Мансардний дах своїми руками технологія зведення

Мансардним називають дах, під якою облаштовані житлові кімнати. За формою мансардний дах може бути різною, але найчастіше мансарду облаштовують під двосхилим дахом. Найбільш раціональним рішенням, що дозволяє отримати максимальну корисну площа житлової мансарди, є мансардний

дах з ламаною лінією ската.

мансардная крыша своими руками

    Мауерлат — опорний брус, передавальний навантаження від крокв стінам будови; Балки перекриття — дошки, створюючі підлогу мансарди і стеля нижнього поверху ; Стійки — вертикальні опори, що підтримують кроквяну систему; Прогони — горизонтальні опори для крокв ; Рігеля — поперечні горизонтальні елементи, що стягують скати даху між собою, інакше їх називають затягування; Крокви — дошки, створюючі основний контур даху; Підвіска — підвісна стійка, підтримуюча затяжки і перерозподіляє навантаження між кроквами ; Решетування — дошки або листи фанери, призначені для укладання поверх них покрівельного покриття і передають навантаження на кроквяну систему; Кобилки — дошки, що закріплюються уздовж осі в нижній частині крокв і призначені для освіти схилу даху.

каркас для мансардной крыши

Пристрій мансардного даху

стропильная система для мансардной крыши

Креслення — розміри мансардного даху

Технологія зведення ламаної мансардного даху

Встановлюють мауерлат по периметру будинку. У дерев’яних будівлях мауерлатом служить верхній брус або колоду. В кам’яних — цегельних або блокових — будовах брус мауерлата кріплять на шпильки або анкера, закріплені в стінах під час кладки на відстані не більше 2 метрів. Вирівнюють мауерлат по внутрішній площині стіни, що залишилася зовні стіну пізніше закладають декоративної кладкою. Брус мауерлата з сухої деревини хвойних порід зазвичай має перетин 100 або 150 мм. Відпилюють брус потрібної довжини, випрямляють при необхідності анкерні шпильки і кладуть брус поверх них. Злегка простукуючи молотком. На брусі залишаються вм’ятини від шпильок, по ним висвердлюють отвір необхідного діаметра. Розмічати брус можна і за допомогою рулетки, але ймовірність помилки в цьому випадку вище. На стіну укладають рулонную гідроізоляцію, можна використовувати звичайний руберойд у два шари. Мауерлат надягають на шпильки і затягують гайки.

установка мауэрлата на кирпичную стену с помощью деревянных пробок

Пристрій мансардного даху

На стійки укладають і закріплюють прогони з дошки 50х150 мм, закріплюють прогони на цвяхи 150 мм і на куточки за допомогою саморізів. На прогони кладуть ригеля з дошки 50х200 мм вузькою стороною вниз — це збільшить їх жорсткість. Так як при експлуатації на ригеля не буде чинитися навантаження, такого перерізу дошки цілком достатньо, проте, щоб виключити їх прогин і збільшити надійність в процесі монтажу, при установці ригелів під них ставлять тимчасові опори з дошки не тонше 25 мм. Зверху ригеля скріплюють однією або двома дошками — також тимчасово, до установки крокв. При цьому дошки потрібно розташовувати не посередині затяжки — там вони будуть заважати подальшому монтажу, а відступивши близько 30 см. После установки стійок, прогонів і ригелів у вас виходить жорстка конструкція, що обмежує внутрішні приміщення мансарди. Для збільшення її міцності згодом її закріплюють підкосами і сутичками. Встановлюють нижні крокви

Приклад кріплення крокв

Для виконання верхніх крокв необхідно розмітити центр даху. Зробити це можна за допомогою тимчасової стійки, прибитої до мауерлату і крайньої затягуванні з торця даху так, щоб один край дошки проходив по центральній лінії даху. З цього краю і вирівнюють крокви. Далі готують шаблон з дошки 25х150 мм, прикладаючи його в краю встановленої дошки на потрібному рівні і до прогону, на який спираються нижні крокви. Розмічають верхній і нижній запили і випилюють шаблон. Прикладають його по черзі до обом сторонам даху, перевіряючи, наскільки точно розмічений її центр. Якщо ряди стійок виконані паралельно, то проблем з установкою верхніх крокв бути не повинно — всі вони матимуть однаковий розмір. По шаблону виконують необхідну кількість стропильних ніг. Крокви встановлюють на прогони і з’єднують у верхній частині за допомогою накладних металевих пластин або обрізків дошки на саморізи. В прогін крокви упирають на запили і закріплюють на куточки. Щоб крокви стояли прямо, їх закріплюють за допомогою підкосів, встановлених нижнім кінцем на затягування. Так ставлять все крокви. Кріплять підвісні стійки — відрізки дошки 25х150 мм. Верхній край дошки закріплюють в місці з’єднання крокв, нижній — до затягуванні. Ставлять підкоси під нижні крокви з дошки 50х150 мм, наголошуючи їх нижнім косим зрізом в балку перекриття і закріплюючи на куточки, а верхній край кріплять збоку до крокви, прибивають на один — два цвяха, після чого свердлять наскрізний отвір і закріплюють на болт або шпильку. Після установки нижніх подкосов прибирають всі тимчасові підпори і стійки. Зашивають фронтони, залишаючи дверні та віконні прорізи. Якщо балки перекриттів покладені в кишені стін, на нижні крокви кріплять кобилки — дошки, що продовжують лінію крокв і що утворюють звис даху. При укладанні перекриттів поверх мауерлата балки і так виступають на необхідну відстань, і в кобилка необхідності немає. Кріплять обрешітку.

обрешетка для мансардной крыши

Решетування для мансардного даху

Ламана мансардний дах зазвичай не потребує утеплення — утеплюють лише стіни і стеля мансарди. Повітряний простір, утворене під кроквами, забезпечує гарне провітрювання горища, зменшує нагрів приміщень мансарди влітку і забезпечує додаткову теплоізоляцію взимку. Тому при зашивці фронтонів важливо залишити вентиляційні віконця у верхній частині даху, над перекриттями мансардного поверху.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*