Інструкція з монтажу металочерепиці

Після установки і закріплення крокв, перед початком монтажу покрівлі з металочерепиці, виробляють контрольний обмір скатів по діагоналі даху, з метою виявлення відхилень від прямокутної форми і знаходження кроквяних конструкцій в одній площині. При виявленні відхилень від площини, виробляють вирівнювання.

Порушення прямокутності виправляють у процесі монтажу покрівельних листів добірними елементами. На основі обмірів визначають розміри і необхідну кількість аркушів. Підбирають необхідний інструмент і кріплення.

Для різання листів металочерепиці застосовують ножиці по металу ручні або з електроприводом, електролобзик, ножівку по металу, пилку дискову, що має твердосплавні напайки. Заборонено різати листи за допомогою ШЛІФУВАЛЬНИХ машини, використовуючи абразивний круг, щоб виключити процес корозії металу при експлуатації. Так само необхідні молоток, довга рівна рейка, рівень, рулетка для вимірювання, маркер для нанесення позначок місць різання, шуруповерт акумуляторний, степлер для кріплення рулонних матеріалів, цвяхи і саморізи, призначені для покрівельних робіт.

Виробляють укладання рулонної пароізоляції, шляхом її розкочування горизонтально по кроквах, починаючи від карниза, з нахлестом подальших полотен на попереднє, не менше 150 мм, з кріпленням скобами степлера до крокв. По верху крокв і пароізоляції, від коника до карниза, прибивають дерев’яні бруски перетином не менше 50х50 мм, оброблені антисептиком. За цих брусків укладають горизонтальну обрешітку з дощок, товщиною 15 мм, з кроком не менше 300 мм. Дошка обрешітки по карнизу, повинна бути товще на 15 мм.

Кріплять утримувачі ринви на обрешітці. У ендовах і навколо димоходів обрешітку виконують суцільною. Для щільного примикання листів покрівлі до димоходів виконують внутрішній фартух. Після закінчення підготовчих робіт приступають до укладання листів металочерепиці на обрешітку, з їх подальшим кріпленням. Укладання листів ведуть справа наліво, починаючи від карниза.

Самою відповідальною операцією на початку монтажу, є укладання першого аркуша металочерепиці. Його вирівнюють по торця даху і звішується вниз відносно карниза на 40 мм і кріплять одним саморізом у коника. Другий лист кладуть на перший з нахлестом і скріплюють саморізами так, щоб не було кріплення до решетування. Аналогічно монтують третій лист. Закріплені між собою всі три аркуші, вирівнюють відносно карниза і торця даху, повертаючи щодо самореза, який утримує перший лист у коника і закріплюють.

Кріплять листи саморізами по дну хвилі через хвилю. Решта ряди саморезов вкручують через одну хвилю, в шаховому порядку. Бічну сторону листів скріплюють саморізами по гребеню кожної хвилі.

Використовуване кількість саморізів до 8 штук на квадратний метр. Далі проводять укладання решти листів першого ряду. Укладання листів другого і наступних рядів здійснюють з вирівнюванням по торця даху і відповідним кріпленням. Після закінчення укладання листів, монтують коник, встановлюють торцеві й карнизні планки. При виробництві робіт з улаштування покрівлі з металочерепиці необхідно мати страхувальні і захисні засоби. Переміщення по листам здійснюють в м’якому взутті, наступаючи в прогин хвилі.

Комментарии закрыты.