Біоксі септик : призначення пристрою, інструкція по установці

Життя в заміському будинку або на навіть повинна супроводжуватися набором зручностей, порівнянних з міською квартирою. Інакше просто немає сенсу міняти впорядковану житлоплощу на щоденні походи за водою і використання сільського туалету. Одним з основних компонентів благоустроєного житла є система каналізації. Незважаючи на те, що абсолютна більшість дачних селищ і заміських будинків не підключені до систем магістрального збору стічних вод — ця проблема має рішення.


септик биокси

Септик Біоксі

Сучасна промисловість пропонує велику кількість модифікацій автономних каналізаційних систем, побудувати і обслуговувати які в стані людина з мінімальними технічними навичками. Одним з варіантів установки такої системи є монтаж Біоксі — септика.

Призначення автономних септиків

Септики — це пристрої, призначені для очистки стічних вод в системах автономної каналізації. Вони незамінні при будівництві замкнутих систем на дачах, в заміських будинках, котеджних селищах і базах відпочинку — загалом в будь-яких спорудах, які не підключені до систем централізованого каналізаційного збору стічних вод.

Принцип дії Біоксі — спетіка

вид установленного септика на участке

Вид встановленого септика на ділянці

Біоксі — септик очищає що накопичуються в ньому стічні води за рахунок впливу аеробних бактерій. Ці мікроорганізми живуть і харчуються від припливу кисню з атмосферного повітря. В ході своєї життєдіяльності аеробні бактерії проводять окислювання водних забруднень, очищають воду, в якій вони мешкають. Після впливу бактерій таку воду можна використовувати для побутових потреб, наприклад для поливу рослин на присадибній ділянці або для збиральних робіт. Крім того, вплив бактерій позбавляє стоки властивого їм неприємного запаху, що істотно покращує комфорт на вашій ділянці.

Процес аеробного очищення подсмотрен інженерами у природи. Саме таким способом самоочищається проточна вода в річках. У товщі води і на її поверхні діють бактерії, а нерозчинні і « неїстівні » залишки випадають в мул. Удосконалена із застосуванням сучасних технологій методика аеробного очищення дозволяє виводити із стічних вод до 98 відсотка забруднень.

Опис септика моделі « Біоксі »

Септики даної моделі мають різні розміри, але всі вони відрізняються компактністю порівняно з аналогами. Найбільше це пристрій нагадує за формою звичайний побутовий холодильник, більш того, також як усім відомий побутовий прилад він працює від підключення до електричної мережі.

Існує кілька модифікацій даного пристрою. Домовласник може вибрати собі обладнання, оптимально підходить під потреби конкретної споруди в залежності від розрахованого об’єму стічної води. Крім того моделі септика « Біоксі » можуть відрізнятися в залежності від місця їх розташування а також від необхідного рівня регламентного обслуговування.

Так, однією з характеристик септиків даної модифікації є глибина установки обладнання під землею. Ця величина диктується зазвичай глибиною залягання труб автономної каналізаційної системи.

    Звичайний септик « Біоксі » призначений для монтажу в системах, труби яких розташовані не глибше 90 сантиметрів під землею. Якщо на вашій ділянці каналізаційний трубопровід залягає на глибині в діапазон 90-140 сантиметрів — вам підійде модель « БіоксіLong ». У тому випадку, якщо труби каналізації розташовані нижче 140 сантиметрів під грунтом — вибирайте « БіоксіSuperLong ».

Пам’ятайте, що при виборі конфігурації автономної каналізації — септика « Біоксі » перш за все необхідно провести розрахунок передбачуваної кількості стічних вод. Практика показує, що при одночасному проживанні в будівлі трьох осіб вам буде доцільно купувати модель « Біоксі — 0,6 ». Якщо у вашому будинку проживає п’ять осіб — зупиніть свій вибір на моделі « Біоксі — 1 ». Також в лінійці моделей присутні зразки, здатні забезпечити очищення стічних вод навіть для невеликого котеджного селища. Вони можуть ефективно очищати каналізаційні стоки, що надходять від населення, чисельністю до ста осіб. модельный ряд септиков биокси - таблица

Модельний ряд септиків Біоксі — таблиця

Як працює біосептік « Біоксі »

Біосептікі, в тому числі і моделі « Біоксі » представляють собою оригінальні пристрої, кардинально відрізняються від звичайних вигрібних ям і накопичувальних пристроїв. У їх конструкції закладено використання гідробіологічної системи очистки, що найбільш наближене до природного екологічно чистому процесу.

Відео — принцип роботи септика Біоксі

Відштовхуючись від природних природних систем інженери створили конструкцію, яка послідовно повторює весь процес, що існує в природі. Головним функціональним компонентом таких систем є активний мул — біологічна субстанція, ефективно розкладаюча органіку. Активний мул впливає на каналізаційні стік на протязі чотирьох етапів :

    На першому етапі відбувається органічна біосорбції. Тривалість цього процесу не перевищує півгодини. В ході нього органічні залишки збираються активними мікроорганізмами, внаслідок чого біологічна маса мулу збільшується, а обсяг забруднень зменшується. Потім органічні речовини починають окислюватися. Йде процес декарбонізації — каналізаційні стоки під впливом аеробних бактерій проходять окислення. В ході цього етапу, триваючого близько години відбувається зниження концентрації забруднюючих речовин, які збільшують масу активного мулу. На наступному, третьому етапі клітинні речовини в мулі починають синтезуватися клітинне речовина. Цей процес займає близько 20 годин і підживлюється енергією, яка звільнилася в попередній фазі. На заключному етапі активний мул проходить ендогенне окислення. Він вивільняє енергію і зменшується в масі. Займає цей період близько трьох діб. На цьому етапі також відбувається розкладання легкорасщепляемих жирів.

Всього весь процес очищення води із застосуванням технології гідробіології займає близько чотирьох діб.

схема работы септика биокси

Схема роботи септика Біоксі

Переваги септиків « Біоксі »

Дана модифікація очисних пристроїв для автономної каналізації має низку незаперечних переваг:

    Перш за все вони ефективно, глибоко очищають воду Незважаючи на постійне підключення до мережі — витрата електроенергії у таких пристроїв порівняно невеликий — близько 20 ват для одного жителя будівлі. У даних пристроях встановлюються малошумні японські або німецькі компресори. Герметична форма устрою допомагає уникати появи неприємних запахів. Невеликі габаритні розміри дозволяють здійснити монтаж пристрою на присадибних ділянках навіть невеликих розмірах. Система не вимагає обладнання додаткових траншей. Пристрій має автоматичну систему контролю за рівнем мулу, регламентні роботи по його сливу проводяться від 2 до 4 разів на рік. Під даний пристрій не потрібно споруджувати бетонну основу і стіни. Корпус з поліпропілену з товщиною в 0,8 сантиметрів відмінно витримує будь-які навантаження. Також в пристрої є система автоматичної промивки. Якщо ви придбали систему ємністю до 3 кубометрів, то зовнішнього обслуговування з викликом асенізаційної машини не потрібно.

стоимость септиков биокси

Вартість септиків Біоксі

Установка біосептіка « Біоксі »

Установка даних модифікацій очисних пристроїв може бути виконана навіть непідготовленим фахівцем з мінімальними технологічними навичками.

процесс монтажа септика биокси

Процес монтажу септика Біоксі

Залежно від моделі пристрою та глибини залягання каналізаційної вивідний труби — копається котлован. Відстань від будинку до біосептіка повинно бути по санітарним правилам не менше п’яти метрів. На дно котловану засипається піщано — гравійна подушка товщиною близько 10 сантиметрів. Паралельно прокладається силова лінія. Її необхідно виконати із захищеного кабелю з перетин достатньої величини, стійким до впливу грунту і води. Біосептік « Біоксі » розміщується в котловані, підключається до вивідний трубі і силової лінії. Після цього проводиться зворотна засипка котловану. Перший раунд технічного обслуговування біосептіков даної моделі необхідно проводити через три місяці після установки. У цей час відбувається регламентна відкачка мулу. Відбувається це за допомогою аеронасоса що йде в комплекті з устаткуванням. У принципі, з використанням спеціалізованого насоса з електричним живленням відкачку мулу можна виробляти і раз на півроку. При відкачці мулу паралельно проводиться очищення стінок відстійника. Раз на два роки вам належить провести роботу по зміні компресорної мембрани. Наступний етап регламентних робіт настає через п’ять років після установки — проходить чистка поверхні вторинної камери і зрівняльного бака. З них прибираються мінеральні опади.

Через десять років після установки проходить ревізія і при необхідності заміна блоку аерації. Незважаючи на те, що біосептікі « Біоксі » є результатом якісної інженерної розробки і виготовляються промисловим методом — при їх експлуатації існують деякі обмеження : Уважно стежте за кількістю стічної води з пральної машини. Дана система призначена для побутового використання — тобто для поєднання фекальних та інших побутових стоків. Якщо ви вирішите поставити дану систему виключно для очистки стоку від пральних машин — вона просто не буде працювати, так як в устаткуванні не накопичиться необхідна кількість активного мулу. При експлуатації тільки в літній час не забувайте проводити регламентні роботи з підготовки до зимівлі обладнання. Якщо ви відключаєте пристрій на зиму — не забудьте відкачати накопичену воду і провести утеплення пристрою. Система повинна мати один вхідний стік. Тому, якщо на вашій ділянці два і більш будови — спочатку об’єднайте їх каналізаційні стоки. Якщо на вашій ділянці розташований глинистий грунт, то зайву очищену воду необхідно відводити в зливову каналізацію. В піщаних грунтах зайва вода буде прекрасно вбиратися. Врахуйте, що система може працювати і при відключеною силової лінії. В цьому випадку вона виконує функції звичайного септика.

Технічні обслуговування біосептіка « Біоксі »

Можливі недоліки біосептіков

Цей пристрій розроблялося росіянами для російських умов і тому відмінно підходить для цілорічної експлуатації навіть в наших суворих умовах.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*