «При внутрішньому утепленні існуюча стіна, розташована перед утеплювачем, знаходиться в зоні негативних температур, яка почасти захоплює і власне утеплювач. Крім того, порушується природна дифузія водяної пари і створюються умови для утворення конденсату в товщі конструкції на кордоні утеплювача і стіни», — вважають фахівці компанії. За їх словами, при внутрішньому утепленні практично неможливо встановити теплоізоляційний матеріал в місцях примикання перекриттів до зовнішньої стіни, тому тут утворюються «містки холоду», причому втрати тепла в цих зонах можуть перевищувати втрати через іншу площу стіни.

Як вважають фахівці, з точки зору підтримки нормального температурно-вологісного режиму утеплення стіни зовні є оптимальним. Однак цей процес відрізняється підвищеною складністю і трудомісткістю, вимагає ретельного підбору оздоблювальних матеріалів, а також штукатурних і клейових складів.

При утепленні фасаду теплоізоляційний матеріал запобігає проникненню вологи в стіну, тим самим оберігає її від різних небажаних утворень, наприклад, плісняви, розповідають в компанії «ТК Астрей». Фахівці фірми запевняють, що зовнішнє утеплення також додасть міцності фасаду будівлі і збільшить звукоізоляцію. «Утеплювач фасаду хороший тим, що при холоді зберігає тепло, а при спеці, при робочому кондиціонері — прохолоду, причому протягом досить довгого періоду. Це дозволяє господарям квартир істотно заощадити кошти. При цьому важливо відзначити, що значно економніше робити зовнішнє утеплення всього будинку , а не його частин — окремих квартир «, — відзначили фахівці» ТК Астрей «.

 

Традиційно найбільш холодними й сирими вважаються панельні будинки, стіни в яких мають ряд істотних недоліків. Утеплення зовнішніх стін у таких будинках підвищує температуру в квартирі в середньому на 6-7 градусів. Також фахівці рекомендують подумати про утеплення зовнішніх стін мешканцям новобудов, оскільки, за їх словами, при сучасних темпах будівництва, які спостерігалися в останні роки, іноді міг порушуватись ряд технологій, в результаті чого тепло швидко йде з квартири.
Київська влада також зайнялися утепленням фасадів житлових будинків. «На сьогодні виконані всі роботи із запланованих міською програмою» Твій дім — твоє подвір’я «, а це — понад сотні будинків. Із уведенням такого нововведення енергії на обігрів будинків витрачається значно менше. Ми обов’язково утеплимо всі житлові будинки, де це необхідно», — зазначив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

В останні роки проводити фасадні роботи стало можливо і в зимову пору року, щоправда у фахівців є одне побажання: намагатися уникати проведення робіт при мінусовій температурі. Хоча ще не так давно одним з основних вимог для проведення фасадних робіт була температура повітря не нижче п’яти градусів тепла.
Перш ніж запрошувати майстрів і фахівців, а також довіряти їм проведення робіт, необхідно впевнитися, що підприємство має державну ліцензію на виконання оздоблювальних робіт. У Києві налічується кілька фірм і приватних підприємців, які займаються фасадної обробкою будинків, зокрема «Базис-Центр», «Корнест-Київ», «Ліга-майстер», «оздоба Буд», ПП Бєлік та ін
При утепленні будинку із зовнішнього боку використовуються різні теплоізоляційні матеріали — мінераловатні плити, цементно-фібролітові плити, пінопласт (пінополістирол), «теплові» штукатурні розчини, плити з пористого бетону, які повинні бути добре захищені від несприятливого впливу дощу, снігу, інсоляції та інших атмосферних впливів. Сучасні системи утеплення можуть мати термін гарантії до 70 років.

 

Система зовнішнього утеплення фасадів будівель багатошарова. Фахівці налічують мінімум три шари, кожен з яких виконує різні функції, розповів Максим Рудковський. Перший шар — теплоізолюючий. До чистої рівній поверхні зовнішньої стіни за допомогою спеціального клею приклеюється теплоізоляційний шар, який найчастіше складають пінополістирольні або мінераловатні плити. Через деякий час цей шар додатково зміцнюється за допомогою дюбелів.

 

Утеплювач пінополістирол

«Пінополістирол — легкий, але міцний матеріал. До його позитивних характеристик варто віднести стійкість до водяним парам і до вологи взагалі, безпека для здоров’я людини і тривалий термін служби. Але є і мінуси у такого матеріалу, до яких відноситься низька звукоізоляція, а також разрушімость при температурі понад 80 градусів. Але ці недоліки не можуть перекреслити всі достоїнства пінополістиролу «, — вважають фахівці компанії» ТК Астрей «. До речі, дослідження та випробування цього матеріалу показали наступні результати. 12-сантиметрова пластина пінополістиролу за своїми властивостями теплосберегающим еквівалентна стіні з дерев’яного бруса товщиною в півметра, двометрової цегляній або чотириметрової залізобетонній стіні. Додамо, що в Україні виробництво пінополістиролу налагоджено на заводах в Ірпені та Бучі (Київська область), Горлівці (Донецька область), Житомирі та ін

Другий шар зовнішнього утеплення — захисно-вологостійкий. Він створюється за допомогою того ж клею і армується сіткою зі скловолокна. Поверх армуючого шару наноситься третій шар — декоративно-вологостійкий.

Утеплювач мінераловата

Ще один популярний теплоізоляційний матеріал, що використовується при зовнішньому утепленні фасадів будинків, — мінераловатна плита. Такі плити мають низьку теплопровідність, довговічність, вони технологічні при утепленні та відповідають вимогам вітчизняних пожежних норм для зовнішніх стін будівель. На ринку України, як і на ринках багатьох інших країн Європи, найчастіше застосовуються мінераловатні плити компаній і торгових марок Rockwool, Paroc, Isover.

Технологічно процес облаштування системи зовнішнього утеплення фасаду за допомогою мінераловатних плит схожий з процесом створення пінополістирольного утеплення. Спочатку стіну необхідно очистити від сміття і пилу, а потім за допомогою полімерного клею обклеїти її мінераловатними плитами. Через деякий час цей шар необхідно додатково зміцнити за допомогою дюбелів. Всі шви між плитами проклеюються, а на їх поверхню наноситься ще один шар клею. Після цього утеплять поверхню армують спеціальною сіткою, штукатурять, грунтують і фарбують, як правило, в тон кольору стіни. Над верхньою кромкою утеплювач рекомендується зробити козирок з жерсті, який захистить від попадання вологи між шаром теплоізоляції і стіною. Під нижньою кромкою повинен бути прибитий металевий профіль, підтримуючий шар ізоляції знизу.
Крім усього іншого, фахівці поділяють системи зовнішнього утеплення на вентильовані і невентильовані. Вентильована конструкція встановлюється на закріплені на стіну дерев’яні рейки, утеплювач ж накладається між рейками. Між матеріалом утеплювача і зовнішнім обробним шаром залишається вузька вентиляційна щілина. Невентильовані фасад виготовляється різними способами, але у всіх випадках зовнішній оздоблювальний шар накладається безпосередньо на утеплювальний матеріал. У такому випадку роль зовнішнього оздоблювального шару виконує штукатурка або аналогічний матеріал.

В цілому роботи по утепленню зовнішніх стін займають близько п’яти днів. Ціни ж на подібні роботи коливаються в залежності від регіону. Розкид цін дійсно вражає — від 150 грн за один квадратний метр і вище. Однак «вестися» на низькі ціни не варто, оскільки це ніяк не гарантує того, що роботи будуть виконані якісно — заощадять, швидше за все, на матеріалах, та й технології будуть використовуватися попроще да гірше. По Києву ж середня ціна утеплення одного квадратного метра зовнішньої стіни складає 200-250 грн. У цю вартість також входить і вартість матеріалів.

Мета виправдовує засоби, говорили древні мудреці, особливо в тому випадку, коли мета — створення затишку і комфорту у власному житлі. Витративши один раз гроші на зовнішнє утеплення своєї квартири, ви отримаєте тепло взимку і прохолоду влітку на довгі роки.

Способи встановлення пластикових вікон.

Комментарии закрыты.