Барвник для бетону, як його зробити

Архітектурно — будівельний дизайн, як спосіб реалізації задуманих ідей, став останнім часом нормою, доступною будь-якому обивателю. При цьому досягнення мети проводиться за допомогою нових будівельних технологій. До такого популярному будівельному вирішення сучасних

технологій можна віднести кольоровий бетон, який в поєднанні зі структуруванням поверхні дає неперевершений результат.

краситель для бетона своими руками

Барвник для бетону своїми руками

Такий спосіб декорування застосовується сьогодні у всіх видах виробів з бетону, починаючи від тротуарної плитки, і закінчуючи бетонними скульптурами. Також слід зазначити, що цей напрям стрімко розвивається, що істотно позначається на показниках стійкості барвників і його позитивного впливу на якість бетону.

Також слід зазначити, що барвники для бетону в загальній масі виробляються промисловим шляхом, проте народні способи фарбування створюють власні технології, засновані на хімії речовин, що застосовуються в будівництві.

Барвники для бетонних сумішей зазвичай додаються при замішуванні, а також можуть використовуватися як фарбувальний матеріал на поверхні готового виробу. Такі барвники за своєю природою можуть бути природними (мінеральними : окис хрому, марганець і т. д.), а також синтетичними. Наприклад, окис заліза дає червоний колір, а двоокис титану — білий.

Використання барвника в бетонної суміші

Додавання барвника в бетонну суміш дає більш надійний і довговічний результат через глибину проникнення. Також навіть якщо з часом верхній шар бетону затирається і зношується, то його колірна структура не змінюється.

добавление красителя в бетонную смесь

Додавання барвника в бетонну суміш

У теж час, фахівці відзначають, що витрати на такий бетон істотно зростають на вартість фарбувальних речовин.

Саме цей спосіб найчастіше використовується для виготовлення декоративної тротуарної плитки, а також елементів облаштування відкритих майданчиків домоволодіння.

Також такий спосіб дуже ефективний при використанні бетонної суміші для заливання великих поверхонь (майданчиків, заїздів, доріжок і т. д.). Адже з часом їх декоративний шар не змінюється, їх не потрібно підфарбовувати або відновлювати декоративний шар.

Глибина кольору досягається при використанні розрахункового співвідношення кількості бетонної суміші до кількості барвника. Зміна концентрації дозволяє отримати кілька відтінків одного кольору

Проникаюче фарбування бетонних поверхонь

Цей спосіб фарбування бетонних виробів нічим не відрізняється від звичайної процедури фарбування виробів. Однак слід зазначити, що структура бетону при застиганні зберігає властивості по вбирання вологи. І ця особливість використовується для додаткового захисту поверхні бетону, для його фарбування.

образец окрашенного бетона

Зразок пофарбованого бетону

По суті, для фарбування бетону використовуються глибоко проникаючі основи, які проникають в глибину бетону до 5 міліметрів. При цьому концентроване фарбування проникаючої основи після нанесення змінює колір верхнього шару бетону на довгі роки.

Даний спосіб забарвлення дуже схожий з забарвленням дерев’яних виробів просоченнями, однак для бетонних структур просочення на водній основі не зовсім підходять через незначне рівня проникнення і можливого вимивання з плином часу.

З цієї причини слід уважно підбирати проникаючі основи, які можуть бути спеціально розроблені для цієї мети, також за основу можна брати лаки, просочення для бетону і бази для приготування барвистих сумішей.

Основним показником основи є показник глибини входження просочення в поверхневий шар бетону, а також рівень його вимивання і зміни кольору під впливом навколишнього середовища у вигляді дощу, снігу, льоду, вітру і сонця.

З цієї причини фахівці рекомендують використовувати даний спосіб фарбування бетонних виробів у місцях з не високим показником експлуатаційної навантаження.

Приготування бетонної суміші з барвником

Забезпечити рівномірне і глибоке фарбування виробу досягається шляхом додавання фарбника в бетонну суміш. При цьому він повинен додаватися саме на етапі його приготування.

Також фахівці рекомендують рівномірно розподіляти барвник по основі, що може істотно скоротити кінцевий термін приготування кольоровий бетонної суміші. Чим акуратніше виконується ця процедура, тим швидше кінцевий результат. Показником готовності суміші є наявність рівномірного кольору незалежно від того, в якому місці узятий розчин для проведення оцінки рівня фарбування. Дотримання пропорцій забезпечить приготування бетонної суміші однаковим рівнем фарбування від замісу до замісу. При цьому нераціональне використання барвника може не тільки змінювати кінцевий колір бетонної суміші, але і збільшити суттєво витрати на її приготування, адже такі барвники мають досить високу вартість.

Так само, як показує практика, якість бетонної суміші залежить від дотримання пропорцій складових компонентів кінцевої суміші :

    — 1 мера цементу; — 2,5 заходи піску ; — 4 заходи гравію (дрібного) ; — 1,4 заходи води ; — міра барвника (за обсягом суміші).

Максимальний колірної ефект при використанні барвників в бетонної суміші досягається, якщо для його приготування використовувати білий пісок і / або цемент. Це знижує кількість використовуваного барвника для отримання необхідного відтінку. Також для прискорення терміну приготування суміші, і отримання рівномірного розташування барвника, слід барвник перед додаванням в бетонну суміш розвести у воді і вже в стані рідкого розчину додати в неї.

Ще один невеликий секрет від практиків щодо економії коштів для створення кольорового бетону. Можна спочатку залити 2/3 обсягу вироби або площі, а подом долити його 1/3 шаром кольорового бетону.

Фарбування поверхні бетонних виробів

Заощадити особисті кошти і зробити красивий кольоровий бетон, використовуючи спосіб його забарвлення власними руками за допомогою барвника на хлоркіслой основі.

краска для бетонных полов

Фарба для бетонних підлог

Ця основа забезпечує протидію проникненню вологи, а також зберігає необхідну пористість при впливі з повітрям.

Також така основа має в кілька разів більший експлуатаційний термін.

Звичайно, можна використовувати готові фарби, але можна і зроблені самостійно.

Створення хлоркіслого барвника проводиться відповідно до пропорціями :

— 0,25 л кальцію хлористого ; — 0,5 кг цвітної сухої фарби (вапняної) ; — 7 л води ; — 1,1-1,2 вапна гідратного ; — 20-30 гр господарського мила на 10 л фарби.

Розводимо в 5 л води вапно-гідратного. Розмішуємо в маленькому об’ємі води суху фарбу, поступово додаючи воду, доводячи її загальний обсяг до 1 л. В отриману суміш додається кальцій хлористий. В іншому посуді в теплій воді робимо мильний розчин. Після цього готові розчини змішуємо і пропускаємо через фільтр з марлі, щоб кінцевий склад не мав крупинок або грудок.

процесс окрашивания бетона

Процес фарбування бетону

Для виконання робіт по фарбуванню бетону необхідно попередньо очистити його від бруду і пилу, а також знежирити.

Фарбування бетону проводиться розпилювачем, валиком або малярським пензлем в один — два шари, даючи кожному шару просохнути протягом не менше 6 годин. За цей час у верхньому шарі бетону проходить необхідна хімічна реакція впливу шарів.

На завершення процесу висихання пофарбована поверхня омивається холодною водою і просушується губкою. Повне висихання поверхні відображає реальний відтінок кольору, який може бути зроблений більш насиченим при повторенні процедури фарбування поверхні.

Суть процесу фарбування — в проходженні хімічних реакцій компонентів фарби в з’єднанні з компонентами бетону. З цієї причини слід дотримуватися правил особистої безпеки і використовувати захисні засоби (рукавички, комбінезон і окуляри).

Даний спосіб забарвлення не тільки вирішує дизайнерські завдання, але і є додатковим способом захисту бетону від проникнення вологи.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*