Будова сендвіч — димоходів та правила їх монтажу — інструкція


Особливості конструкції сендвіч — димоходів

Своєю назвою сендвіч — димоходи зобов’язані досить новою технологією, за якою шари різних матеріалів збираються в конструкцію, що нагадує звичайний сендвіч. Тіло димоходу складається з двох труб, які мають різний діаметр і вкладаються одна в іншу. Теплоизолирующую прокладку розміщують між ними, часто застосовують мінеральну вату або базальтове волокно. Їх використовують, оскільки висока стійкість до високих температур, відкритого полум’я і несприйнятливість до активних хім — речовинам у цих матеріалів на висоті. Ще вони здатні гасити звукові хвилі і відмінно утримувати тепло.

Відео — конструкція і монтаж сендвіч димоходів

Вид сендвіч — труби залежить від її призначення і від температурних умов середовища, де її передбачається використовувати. Вони різні по діаметру і товщині шару теплоізолятора. З’єднання двоконтурних труб може здійснюватися різними способами : байонетним, фланцевим або « холодових мостом».

Складові системи димоходу

Природно, система для відведення диму не може бути виконана тільки з прямих труб. Вона повинна огинати зустрічаються на її шляху елементи конструкції будівлі, проходити через покрівлю та перекриття. Вона збирається з секційних фрагментів, які стикуються між собою додатковими елементами. Димохід складають такі основні елементи : сендвіч — труби елементи — трійники для з’єднання конструкції димоходу з пічної або камінної топкою, для здійснення вигину каналу ходу диму застосовують моделі на 15, 30, 45 і 90 градусів, збірка конденсату для відводу вологи, що скупчується на стінах димохідного каналу через перепад температур, елементи проходження покрівлі для подолання конструкцій покрівлі з організацією якісної термо і гідроізоляції, ревізійний трійник з дверцятами для контролю чистоти каналу відводу диму та очищення сажі, гирло для верхнього краю конструкції димоходу, опорна консоль, яка є підставою під настінний або підлоговий тип каналу, стіновий хомут для надійної фіксації димоходу щодо стіни ;

Система димоходу складається з наступних основних елементів :

    сендвіч — труби трійники — елементи для з’єднання конструкції димоходу з топками печей і камінів, для розгалуження каналу димоходу коліна — для здійснення вигину каналу димоходу використовують різні моделі на 15, 30, 45 і 90 градусів збірник конденсату — для відводу вологи, що скупчується на стінках каналу димоходу в результаті перепаду температур елементи проходження покрівлі — для подолання конструкцій покрівлі з організацією якісної термо-і гідроізоляції ревізійний трійник з дверцятами — для контролю чистоти димового каналу і його очистки від сажі гирло — для обладнання верхнього краю конструкції димоходу опорна консоль — для забезпечення підлогового або настінного основи під димохід стіновий хомут — для надійної фіксації димоходу щодо стіни ;

структура сэндвич-дымохода

Двоконтурний димохід з утеплювачем

Позитивні сторони такої конструкції:

    хороший зовнішній вигляд; відмінно поєднується з різними моделями котлів та пічок ; можливо як зовнішнє, так і внутрішнє використання, завдяки легкості і універсальності конструкції ; не захаращують простір зсередини, як, приміром, цегляні димарі з — за значно меншого обсягу ; виконані з нержавійки сендвіч — труби не схильні до руйнування від хімічного і термовоздействія, тобто від факторів, що утворюються при згорянні палива; багаторічне використання не залишає слідів на поверхні і не завдає шкоди внутрішньому шару, дозволяючи конструкції надійно здійснювати свою функцію; високий рівень теплоізоляції гарантовано захищає від утворення конденсату, що особливо актуально, коли експлуатується обладнання з прямою витяжкою ; гладка поверхня внутрішньої труби запобігає осіданню сажі і дозволяє рідко чистити канал димоходу ; висока пожежна безпека забезпечується відмінною теплоізоляцією, яка не дає зовнішньому контуру нагріватися до критичних температур, здатних викликати займання горючих елементів будівлі; зручна конструкція, що дозволяє здійснювати повороти і вигини димоходу, дає можливість огинати будь-які перешкоди на шляху його прокладки, не вдаючись до розбирання або видаленню частин даху або перекриттів ; вся конструкція може зводитися без додаткового фундаменту, що значно здешевлює і полегшує її монтаж.

З недоліків, характерних для елементів сендвіч — димоходу, варто назвати досить високу їх вартість, а також можливість втрати герметичності при тривалому використанні. Через постійні перепадів температур порушується цілісність конструкції. Однак і при гарантованому терміні служби в 10 15 років, на практиці вони нормально функціонують значно довше.

Підготовка до монтажу

Щоб забезпечити максимальну безпеку проникнення димоходу крізь товщу поверхів, необхідне дотримання правильної послідовності його монтажу. Щоб провести димохід крізь стельові перекриття, застосовується спеціально підготовлений ще до установки патрубок. Його стіни викладаються ізоляційним матеріалом (мінеральною ватою), а після цього ізолюється його внутрішня частина, стики і примикання до стін. Щоб патрубок увійшов в стелю на певній ділянці, проводиться розмітка, по якій в стелі проробляють отвір. На примиканнях патрубка до елементів стелі прокладають шар мінеральної вати в якості ізолятора, після цього можна встановлювати димохідну сендвіч — трубу. Важливо! Сендвіч — труба, що йде по пожежонебезпечним ділянкам, таким як елементи перекриття або стіни з деревини і балки, вимагають прокладки додаткового шару теплоізоляції.

дополнительная тепло-изоляция дымохода

Схема монтажу сендвіч — димоходу

Правила установки труб

Установку димохідної системи починають від низу до верху, тобто, від самого опалювального обладнання в приміщенні. Необхідно верхню внутрішню трубу вставляти в попередню, а ту, що зовні — надягати зверху на попередню. Такий спосіб дозволяє захистити теплоизолирующий шар від вогкості. Установка внутрішніх труб проводиться «по конденсату », тобто, так, щоб волога із стінок не проникала в шви. Ефективну герметизацію на тривалий термін забезпечує використання герметизуючого складу, з діапазоном робочих температур від 100 градусів. Для додаткової фіксації поворотів і стиків, швів, трійників, колін, використовуються спеціальні обтискні хомути. Закріплювати димохід на стіні потрібно кожні 2 метри. Пам’ятайте, що максимальна довжина одного горизонтальної ділянки не повинна бути більше метра. Всі місця проходження перекриття димохідної системою облаштовуються патрубками, ізолюють мінватою, відповідно до основних нормам пожбезпеки. Регулярну прочистку каналу роблять, встановлюючи знімну частину або ревізіруя отвори з дверцятами.

Важливо! Встановлюючи димохід потрібно уникати дотиків димоходу до ліній електропроводки, газопроводу та іншим комунікаціям. схема установки сэндвич-дымохода

Правила установки димоходу

Маючи всі необхідні матеріали та елементи, а також докладну інструкцію, можна здійснити самостійний монтаж сендвіч — димоходу. Однак, гарантована якість установки і надійну і довгу його службу, забезпечить звернення до професіоналів. А ви використовуєте сендвіч — димоходи? Напишіть в коментарі.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*