Біметалічні радіатори опалення — інструкція по вибору

Перші радіатори опалення, вироблені з двох металів (біметалеві) з’явилися в країнах Європи понад шістдесят років тому. Такі радіатори цілком справлялися з покладеним функцією підтримки комфортної температури в приміщенні в холодну пору року. В даний час виробництво біметалевих радіаторів відновлено в Росії, на європейському ринку в свою чергу переважають різні радіатори з алюмінієвого сплаву.


биметаллические радиаторы отопления какие лучше

Біметалічні радіатори опалення які краще

Біметалічні радіатори представляють собою каркас із сталевих або мідних порожнистих труб (горизонтальних і вертикальних), усередині яких циркулює теплоносій. Зовні на трубах прикріплені алюмінієві радіаторні пластини. Їх приєднують способом точкового зварювання або методом спеціального лиття під тиском. Кожна секція радіатора з’єднана з іншого сталевими ніпелями з термостійкими (до двохсот градусів) каучуковими прокладками.

конструкция биметаллического радиатора

Конструкція біметалічного радіатора

У російських міських квартирах з централізованим опаленням радіатори такого типу прекрасно витримують тиск до 25 атмосфер (при опрессовке до 37 атмосфер) і завдяки високій тепловіддачі виконують свою функцію набагато краще за своїх чавунних попередників.

радиатор - фото

Радіатор — фото

Зовні відрізнити біметалеві та алюмінієві радіатори досить складно. Упевнитися в правильності вибору можна лише порівнявши вагу зазначених радіаторів. Біметалічний через сталевого сердечника буде важчим за свого алюмінієвого побратима приблизно на 60 % і ви зробите покупку безпомилково.

устройство биметаллического радиатора изнутри

Пристрій біметалічного радіатора зсередини

Позитивні сторони використання біметалевих радіаторів

    Біметалічні радіатори панельного типу прекрасно вписуються в дизайн будь-якого інтер’єру (житлові будинки, офіси і т. д.), не займаючи багато місця. Фасадна сторона радіатора може бути одна чи обидві, розмір і колірна гамма секцій різноманітні (допускається самостійне фарбування). Відсутність гострих кутів і занадто гарячих панелей робить радіатори з алюмінію і сталі придатними навіть для дитячих кімнат. Крім того, на ринку представлені моделі, які встановлюють вертикально без використання кронштейнів за рахунок додатково присутніх ребер жорсткості. Термін служби радіаторів зі сплаву двох металів досягає 25 років. Биметалл підходить для всіх систем опалення, в тому числі і для центральної.

    Як відомо, неякісний теплоносій в муніципальних системах опалення негативно впливає на радіатори, скорочуючи їх термін служби, однак радіатори з біметалу не бояться підвищеної кислотності і низької якості теплоносіїв завдяки високій корозійної стійкості сталі. Біметалічні радіатори — еталон міцності і надійності. Навіть якщо тиск в системі доходить до 35-37 атмосфер, це не зашкодить батареї. Висока тепловіддача — одна з головних переваг радіаторів з біметалу. Регулювання температури нагріву за допомогою термостата відбувається практично блискавично за рахунок невеликого перерізу каналів в радіаторі. Цей же фактор дозволяє вдвічі скоротити обсяг використовуваного теплоносія. Навіть якщо виникне потреба у ремонті однієї із секцій радіатора, завдяки продуманій конструкції ніпелів роботи займуть мінімум часу і зусиль. Кількість необхідних для обігріву приміщення секцій радіатора легко розрахувати математично. Це виключає зайві фінансові витрати при покупці, монтажі та експлуатації радіаторів.

Негативні сторони використання біметалевих радіаторів

    Як вже говорилося вище, біметалеві радіатори придатні до експлуатації з теплоносієм низької якості, проте останній істотно знижує термін служби радіатора. Головний мінус біметалічною батареї — різний коефіцієнт розширення у алюмінієвого сплаву і сталі. Після тривалої експлуатації може виникнути скрип і зниження міцності і довговічності радіатора. При експлуатації радіаторів з неякісним теплоносієм можливо швидке засмічення сталевих трубок, виникнення корозії, зниження рівня тепловіддачі. До оскаржуваному недоліку можна віднести вартість радіаторів з біметалу. Вона вища, ніж у радіаторів з чавуну, сталі та алюмінію, але враховуючи всі переваги, ціна повністю виправдовує себе.

Як зробити розрахунок кількості секцій радіатора

Негативні сторони використання біметалевих радіаторів

    Як вже говорилося вище, біметалеві радіатори придатні до експлуатації з теплоносієм низької якості, проте останній істотно знижує термін служби радіатора. Головний мінус біметалічною батареї — різний коефіцієнт розширення у алюмінієвого сплаву і сталі. Після тривалої експлуатації може виникнути скрип і зниження міцності і довговічності радіатора. При експлуатації радіаторів з неякісним теплоносієм можливо швидке засмічення сталевих трубок, виникнення корозії, зниження рівня тепловіддачі. До оскаржуваному недоліку можна віднести вартість радіаторів з біметалу. Вона вища, ніж у радіаторів з чавуну, сталі та алюмінію, але враховуючи всі переваги, ціна повністю виправдовує себе.

Як зробити розрахунок кількості секцій радіатора

Завдяки простій математичній формулі можна зробити розрахунок і дізнатися, яка кількість секцій радіатора необхідно для обігріву приміщення.

Перед розрахунками потрібно дізнатися площа опалювальної кімнати і потужність радіатора. Другу величину вказують на упаковках з товаром або надають у прайс-листах виробники радіаторів.

Отже, щоб дізнатися кількість секцій радіатора (A), слід площа приміщення (S) помножити на 100 і розділити на потужність радіатора (P).

A = S ? 100 ? P

При площі кімнати в 20 кв. м і потужності радіатора 180 ват отримуємо :

A = 20 ? 100 ? 180

A = 11,11

Відповідно, кількість секцій можна приймати 11 або 12. Але, так як радіатори з кількістю секцій, що перевищує 10, прогріваються менш ефективно, краще провести монтаж двох або трьох радіаторів з меншою кількістю секцій.

вариант подключения радиаторов в квартире

Варіант підключення радіаторів в квартирі

Установка (монтаж) радіаторів опалення біметалевих

Конструкція системи опалення включає в себе труби і безпосередньо радіатор. З’єднання радіатора і труб виробляють точкової зварюванням. Монтаж проводиться сантехниками або іншими кваліфікованими фахівцями в короткі терміни без серйозних руйнувань стінових перегородок. Можлива самостійна установка при наявності необхідних інструментів, приладів та подання про порядок проведених робіт. Інструкція по установці від заводу — виготовлювача зазвичай йде в комплекті з біметалічними радіаторами.

Як показує практика, з біметалічними радіаторами найбільш вдало поєднуються труби з поліпропілену (армовані скловолокном або алюмінієм). При використанні труб з глибоким заляганням алюмінієвого армування, використання шейвера і процес зачистки стають непотрібними. Це значно скорочує терміни установки радіаторів. Менш популярними трубами для підключення радіаторів з біметалу у зв’язку з часто з’являються протечками і засмічення є залізні (сталеві) і металопластикові труби в поєднанні з цанговий затискачами.

Установку біметалевих радіаторів опалення виробляють на місце демонтованих старих після підготовки робочої зони, що включає в себе демонтаж трубопроводів від стояка, розмітку місця під монтаж нового радіатора і висвердлювання отворів для кронштейнів.

монтаж кронштейнов

Монтаж кронштейнів

— Відстань від низу радіатора до рівня підлоги приймають в діапазоні 60-120 мм. Якщо радіатор встановлений вище або нижче вказаної висоти, рівень теплообміну знижується. При цьому від задньої частини радіатора до стіни залишають близько 20 мм, а від верхньої частини радіатора до підвіконня має бути не менше 50 мм для поліпшення конвекції і зручності установки.

— Традиційно радіатори монтують строго горизонтально під вікном, в центрі. При цьому якщо в приміщенні вже є радіатори, їх рівень повинен строго відповідати.

Після розмітки (з використанням будівельних рівнів) на стіні висвердлюють отвори під кронштейни та закріплюють останні дюбель — цвяхами та цементним розчином. Кронштейни повинні розташовуватися так, щоб гаки вільно пройшли між горизонтальними колекторами. В цьому випадку корпус радіатора буде надійно закріплений на стіні.

Перед монтажем біметалічний радіатор оснащують всім необхідним: краном Маєвського (для видалення із системи надлишків повітря) зверху, переходниками і футорка в місці з’єднання радіатора з трубами.

Далі водний стояк оснащують спеціальними кранами і проводять монтаж труб (з вигином або без такого), що з’єднують радіатор і стояк.

Схеми підключення радіаторів можуть бути різними :

Традиційна одностороння схема або бокове підключення . При такому варіанті трубу, що подає в радіатор теплоносій, підключають до патрубку, розташованому зверху радіатора. Відповідно, відводять трубу монтують до нижнього патрубку радіатора. Тепловтрати при такому способі підключення не більше двох відсотків.

традиционная схема подключения радиаторов

Традиційна схема підключення радіаторів

Нижня схема . Практикується, коли система опалення прихована або вмонтована в підлогове покриття. Труби відведення та подачі теплоносія підключають з протилежних сторін радіатора, до нижніх патрубкам. Тепловтрати доходять до 12 %.

нижнее подключение радиаторов

Нижнє підключення радіаторів

Діагональна схема підходить для радіаторів з великою кількістю секцій. Трубу підведення теплоносія підключають до верхнього патрубка, а відводять трубу підключають з іншого боку, знизу.

диагональная схема подключения радиаторов

Діагональна схема підключення радіаторів

Після підключення систему заповнюють теплоносієм. Для цього стабілізуючий кран закривають на 2/3 для запобігання гідравлічного удару.

Рекомендації по експлуатації

Біметалічні радіатори з декоративним покриттям (два шари термостійкої фарби) не можна чистити абразивними матеріалами і порошками. Забарвлення рекомендується проводити не частіше одного разу на десять років. При цьому зафарбовувати термостат строго заборонено.

Відео — Демонтаж старого радіатора і установка біметалічного

Біметалічні радіатори, які краще

Біметалічні радіатори на російському ринку повністю сертифіковані, однак різняться вони не лише фірмою і країною виробником, є невеликі, але дуже важливі нюанси, на які варто звернути увагу при покупці.

Ціна — один з найважливіших аспектів, на які звертають увагу споживачі. Але перш ніж судити про якість товару за його ціною, слід розібратися, з чого складається вартість радіатора.

Найдорожчі радіатори з біметалу представлені виробниками з Китаю та Росії. Ціна однієї секції не перевищує чотирьохсот рублів. Низька вартість обумовлена спрощеною конструкцією, економією матеріалу при виробництві товару. Робочий тиск таких радіаторів трохи нижче аналогів, вироблених іншими країнами, а зовнішній вигляд не досконалий.

Якщо порівнювати біметалеві радіатори з цінової категорії від 400 до 600 рублів за кожну секцію, то ми зустрінемо двох виробників з Італії (Global, Sira) і ще один бренд з Росії — RIFAR. Радіатори цих фірм виглядають більш естетично і привабливо з покриттям сніжно — білого або кремового відтінків. Деякі моделі оснащені відводом повітря або термостатом. Різні способи монтажу і деякі нюанси виробництва (міжцентрову відстань, комплектація тощо), несуттєво впливають на продуктивність (потужність) і надійність радіаторів. Але всі вони встигли зарекомендувати себе з позитивного боку у задоволених споживачів.

В особливій серії RIFAR MONOLIT представлені моделі радіаторів, спеціально розроблених для експлуатації при робочому тиску до ста атмосфер. При необхідності підібрати радіатор не прямий, а закругленою форми, слід оцінити якість і дизайн серії RIFAR FLEX . А якщо ваш вибір ліг на радіатори з сердечником з міді, що мають підвищену стійкість до корозії, то моделі таких опалювальних приладів представлені у фірми PILIGRIM .

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*