Будиночок для колодязя — керівництво, фото, відео

Більшість власників приватних будинків встановлюють колодязі не лише як джерело води, але і для прикраси ландшафтного дизайну. Будиночок для колодязя з певним оформленням, відповідним до вашого двору і дому, порадує не тільки мешканців житла, але і всіх гостей. До того ж дах над колодязем ніколи не буде зайвою — вона захистить воду від вітру, який постійно супроводжується різним сміттям.


делаем домик для колодца своими руками

1.Рама ; 2. фронтони ; 3. стійка; 4. коник для даху; 5. воріт ; 6. обшивка фронтонів ; 7. лівий скат даху; 8. правий скат даху.

схема колодца изнутри

Приклад з’єднання елементів

Зведення каркаса і даху будиночка етапи робіт

Насамперед необхідно зробити вимір зовнішнього і внутрішнього кільця колодязя.

Потім з бруса перерізу приблизно 100 на 80 мм збирають підставу будиночка. Пам’ятайте, що відстань між паралельно розташованими сторонами повинно приблизно дорівнювати зовнішньому діаметру кільця.

Далі необхідно встановити дві вертикальні стійки, які повинні знаходитися рівно посередині бічних підстав. Для забезпечення надійності їх кріплення бажано використовувати металеві куточки.

Стійки з’єднують колодами або Браско перерізу 50 на 50. Для кутів підстави роблять спеціальні врізи. Укріплені бруски служать кроквами.

возводим каркас крыши

Ланцюг з відром закріплена на комірі

Нагорі встановлюють дошки, які служать для даху коником. Роблять обрешітку.

Остаточно робота завершується настилом шиферу, руберойду або металочерепиці.

Оформлення колодязного будиночка

Стандартна конструкція колодязного будиночка передбачає наявність двері, розмір який повинен бути приблизно дорівнює 850 на 550 мм. Збивають двері із залишків від роботи з колодязем або іншими будівлями дачної ділянки, збиваючи її з дощок, з’єднаних 3-4 брусками. Між собою і брусками дошки кріпляться саморізами. По — уникнення перекосу двері прибивають третій брус по діагоналі.

Безпосередньо сам будиночок, побудований з декоративних будівельних матеріалів, слід залишити відкритим. Іноді його обшивають шифером, металочерепицею, обкладають цеглою або прикрашають іншим способом. Обов’язково обробіть всю деревину антисептиком, щоб збільшити термін її служби на пару років, а за тим покрийте лаком чи фарбою. Бетонне кільце часто обкладають декоративним каменем. Незвично і красиво виглядає колодязь, оформлений підставкою для відер або лавочками.

Тепер для Вас не складе труднощів спорудити будиночок для колодязя. Ми розглянули один з найпростіших способів. Розібравшись в простій конструкції, Ви можете перейти до більш складних і хитромудрим спорудам. Ідеї та натхнення можна черпати з фотографій і картинок в Інтернеті, а про те, як викопати колодязь своїми руками

Будиночок для колодязя з бетонних кілець

домик для колодца из сруба

Цікавий варіант оформлення!

кованый колодец

Закритий колодязь

колодец с окошком

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 6

делаем домик для колодца из бетонных колец шаг 4

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 4

делаем домик для колодца из бетонных колец шаг 3

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 2

делаем домик для колодца из бетонных колец шаг 1

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 7

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*