Будівельний рівень

Будівельний рівень (іноді іменований ватерпасом) є незамінним інструментом при будівельних роботах.

 

Рівні бувають найрізноманітніші: бульбашкові (найпопулярніші), лазерні рівні, Гідрорівні. У даній статті дано опис, як правильно вибрати бульбашковий будівельний рівень серед різноманіття інструменту в будівельному магазині.

 

Будівельний рівень

 

Перед придбанням будівельного рівня необхідно визначитися з необхідною Вам довжиною інструменту (тут, зрозуміло, вибір обгрунтовується видом будівельних робіт, в яких рівень буде застосовуватися).

Після цього можна відвідати магазин будівельних матеріалів і придивитися до цін на різні рівні. Професійні будівельники не рекомендують купувати найдешевші рівні: вже краще взяти рівень десь з середини цінового діапазону. Рівні низької якості легко визначити за їх малій вазі в порівнянні з більш-менш якісним інструментом.

Не варто брати рівень, у якого бульбашкова камера закріплена за допомогою гвинтів: може здатися, що так навіть краще- можна його регулювати- але при постійній регулюванню свідчення рівня збиваються.

Перед тим, як придбати рівень, необхідно його обов’язково ретельно перевірити. Прямо в магазині потрібно знайти будь-яку горизонтальну поверхню (наприклад, підвіконня) і покласти на неї рівень. Простеживши за положенням бульбашки, рівень потрібно перевернути на 180 °. Якщо бульбашка при цьому залишився в колишньому положенні, то з інструментом все гаразд- можна купувати. Якщо ж бульбашка трохи змістився- у даного рівня є похибка. Вертикаль можна перевірити аналогічно на будь вертикальної поверхні (найчастіше для цих цілей використовується одвірок).

Після того, як Ви придбали рівень і принесли його додому, необхідно ще раз переконатися у справності інструменту. Для цього варто на будь-якій стіні накреслити за рівнем вертикальну лінію, а потім, перевернувши рівень, прикласти його до цієї лінії, і перевірити місце положення бульбашки (він повинен бути строго посередині). Подібним же чином перевіряється і горизонталь.

 

Звертатися з інструментом необхідно вкрай дбайливо і обережно. Падіння рівня навіть з незначною висоти може призвести до порушень точності його свідчень.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*