Як зробити плоский дах

Як зробити плоский дах своїми руками

Зробити набірну плоский дах своїми руками досить просто. Загальний сенс конструкції наступний — на стіни будівлі укладаються балки, металеві або дерев’яні, вони будуть нести основне навантаження. Тут зробимо невелике, але важливе відступ, і поговоримо про навантаженні. Іноді (а якщо чесно — нерідко) непрофесійні будівельники щиро вважають, що дах повинен витримувати свою вагу, ну ще може вагу людини, яка по ній надумає ходити, абсолютно забуваючи про навантаження від снігу та вітру.

Це особливо актуально саме для плоских покрівель, на яких сніг може накопичуватися в значній кількості, тому, перш ніж починати будівництво, буде незайвим, познайомитися з уже існуючими дахами схожих споруд, розташованих у вашому регіоні. Які там застосовані балки, їх перетин і будувати дах своїми руками, вже враховуючи досвід попередників.
Плоский дах своїми руками для неопалюваних приміщень

Дах своїми руками  Якщо  ми будуємо не опалювану споруду (сарай, альтанку, навіс і т.п.), необхідний ухил простіше забезпечити загальним нахилом даху. Для цього, з ухилом встановлюють самі несучі балки, по них укладають суцільний щит з дощок і зверху роблять рулонний килим з руберойду.

Кріплення рулонного килима виконується в цьому випадку за допомогою рейок або металевих смуг, що прибиваються із кроком 60 — 70 см уздовж ухилу, що б не перешкоджати стоку води. Ухил повинен становити не менше 3%, тобто на кожен метр пониження / підвищення повинно становити мінімум 3 сантиметри.
Плоский дах для опалювальних приміщень

Для опалювальних будівель дах виготовляється наступним чином — укладені балки в самому простому випадку накриваються дощатим настилом, поверх якого насухо укладається шар руберойду або толя, з нахлестом смуг не менше 15 см, поверх руберойду засипається утеплювач — шлак, керамзит, і т.п. Утеплювач засипається таким чином, що б він сформував ухил в ту сторону, куди передбачається скидати з даху дощову і талу воду. Поверх утеплювача виконується стяжка з цементного розчину, товщиною не менше двох сантиметрів. Після того як стяжка схопиться і повністю висохне, вона обробляється бітумною грунтовкою і на неї наклеюється рулонний килим.

Як зробити плоский дах своїми руками

Чим більше проліт даху (проліт — відстань між місцями обпирання балок) тим складніше такий дах для виготовлення своїми руками. Як правило, межею для домашнього майстра є покрівля шириною до 6 метрів. Для такої покрівлі в якості несучих балок застосовують дерев’яний брус перерізом 150 х 100 мм, або металеву двотаврову балку 150 — 200 мм. Крок балок (відстань між балками) роблять не більше метра.

Як зробити дах своїми руками

Плоский дах з монолітного бетону своїми руками

Для пристрою даху з монолітного бетону, в якості несучих конструкцій застосовують металеві двотаврові балки. Для пристрою даху прольотом 4 — 5 метрів, достатньо застосувати балки висотою 12 — 15 см, (будівельники кажуть «дванадцятий» або «п’ятнадцяти двотавр»). Бетон для монолітного перекриття бажано придбати готовий, а якщо виготовляти за місцем, то за допомогою бетономішалки, оскільки при замішуванні вручну, досягти потрібного ступеня перемішування складових не вдасться. Фракція щебеню для такого бетону береться 10 — 20 мм. Цемент марки ПЦ 400. Бетон застосовується марки 250, для приготування своїми руками складові частини беруть у таких пропорціях: три відра цементу, чотири відра піску і вісім відер щебеню, води потрібно трохи більше двох відер.

Далі поступають таким чином — по нижніх полиць балок укладають дошки, поверх дощок укладають шар руберойду насухо. Потім укладають арматуру, поперек і уздовж балок, так що б утворилася сітка з осередками 200х200 мм. Арматуру застосовують періодичного профілю діаметром не менше 10 мм. Що б при укладанні бетону арматурна сітка не зрушилася, прути в місцях перетинів між собою зварюють ел. зварюванням або пов’язують в’язальним дротом діаметром 1,5 — 2 мм. Для того, що б арматурна сітка була повністю закрита бетоном, під неї підкладають невеликі шматки щебеню, так що б між сіткою і руберойдом був проміжок не менше чотирьох сантиметрів. Укладають бетон смугами між балок, товщиною шару не менше 15 см. При укладанні бетону необхідно розраховувати час так, що б наступного дня не залишалася незакінчена смуга. Тобто, бетонування кожної смуги повинно проводитися безперервно. В ідеалі, бажано за один день повністю залити бетоном весь дах. Зрозуміло, бетон необхідно ретельно ущільнювати, бажано вібратором, а при його відсутності ручним трамбуванням. Робити це потрібно акуратно, що б не змістити арматурну сітку.

Дах креслення

Після укладання, бетон бажано (а в жарку погоду — обов’язково) накрити поліетиленовою плівкою, що б не допустити надмірно швидкого випаровування води. Якщо цього не зробити, верхній шар нашої плити може розтріснутися. Плівку знімають не раніше, ніж на третю добу.

Після того як поверхня бетону добре просохне, можна приступати до влаштування ухилів утеплювачем (див. вище), влаштуванню стяжки і наліпки рулонного килима.

Як видно з опису, пристрій плоского даху своїми руками не представляє особливої технологічної складності. Складніше зі скатної дахом, оскільки конструктивно вона вимагає більш високої точності у виготовленні несучих конструкцій, а пристрій безпосередньо покрівлі досить трудомістким, вже хоча б тому, що скатна дах має набагато більший кут нахилу, ніж плоска.

Метки

Комментарии закрыты.