Баня з керамзитних блоків як зробити самостіно

Протягом століть єдиним матеріалом для будівництва лазні було дерево. Але з розвитком технологій виготовлення будівельних матеріалів з’явилася відмінна альтернатива дерев’яним зрубам — керамзитобетон. Він, як і дерево, добре відводить водяні пари, не містить шкідливих і токсичних включень, при цьому не схильний до гниття і пошкодження комахами, здатний витримувати значні навантаження і не руйнується при промерзанні.


баня из керамзитных блоков

керамзитобетони блоки

Керамзитобетон завоював популярність у забудовників завдяки незаперечних достоїнств :

    Невисока ціна ; Простота зведення і мала витрата розчину кладки ; Міцність матеріалу, здатність витримувати значні навантаження ; Керамзитобетон не накопичує вологу, завдяки пористій структурі натуральних гранул керамзиту він відводить її зсередини будови, не викликаючи підвищення вологості усередині лазні ; Має низьку теплопровідність, не вимагає високих витрат на утеплення ; Вогнетривкий матеріал, що важливо при установці печей і пічного обладнання; Матеріал абсолютно екологічно чистий, на відміну від шлакоблоків ; Керамзитобетон володіє високою морозостійкістю і не тріскається, навіть будучи вологим ; Лазні з керамзитобетону легко обробляти як зсередини, так і зовні.

Всі ці якості будівельного матеріалу дозволяють успішно використовувати його при будівництві лазень і саун в будь-якій місцевості, особливо популярний керамзитобетон там, де деревина є рідкісним і дорогим матеріалом.

Будівництво фундаменту для лазні

Підставою для лазні з керамзитобетонних блоків зазвичай служить мелкозаглубленний стрічковий. Як матеріал при самостійному будівництві зручно застосовувати блоки з дрібною фракцією керамзиту — вони мають підвищену щільність і міцність. Фундамент кладуть по піщано — гравійних основ, його товщина залежить від типу грунту на будівельному майданчику. Для невеликої лазні досить встановити стовпи з блоків фундаменту по кутах і через 2 метра під стінами. Поверх стовпчиків закріплюють обв’язку з швелера або куточка, і на ній зводять стіни. При зведенні лазні з басейном, санвузлом та приміщеннями для відпочинку доцільніше зробити суцільний стрічковий малозаглибленний фундамент.

фундамент для бани из керамзитных блоков

Процес кладки стін

Встановлюють маяки на кутах будови, натягують мотузку і кладуть блоки звичайної кладкою з перев’язкою. Цементно — піщаний розчин за допомогою кельми наносять на нижній ряд, вирівнюють його і кладуть зверху блок, пристукуючи його гумовим молотком або ручкою кельми для видалення повітря з шва. Надлишки розчину видаляють відразу. Кожні два — три ряди додатково зміцнюють за допомогою арматурної сітки, заздалегідь нарізаючи її по ширині блоку. Сітку згортають в рулон і розгортають у міру кладки, утапливая її в розчині приблизно наполовину. Над дверними та віконними прорізами укладають перекриття з бетонної плити або швелера. При необхідності використовують блоки половинного розміру. У нижньому і верхньому ряду кладки виконують кишені під балки підлоги і стелі, в які укладають балки з бруса 100х150. Кінці балок обробляють антисептиком, сушать, після чого наносять шар обмазувальної гідроізоляції. Балки закріплюють в кишенях за допомогою металевого куточка. Проміжки в кишенях заповнюють мінеральним утеплювачем. Останній ряд викладають з повнотілих блоків, в які на відстані 1,5-2 метрів закріплюють анкерні болти. На ці болти буде прикріплений мауерлат при зведенні даху. Після зведення зовнішніх стін встановлюють внутрішні перегородки з пустотілих блоків.

схема проектирования бани

або двускатную, деякі проекти бань припускають зведення мансардного поверху та кімнати відпочинку. У регіонах зі значною сніжної навантаженням найбільш раціональної є звичайна двосхилий дах.

Кріплять до заздалегідь встановленим в блоки анкерним болтам мауерлат — опорні бруси 100х150 мм. До них згодом буде кріпитися кроквяна система. Баня з керамзитобетонних блоків не дає істотної усадки, тому кроквяну систему двосхилим даху виконують наслонние типу — балки, що виконують роль кроквяних ніг, спираються про коньковий брус, мауерлат і додаткові стійки і підкоси. На крокви укладають парогидроізоляційні плівку, після чого набивають контрбрускі, зашивають дах латами і кладуть дахове покриття. Для даху лазні краще вибрати негорючі види покриттів: профнастил або металочерепицю.

При влаштуванні на горищі опалювального приміщення дах необхідно також утеплити. Баня повинна швидко прогріватися і зберігати тепло всередині парильного приміщення. Якщо виконати утеплення зовні, в обогреваемую зону будуть включені стіни, які в зимовий час можуть бути сильно проморожені. Їх прогрів може зайняти тривалий час. Тому утеплення виробляють зсередини обігріваються, а зовні виконують гідро-і ветрозащиту та оздоблення.

Внутрішню обробку парилки виконують з використанням натуральної деревини — саме вона є екологічно чистим природним матеріалом, що дозволяє створити в парній цілющий мікроклімат. При обробці парилки використовують листяні сорти деревини : липу, осику, вільху. Мийне відділення доцільніше обробляти кахлем, а при обробці кімнати відпочинку та роздягальні можна використовувати будь-які матеріали.

отделка бани изнутри

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*