Чим і як обшити і утеплити дерев’яний будинок

Дерев’яний будинок був традиційним житлом в Скандинавії і на Русі протягом сторіч, не так давно він знову увійшов у моду. Будова з дерева екологічно, будується швидше кам’яного, в ньому не буває задухи й вологості. Його недоліки — невисока вогнестійкість і схильність грибку. Після побудови може статися усадка до 6 %. У цей період, особливо якщо будинок був побудований неідеально, варто задуматися про додаткову обшивці.


чем обшить деревянный дом снаружи

Мінеральна вата для утеплення будинку

Мінеральна вата — більш поширений і екологічно чистий матеріал. Утеплюють нею дерев’яний будинок за каркасною схемою:

Зашпаровують порожнечі між брусами. Викладають пароізоляційний шар (руберойд, фольгу, поліетиленову плівку). Роблять каркас — прибивають до стін через кожні 0,4-0,6 м бруски 50 на 50 мм. Укладають мінеральну вату, заповнюючи всі порожнечі. Прокладають ще шар плівки для ізоляції від вітру і води. Зверху обшивають будинок.

Додатково прикріплювати мінвату до каркаса немає необхідності, вона буде триматися між шарами сама.

Зовнішня обшивка будинку деревом

деревянная обшивка дома.

обшивка дома сайдингом

Фасадна плитка для обшивки

Плитку рідко використовують для стін, зазвичай нею обробляють фундамент і кути будинку. Плитку кріплять від нижнього кута обрешітки, далі рухаються по горизонталі. Ряд фіксують саморізами. Наступний ряд вставляють в замки плиток першого, потім знову притримують саморізами. Ще плитку можна клеїти на спеціальні склади.

Кути можна обкладати внахлест або встик. При кріпленні внахлест обрешетка повинна йти на рівні плитки для стін, монтаж виконують, заходячи на плитку на 30 мм.

Облицювання каменем і фасадною цеглиною

Оздоблення каменем сильно робить важчою будинок, слабкий фундамент може не витримати додаткового навантаження. В цей же час, будинок стає більш теплим, він не схильний до горіння. Штучний камінь набагато легше і підійде для будь-якого виду фундаменту. Роботи проводяться лише після повної усадки будинку, не раніше, ніж через рік після будівництва. Зазор між цеглою і стіною повинен бути не менше 5 см.

облицовка дома фасадным кирпичом

Облицювання будинку фасадною цеглиною

Як ми бачимо, видів декоративного оздоблення безліч. Вибір стоїть здійснювати, виходячи з власного бюджету і кліматичних умов. Можливо, ваш будинок взагалі не вимагає додаткової обробки і утеплення, і його досить просто пофарбувати.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*