Гідроізоляція підвального приміщення

Іноді, за сприятливих рельєфних умовах, підвал обладнають під гараж.

Загалом, облаштування підвалу має свої переваги, однак не позбавлене і недоліків. Головним чином вони проявляють себе при закладанні фундаменту і облаштуванні підвалу на ділянці з високим рівнем грунтових вод.

Якщо при зведенні фундаменту будуть допущені помилки, то облаштування підвалу таборі для Вас кошмарним сном.

Гідроізоляція підвального приміщення

Вибір конструктивних рішень при закладанні фундаменту і облаштуванні підвалу визначається двома ключовими чинниками:

 

    — Глибина залягання грунтових вод;- Теплоізоляція підвального приміщення.

 

Якщо рівень грунтових вод не піднімається вище підлоги підвалу, то єдине, про що варто подбати- оберігання підвалу від капілярної вологи, присутньої в грунті.

 

Не варто поглиблювати підвал на всю висоту в землю- це дозволить надалі обладнати віконні прорізи для природного освітлення і кращої вентиляції. Також, розташовуючи подвал вище, ми зменшуємо ймовірність контакту грунтових вод з підлогою підвалу.

 

Гідроізоляція підвального приміщення

 

Отже, враховуючи висоту стелі підвалу, висоту розташування цокольних перекриттів, товщину підготовчого шару і бетонної підлоги, а також чистового статі, необхідно викопати котлован глибиною 2-2,2 метра. Дно котловану після екскаватора необхідно зачистити вручну.

Облаштування підвалу може зайняти не один день, і ніхто не застрахований від дощу. Щоб запобігти розрідження грунту на дні котловану, необхідно при його зачистці надати дну невеликі ухили в дві сторони від центру, а по периметру прокопати неглибокі канавки (також з ухилом в певну сторону). Для збору стікає дощової води в найнижчій точці обладнується приямок, з якого воду можна викачати будь-яким насосом. Тільки після цього можна приступати до підготовки підстави фундаменту.

На дно котловану засипається шар щебеню товщиною 10-15 см, поверх нього, з трамбування, засипається такої ж товщини шар піску. На підготовлене таким чином основу розстеляється мінімум подвійний шар гідроізоляції з обов’язковою зварюванням стиків (для цього добре підійде бензинова або газовий пальник). Потім встановлюється поалубка висотою близько 30 см для заливки бетонної підлоги.

Якщо планований подвал буде теплим і опалювальним, то поверх гідроізоляції укладається шар утеплювача завтовшки 5-10 см (для цих цілей добре підходить экструдированныйпенополистирол).

Якщо ж підвал планується зробити холодним (для зберігання запасів на зиму, наприклад), то підлога утеплювати не потрібно- це створить необхідну прохолоду (при цьому, однак, доведеться утеплити підлогу першого поверху).

Поверх утеплювача подвійним шаром укладається арматурна сітка з кроком 20 см і діаметром арматури 12 мм. Кінці арматури по периметру загинаються догори, щоб потім прив’язати до них арматурний каркас стін (див. фото).

З економічної точки зору краще всього використовувати популярну склопластикову арматуру: вона дешева, міцна, з нею легше працювати і до того ж, вона не піддається корозії.

Гідроізоляція підвального приміщення

По завершенню армування заливається 20 см-вая бетонна плита. Після заливки плиті потрібно висохнути, тому рекомендується навантажувати її стінами не раніше ніж через 3 тижні.

 

При заляганні грунтових вод нижче рівня підлоги підвалу його стіни можуть бути побудовані з монолітного залізобетону, споруджені з блоків ФБС або викладені з керамічного (червоного) цегли. Силікатна цегла для цих цілей використовувати не рекомендується.

Після зведення стін підвалу здійснюється його зовнішня гідроізоляція. Виконується вона зазвичай двома способами:

 

    — Обмазування подвійним шаром бітуму;- Обклеювання рулонної гідроізоляцією (ТехноНІКОЛЬ або інший).

 

Через 5-7 днів після виконання гідроізоляції можна утеплювати стіни підвального приміщення (утеплення стін рекомендується як для опалювального, так і для неопалюваного підвалу, оскільки утеплювач захистить стіни підвалу від промерзання, утворення конденсату, появи цвілі й вогкості).

Утеплення стін краще здійснювати экструдированнымпенополистиролом, зміцнюючи його вище рівня землі до цоколя за допомогою «парасольок»- спеціальних дюбелів для пінопласту.

Щоб додатково захистити підвал від дощової води, що стікає по водостоку з даху, необхідно обладнати вимощення, під яку також закладається утеплювач (докладніше про це в статті про спорудження мелкозаглубленного стрічкового фундаменту).

Важливою обставиною, що вимагає врахування при обладнанні підвального приміщення, є вентиляція. Виконати її краще у відповідності зі схемою. (Див. рис.)

 

Гідроізоляція підвального приміщення

 

Витяжний і припливне повітроводи розташовують у протилежних кутках підвального приміщення (припливний повітропровід на зиму закривається).

 

Якщо рівень грунтових вод лежить вище рівня підлоги підвалу, то кращим вибором буде відмова від спорудження підвалу. Однак якщо Ви все-таки зважилися, то варто вжити ряд заходів щодо запобігання підтоплення підвалу грунтовими водами.

 

Захистити підвал від грунтових вод можна, тільки якщо:

    — Штучно знизити рівень грунтових вод на ділянці забудови;- гідроізольованим подвал безпосередньо (його стіни і підлогу).

 

Для початку викопується котлован, причому розміри його приблизно на 1 метр перевищують розміри фундаменту з кожного боку (це робиться для спорудження дренажу) (див. схему).

 

Гідроізоляція підвального приміщення

 

При зачистці дна котловану надаємо йому невеликі ухили від центру в дві сторони, а по периметру викопуються траншеї глибиною 30-40 см, надаючи їм ухили в певному напрямку. На дно траншей викладається геотекстиль, загортаємо на стінки по 70-80 см.

По всій довжині траншей насипається шар гранітного щебеню або гравію товщиною 5-6 см, поверх якого укладаються дренажні труби (краще застосовувати дренажні труби діаметром 100 мм в спеціальній фільтрувальних оболонці- вона збільшує термін служби труб). Для кращого стоку ухил труб повинен становити мінімум 0,01 (тобто 1 см на 1 метр довжини).

Після закладки дренажні труби засипаються щебенем або гравієм товщиною 20-30 см і обертаються залишеним геотекстилем. У найнижчій точці фундаменту обладнується пластиковий або бетонний оглядовий колодязь, з якого вода може відводитися двома способами:

 

    — Самопливом- по можливості прокладається труба, по якій вода стікає в найближ канаву або в загальний зливний колектор;- Насосом- вода викачується в низину подалі від будинку (влітку може бути використана на поливі).-

 

Після спорудження дренажної системи виробляється підготовка підстави підвалу. Для цього на дно котловану засипається шар щебінки товщиною 15-20 см, яка зверху присипається шаром піску (щоб уберегти рулонну гідроізоляцію від пошкодження об гострі краї щебеню).

Подальше облаштування підвалу здійснюється так само, як і для «сухого» підвалу, за винятком деяких змін:

 

    — Рулонний гідроізоляція поверх підготовленого підстави розкочується в 3-4 шари;- Стіни підвалу виготовляються тільки з монолітного залізобетону (щоб уникнути підтоплення підвалу не рекомендується використовувати блоки ФБС і цегляну кладку);- Вертикальна гідроізоляція стін підвального приміщення здійснюється обклеюванням двома шарами рулонної гідроізоляції (можна попередньо обробити стіни проникаючої гідроізоляцією).

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*