Горищні сходи як зробити самостійно

Сходи на горище чомусь прийнято представляти як щось затягнуте пилом і павутиною, розсохлий, нестійке і вдобавок скрипучі під ногою, тоді як насправді вони цілком можуть бути міцними, безшумними і комфортними. Адже головне — правильно вибрати їх конструкцію і правильно їх встановити

.

Що мається на увазі під правильним вибором конструкції?

пример конструкции лестницы

На малюнку показаний зразок нестаціонарної горищних сходів

Нестаціонарні складні горищні сходи можна легко зробити своїми руками, маючи певні будівельні та інженерні навички. Втім, такі конструкції активно пропонуються багатьма виробниками за цілком прийнятними цінами.

Якщо подібні сходи висувні, вони, звичайно, не послужать прикрасою кімнати, зате чудово сховаються в горищному люку після використання і абсолютно не порушують інтер’єр будинку.

Якщо вони розсувні, їх можна використовувати там, де не вистачає місця навіть для компактної складаний. Так, в звичайних розсувних сходах налічується 3- 4 секції, розсувні ж складається тільки з двох, при цьому її якість, міцність і надійність від цього не страждає. Вони ідеальні для дачних будинків, особливо в тих випадках, коли постійний доступ на горище не потрібно. Крім того, їх конструкція дозволяє прибирати або додавати секції в залежності від висоти приміщення.

До речі, при будівництві сучасних будинків для виходу на горище краще використовувати не горищну двері (вона недоцільна з точки зору ефективності використання простору), а горищний люк, на якому кріпиться сходи, складаючись так, щоб могла переховуватися в стелі. Люк добре утеплюється, щоб крізь нього не йшло тепло, а також на нього встановлюється замок, щоб перешкодити проникненню на горище сторонніх.

Бувають випадки, коли господар вирішує встановити сходи самостійно. Про що в цьому випадку необхідно пам’ятати?

Перш за все, про правильне розрахунку горищних сходів, що вимагає :

— обліку:

· відстані між сходинками : якщо воно надто велике, воно утруднить підйом, якщо надто мало — не тільки утруднить, а й зробить його небезпечним ;

· міцності бічних і вертикальних балок, що визначають максимальне навантаження, яку здатна витримувати сходи ;

· кута, під яким буде встановлюватися сходи (оптимальний кут — в 60- 70 0 ). Збільшення кута нахилу загрожує зручності та безпеці сходи, зменшення — не дозволяє їй вписатися у відведений для неї простір).

— інструментів і матеріалів :

· спеціальної монтажної піни,

· хорошого перевіреного кутоміра,

· набору гайкових ключів,

· ножівки,

· набору шурупів,

· викрутки.

фотография - чердачная лестница

Фотографія — горищні сходи зроблена своїми руками

Під час роботи необхідно пам’ятати про норми, що пред’являються до сходів на горище, оскільки саме вони визначають безпеку її подальшої експлуатації. Ось вони:

— міцність і безпеку. Не зайвими тут будуть додаткові поручні, перила і протиковзкі накладки на щаблях ;

— зручність і простота в експлуатації. Вона повинна бути доступна всім, у кого виникне необхідність піднятися на горище (крім дітей, яким без дорослих там робити нічого) ;

— ергономічність і компактність. В іншому випадку достатньо буде стаціонарних сходів ;

— пожежобезпечність, особливо якщо сходи дерев’яні.

А щоб забезпечити абсолютний і беззастережний комфорт найкраще встановити горищні сходи з електроприводом і управляти нею за допомогою пульта дистанційного керування або спеціальну кнопку на вимикачі. Матеріалом їх, як правило, служить метал, що збільшує її пожежостійкість.

Відео — монтаж горищних сходів своїми руками

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*