Фарбування стін і стелі

Фарбуванням стін (а іноді і стелі) у кімнаті закінчуються оздоблювальні роботи в приміщенні. Найчастіше для цих цілей застосовуються фарби на водній основі, вибір яких дуже великий в будівельних магазинах (як, втім, і діапазон розцінок).

Багато великі магазини надають Вам послугу підбору кольору і приготування фарби необхідного кольору.

 

Фарбування стін і стелі

 

Не настільки важливо, чи будете Ви користуватися цією послугою або віддасте перевагу змішати фарбу самостійно; головне- розрахувати необхідну кількість фарби.

 

Зазвичай на упаковці фарби виробники вказують діапазон витрати фарби на один шар. Відразу варто взяти до уваги, що краще брати розрахунок по нижній межі діапазону (тобто меншої площі покриття одним літром фарби).

 

Перед початком робіт фарбу краще розвести водою (допустима межа зазвичай вказується в інструкції і в оптимумі не перевищує 10%).

Перед фарбуванням всі поверхні необхідно зашпаклювати, ретельно обробити наждачним папером і загрунтувати (грунтовка знижує загальний витрата фарби, до того ж фарба на загрунтовану поверхню лягати більш рівномірно).

Фарбування стелі і стін зазвичай починається з відводки пензлем в кутах, біля вікон і дверей, радіаторів опалення і т. п. Потім залишилося площа поверхонь забарвлюється валиком. Після висихання фарби, проте, спостерігається не найсприятливіший ефект: місця, де проводилася відгілка пензлем, сильно виділяються на загальному тлі і виглядають вкрай не естетично.

Для того, щоб уникнути подібної неприємності рекомендується при отводке пензлем зазначених місць робити їй своєрідні стусани по поверхні, а не водити звичними рухами з боку в бік (так ми нормалізуємо мікрорельєф поверхні як валиком, так і пензлем, і загальний тон фарби буде більш рівномірним і не буде настільки сильно кидатися в очі).

Досвідчені майстри-обробники у своїй роботі використовують фасадний валик з поліаркіла з зеленуватою шубкою. У порівнянні з поролоновим валиком він має низку переваг:

 

    — Не залишає на поверхні, що фарбується відблисків;- Майже не бризкає фарбою;- Легко розкачує фарбу по поверхні.

 

При фарбуванні перший шар необхідно наносити перпендикулярно напрямку йдуть з вікон сонячних променів (при його висиханні будуть видні всі можливі дефекти поверхні, які можна буде відразу усунути- десь обробити наждачним папером, десь подшпаклевать), а другий шар наносити по напрямку.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*