Інфрачервоний обігрівач

Інфрачервоний обігрівач

Інфрачервоний обогреватель, організм людини  влаштований так, що не може обійтися без тепла. Якщо повернеться статистиці, то 80% енергії виробляється організмом в холодний період часу витрачається на підтримання тепла в організмі. Його довга відсутність призводить до різних захворювань, а може привести й до летального результату.

Тому тепло необхідно людині, як їжа і вода, це безсумнівно.

Інфрачервоний обігрівач і поширення тепла від нього

Якщо говорити про фізичну визначальною що таке тепло, то це спектр хвиль на частоті інфрачервоного випромінювання. Інфрачервоне випромінювання і є теплом. У випадку з замкнутою системою, (в однорідному середовищі) теплом буде певна енергія, якою володіє частинка. Зіткнення частинок викличе виділення тепла як усередині системи (передача тепла в металі, у воді і т.д.), так і поза нею — ик випромінювання.
Існує безліч способів отримання тепла, використовуючи різні енергоносії. Тепло може виділятися в результаті фізико-хімічних процесів (горіння, атомні і хімічні реакції) як правило виділення тепла, в цьому випадку пов’язано з трансформацією будови речовини. Також тепло може виділятися і при пропущенні струму (електронів) через провідник. У цьому випадку робота електронів перетворюється на теплову енергію. До інфрачервоних обігрівачів підходить і той і інший варіант, збудливий ІЧ випромінювання.
Інфрачервоний обігрівач і поширення тепла від нього

Інфрачервоний обігрівач і поширення тепла від нього

На що ще варто звернути увагу, так це на спосіб поширення тепла. Так тепло може поширюватися теплопровідністю, тобто коли тепло передається від однієї молекули речовини до іншої, поруч знаходиться, суміжній. Принцип нагріву повітря приміщення звичайним нагрівачем.
Другий спосіб передачі тепла — конвекційний, коли тепло передається за допомогою переміщення теплих частинок. Цей приклад застосуємо до Тепловентилятори або пару з чайника, тут фактично тепло передається за рахунок передачі фізичної нагрітих частинок, це конвекційний (конверторний) спосіб передачі тепла, але не випадок з інфрачервоним обігрівачем.
Третій спосіб нагрів інфрачервоним випромінюванням. Інфрачервоному випромінюванню властиві властивості електромагнітних хвиль. Вони можуть поширюватися як в якій або середовищі, при цьому чим щільніше середовище, тим більшою перешкодою вона є для інфрачервоного випромінювання, так і без неї. Так якщо це випромінювання у вакуумі, то тут випадок порівнянний з обігрівом землі сонцем. Теплова енергія виникає лише при падінні випромінювання на яку або поверхню. Саме цей спосіб передачі тепла і відноситься до інфрачервоного обігрівача.
Взагалі, виділити чітко якій або спосіб передачі тепла складно, так в реальному житті завжди присутні кілька варіантів поширення тепла від нагрівача, неважливо який він системи. Трансформація одного виду передачі тепла в інший, в реальних умовах неминуча.
Вище Чи ККД у інфрачервоного обігрівача ніж у теплопровідного або конвекційного?

Насправді хочемо вас розчарувати, чудес не буває. Подводимая електрична потужність і розсіюється обігрівачами, неважливо інфрачервоним або теплопровідним порівнянна. Якщо вона і відрізняється, то в залежності від конструктивних рішень і застосовуваних матеріалів, повторимося дуже незначно. Тобто яку потужність підведеш, стільки тепла і отримаєш. Так в чому плюс інфрачервоних обігрівачів? Де варто використовувати інфрачервоні обігрівачі, щоб добитися максимальної ефективності?

Інфрачервоний обігрівач і його застосування

Якщо говорити про плюси інфрачервоного обігрівача це його спрямованість обігріву. Так наприклад в цеху при висоті стель у 10 метрів якщо нагріти все приміщення звичайними нагрівачами, то доведеться прогрівати весь об’єм повітря. Інфрачервоне випромінювання (тепло) в цьому випадку направляється хаотично навколо обігрівача і при цьому виходить рівномірно розподіленим.
При застосуванні інфрачервоного обігрівача досить направити його в робочу зону, забезпечивши комфортну температуру саме там де потрібно, при цьому навколо обігрівача нагорі буде холодно, але під випромінюванням інфрачервоного обігрівача, навіть на відстані 10 метрів, за рахунок хорошої спрямованості — тепло. (Див малюнок)

Це особливість дозволяє значно економити енергоносії, нагріваючи цільові ділянки.
Типи інфрачервоних обігрівачів та їх конструкція

Якщо говорити про виконанні інфрачервоних обігрівачів, то вони можуть бути електричними або газовими.
Газові інфрачервоні нагрівачі в основному застосовуються для виробничих приміщень, так як встановлюються стаціонарно, вимагає певної кваліфікації в підключенні і газопостачання. Також для їх роботи необхідний кисень і відповідно поліпшена вентиляція для відводу продуктів горіння.

Типи інфрачервоних обігрівачів та їх конструкція

Інфрачервоний обігрівач і його застосуванняЕлектричні інфрачервоні обігрівачі спрямовані в основному на обивателя. Такий інфрачервоні обігрівач складається з міцного корпусу, відбивного елемента, і, розташованого в герметичному корпусі, нагрівального елемента на основі алюмінію і кремнію. Пропускаючи через нагрівальний елемент струм, елемент нагрівається і починає випромінювати інфрачервоне випромінювання, яке збирається відбивним елементом, і направляється в необхідну зону нагріву.
Нагрівачі можуть бути, як з відкритим нагрівальним елементом, і підлогові …

… Так і з закритим і підвісними.

 

Ефективність їх від цього, абсолютно не міняється.
Переваги інфрачервоних обігрівачів

На першому місці, як завжди стоїть безпека. Оскільки, в більшості випадків, обігрівачі встановлюються на стелі, або на високій підставці, то отримати травму чи опік, дуже проблематично. До того ж, більшість конструкцій обігрівачів виконується із захистом нагрівального елемента, і туди не може потрапити сторонній предмет і викликати пожежу.
Друге істотне гідність інфрачервоних обігрівачів, про котом уже згадувалося, це спрямований обігрів. Ви зігріваєте саме ті ділянки приміщення які необхідно, заощаджуючи на не опалювальних об’ємах повітря.

Використання інфрачервоних обігрівачів

На жаль, доводиться визнати, що інфрачервоні обігрівачі, в нашій країні, поки знайшли популярність лише в промисловій сфері, і у сфері фірм громадського харчування. У цих місцях, постійний обігрів не завжди потрібен, а створення комфортних умов, особливо це стосується кафе, барів, ресторанів, за допомогою інфрачервоних обігрівачів, як говоритися, не проблема.
Але, поступово, і власники заміських будинків, починають оцінювати переваги цих систем. Адже, оскільки система електронна, то її можна запрограмувати, або запустити за допомогою спеціального сигналу заздалегідь, і приїхати вже в теплий будинок.
Ще одним варіантом використання інфрачервоних обігрівачів, є лоджії та балкони в багатоквартирних будинках. Встановити там стаціонарне теплопостачання забороняє закон. Але ніхто вам не забороняє провести туди розетку або кабель і встановити інфрачервоний обігрівач.
Як бачимо, інфрачервоні обігрівачі прекрасний прилад для створення в будинку затишною, доброю, теплою обстановки.
Альтернатива для інфрачервоний обігрівач — електричний конвектор

Комментарии закрыты.