Бойлер непрямого нагріву як зробити своїми руками

Проблема нагріву води в приватному будинку може бути вирішена різними шляхами: установкою газової колонки, двоконтурного котла, водонагрівача, а також бойлера непрямого нагріву, який цілком можна зробити своїми руками.


самостоятельно делаем бойлер косвенного нагрева

Бойлер представляє собою накопичувальний бак з встановленим всередині нього змійовиком, по якому проходить теплоносій. Геометричні розміри змійовика визначаються відповідно до обсягу бака, який, в свою чергу, може бути будь-яким і залежить від потреби родини в гарячій воді. Вода, призначена для використання, надходить по трубі в бойлер через вхідну трубу, звичайно розташовану знизу. Нагрівається вода від змійовика рівномірно по всій товщі води. Вихідну трубу зазвичай розташовують угорі, щоб при використанні не було різких перепадів температури. Зовні бойлер потрібно обов’язково добре теплоізолювати, щоб уникнути втрат тепла від стінок бака.

Встановлюють бойлер непрямого нагріву зазвичай в одному приміщенні з котлом, щоб зменшити витрати на монтаж контуру і втрати тепла. Встановлюють бойлер на тверде рівне підставу, забезпечуючи зручний доступ до всіх кранів і кришці.

Расчет обсягу бойлера непрямого нагріву та проектування змійовика

Обсяг бака безпосередньо залежить від потреби в гарячій воді. Прийнято вважати, що на кожного члена сім’ї досить від 50 до 70 літрів гарячої води щодня. Тому для сім’ї з 3-4 осіб достатньо 200- літрового бойлера. В якості бака використовують будь-яку відповідну термостойкую ємність з антикорозійного матеріалу : нержавіючої сталі, алюмінію, пластику. У баку встановлюють вхідний і вихідний кульові крани.

Діаметр і довжина труби для змійовика розраховуються виходячи з обсягу бака, матеріалу труби, швидкості потоку теплоносія і його температури. На кожні 10 літрів бака необхідно близько 1,5 кВт теплової потужності змійовика. Змійовик зазвичай виготовляють з латунної трубки діаметром від 8 до 20 мм, згорнутої в спіраль так, щоб витки не стикалися — так забезпечується максимальний контакт його гріючої поверхні з нагрівається водою. Щоб визначити загальну довжину трубки, необхідно обчислити необхідну потужність змійовика, після чого визначити довжину труби за формулою :

формула для вычисления обей длины трубы для бойлера

За наведеною нижче формулою обчислюємо довжину змійовика

Змійовик в цьому випадку виконують у вигляді спіралі діаметром 40 см. При діаметрі бака в 0,5 м і висоті 1 метр такої змійовик матиме 12 витків з межвиткового відстанню в 6-8 см. Для зручності намотування роблять за допомогою шаблону — труби відповідного діаметру. Введення і виведення змійовика зручніше виконувати з одного боку бака.

принцип работы системы

Зразок змійовика для бойлера

Виконують отвори для змійовика. До стінок бака приварюють металеві штуцери з нарізним сполученням, до німкрепят на нарізні сполучення латунний змійовик. Перевіряють герметичність трубки за допомогою стиснутого повітря від компресора, перекривши один з отворів і подаючи повітря в інше. Сам змійовик при цьому змочують мильною водою. При необхідності трубку пропаивают ще раз. Особливо важливо перевірити герметичність трубки при використанні як теплоносія антифризу.

образец бойлера изнутри

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*