Інструкція по установці дверей і врізки замку

На сторінці даного сайту представлена ;інструкція по установці дверей і врізки замку. Дана інструкція з встановлення дверей буде корисна людям, які вирішили встановити двері самостійно. Врізка замка більш складна процедура, оскільки вимагає великої акуратності та вміння. Але якщо ви впевнені в собі, то дана інструкція по врізці замку вам допоможе. Бажаємо успіху!

Інструкція по установці дверей і врізки замку

1. Як перевірити підгонку. Вставте двері в коробку, з’єднавши петельний край з косяком. Проміжок між дверима і коробкою з боків і зверху не повинен перевищувати 2 мм і 4 мм між нижнім краєм дверей і підлогою. Якщо двері трохи широка або довга, то закріпіть її та підстругати нижній або бічний край.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

2. Як розмітити гнізда для петель. Проведіть лінію впоперек петельного торця дверей на відстані 150 мм від верхнього краю. Прикладіть петлю до цієї лінії і на тому ж торці відзначте нижній край петлі. Рейсмусом, поставленим на відстань між краєм петельной пластини і серединою петлі, прочертите лінію від лицьової сторони дверей по її торцю, з’єднавши дві раніше нанесені лінії. Тепер поставте рейсмус на відстань, рівну товщині петлевий пластини, і нанесіть цю відстань на лицьову сторону дверей. Відзначте місце для наступної петлі на відстані 225 мм від нижнього краю дверей тим же способом. Якщо треба, то розмітьте місце для третьої петлі між двома першими.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

3. Як зробити поглиблення. Візьміть стамеску з скошеним лезом такої ж ширини, як поглиблення. Поставте стамеску скосом у бік поглиблює частини, впоперек поглиблення на відстані 2 мм від його краю і сильно вдарте киянкою, щоб прорізати полотно дверей на глибину, рівну товщині петлевий пластини. Те ж саме зробіть і на іншому кінці розмітки. Потім поставте лезо стамески біля нанесеної на торці лінії, паралельній лицьовій стороні дверей, і робіть вибірку у наh3прямку до неї. Тримайте стамеску скосом вниз під кутом 45 градусів впоперек поглиблення.

За стамесці бийте різкими ударами. Потім переверніть стамеску скосом вгору, поставте її на лінію, нанесену на лицьову сторону дверей, і вибирайте деревину у напрямку до задньої кордоні поглиблення. Після цього поставте стамеску прямовисно і ріжте зверху вниз від верхньої і нижньої відміток, щоб підрівняти краю і вичистити поглиблення. То ж виконайте і з іншими поглибленнями.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

Дверні козли для полегшення роботи

Просте пристосування, зване дверними козлами, можна зібрати з декількох шматків викидною деревини і картону. З їх допомогою зручно утримувати двері на місці, якщо її треба підстругати за розміром або вибрати петельні гнізда. Козли роблять з трьох невеликих шматків дерева (50 на 25 мм) і двох великих (150 на 50 мм). Два великих бруска на 12 мм більше, ніж товщина дверей, прибивають до бруска перетином 50 на 25 мм. Картонні прокладки оберігають поверхню дверей від пошкоджень при роботі. Пара брусків (50 на 25 мм), прибитих впоперек нижньої частини збірки, служить підставкою і підводить споруду над підлогою. Двері своєю масою придавлює гнучкий брусок (50 на 25 мм), притискає один до одного великі бруски, які міцно тримають двері.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

4. Як навісити двері. Помістіть стулку петлі у верхнє гніздо, намітьте керном або шилом отвір під шурупи і закріпіть петлі шурупами відповідного розміру. Прикріпіть залишилися петлі таким же способом. Поставте двері в коробку, підбийте знизу клини і нанесіть розмітку двох петель на косяк. Розмітьте і виберіть поглиблення для петель в косяку так само, як і в двері, потім, утримуючи двері клинами, прикріпите стулки петель до косяка шурупами.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

5. Розмітка шпинделя, замку і замкової щілини. Зробіть горизонтальну відмітку на замикаючому торці дверей на висоті одного метра від підлоги (висоту можна варіювати як вам зручно). Приставте корпус замку до проведеної лінії і відзначте його нижній край.

Розведіть планки рейсмуса на товщину замку і проведіть дві паралельні лінії перпендикулярно двом горизонтальним, які проходять по центру торця дверей (вставка на малюнку). Поставте відстань в рейсмус рівним відстані між передньою частиною корпусу замку і центром отвору для шпинделя, притисніть рейсмус до торця дверей і навісите розміри замку на обидві лицьові сторони дверей. Відзначте положення замкової щілини. Проведіть останню вертикальну лінію по центру між проведеними раніше вертикальними лініями.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

6. Висвердлювання отворів під шпиндель і замкову щілину. Підберіть такий діаметр свердла, щоб шпиндель міг легко обертатися в отворі. Поставте свердло на розмітку (на лицьовій стороні дверей) і, зафіксувавши двері, просвердлите її наскрізь. Повторіть те саме з іншого боку, щоб отвір мало закінчений вигляд. Отвір для замкової щілини свердлиться так само.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

7. Висвердлювання гнізда під замок. Підберіть свердло діаметром, рівним товщині корпусу замку. Відміряйте довжину корпусу замку на свердлі і обмотайте свердло в цьому місці ізоляційною стрічкою, як обмежувач глибини свердління. Просвердлите ряд отворів на лінії розмітки гнізда для корпусу замку. Долотом і молотком виберіть і вичистіть гніздо замка і підрівняйте краї.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

8. Кріплення корпусу замку і ручок. Вставте корпус замка в проріз і відзначте на торці дверей розміри замку. Знову вставте замок в проріз і розмітьте місця для шурупів. Пригвинтите замок прилагающимися шурупами. Проштовхніть шпиндель через квадратний отвір в корпусі замку, яке знаходиться перед просвердленим отвором на лицьовій стороні дверей, потім поставте накладки для ручок, самі ручки і закріпите шурупами.

Інструкція по установці дверей і врізки замку

Інструкція по установці дверей і врізки замку

9. Кріплення приймаючої накладки. Закрийте двері і відзначте положення язичка на косяку. Відкрийте двері, повісьте накладку на язичок і відміряйте відстань від краю накладки до лицьової сторони дверей. Перенесіть цю відстань на косяк. Прикладіть приймаючу накладку до відміток і обведіть її олівцем. Зробіть долотом поглиблення для накладки, потім розмітьте отвір під шурупи і пригвинтите накладку до косяка. Долотом проробіть прорізи під язичок і клямку. Загніть молотком виступ на накладці, вона служить направляє для язичка. Відміряйте, виріжте і закріпіть стопори дверей і наличник.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*