Ландшафтний дизайн дачної ділянки

Відмінність ділянки на схилі від рівного ландшафту в тому, що його освоєння передбачає ретельне вивчення та врахування природних особливостей, безпосередньо пов’язаних з рельєфом.


дизайн дачного участка на склоне

Макет дизайну ділянки

Уявити в тонкощах похила ділянка, просто намалювавши його план на папері, дуже складно. Значно наочніше створити його об’ємний макет. Зробити це можна за допомогою звичайного пластиліну. Надавши макету ділянки найбільш наближену до реальності форму рельєфу і кут ухилу, ви наочно побачите його особливості, визначте найбільш доцільне розташування будинку та інших будівель, доріжок, зони паркування та відпочинку. На цьому етапі, віднісши рельєф з траєкторією руху сонця, варто продумати оптимальне розташування саду, високих дерев, зони городу. Обов’язково вирішите питання організації пересування людей по ділянці — можливо, знадобиться влаштувати сходи. І зараз же варто запланувати найбільш виграшні місця для розміщення рокария або альпійської гірки, сухого струмка — ці елементи декорування найбільш доречні і дуже виграшно виглядають на ділянках зі складним рельєфом.

дизайн дачного участка на склоне - фото

Рослини для ділянки розташованого на схилі

Звичайно, остаточний вибір рослин для зелених насаджень диктується смаками власників ділянки. Але обов’язково потрібно враховувати відповідність обраних дерев і чагарників кліматичним особливостям місцевості і віддати перевагу найбільш витривалим видам з добре розвиненою кореневою системою. Ось принципи підбору рослин для схилу:

    · Складний рельєф ділянки передбачає і складний видовий склад рослин. Це значить, що на схилі обов’язково повинно знайтися місце і хвойним, і листяним деревам, невисоким чагарниках і рівному газону. Така різноманітність додасть ділянці природності. · Крім декоративної, рослини виконують зміцнюючу схил функцію. Щільна дернина утримує грунт, чагарник поперек схилу перешкоджає виникненню зсувів. · Рослини, що живуть на схилах, повинні миритися з недоліком вологи. Вибирайте види, в природних умовах заселяющие пагорби і схили гір.

Якщо говорити про ділянки, розташованих на пагорбах в середній смузі Росії, то тут добре себе почувають хвойники — кедр, сосна гірська, ялівці, різновиди їли. З листяних дерев слід віддати перевагу березу, ліщину, мікробіоту, у вологому кліматі — вербу. Чагарників, придатних для вирощування на схилах, безліч. Наприклад, барбарис, дерен білий, бузок, бузина, рокитник — різноманітність форм і забарвлень вже дозволить створити прекрасну композицію. Незамінні листяні квітучі рослини — хости, лилейники, іриси. Прекрасну дернину газону створять вівсяниці. І, звичайно, прикрасять підпірні стінки всілякі рослини для рокариев — седуми, очитки, живучки.

интересный дизайн дачного участка на склоне

Цікавий дизайн дачної ділянки на схилі

Схил, при всій його складності, дозволяє створити неповторний і своєрідний дизайн ділянки. Головне — врахувати природні чинники, подолати ерозію грунту, облаштувати зручне зонування і заселити ділянку підходящими рослинами.

ъ

Метки

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*