Мелкозаглубленние стрічковий фундамент

мелкозаглубленние фундамент- це той же стрічковий фундамент, тільки розташовується він на відносно невеликій глибині (багато вище глибини промерзання грунту) і працює наступним чином: мелкозаглубленние стрічка, яка виконує функції армованої рами, рівномірно опускається і піднімається разом з будинком при зміні температури грунту зі зміною пір року.

Сам фундамент при цьому не руйнується за рахунок рівномірного зміщення.

Мелкозаглубленние стрічковий фундамент

Щоб мелкозаглубленний стрічковий фундамент чітко виконував свої основні функції необхідно суворо дотримуватися технології його зведення. Будь-які відступи від технології приведуть до швидкого зносу і пошкодження стрічки, що негативно позначиться на Вашій споруді в цілому.

Інформацію за технологією закладання мелкозаглубленного стрічкового фундаменту зараз можна знайти просто ввівши потрібний запит в будь-яку пошукову систему мережі Інтернет, проте в якості рекомендації можемо порадити Вам скористатися книгою доктора технічних наук, Заслуженого будівельника Російської Федерації, члена Російського і національного суспільства з механіки грунтів і фундаментобудуванню Володимира Степановича Сажина «Не заривайте фундамент в глиб». Вся необхідна інформація представлена в книзі у вигляді зручних схем, малюнків і таблиць з поясненнями, так що розібратися в них не становитиме особливих труднощів.

Є, однак, і загальні поради по зведенню мелкозаглубленного стрічкового фундаменту, які варто відзначити. По-перше, мелкозаглубденний фундамент важливо захистити від впливу будь-якої вологи (атмосферних опадів, талих вод тощо). Для цього, при плануванні ділянки забудови необхідно зробити ухил від фундаменту не менше 0,03 (тобто 3 см на 1 метр). Після заливки фундаменту необхідно відразу ж зробити вимощення, щоб вода, що стікає з дахів по водостоку, відводилася якнайдалі від нього і не пошкодила фундамент.

По-друге, дуже важливо правильно покласти піщану подушку, за рахунок якої здійснюватиметься робота фундаменту. Для того, щоб з часом пісок не втратив своїх властивостей і не замулився, потрібно застелити дно і стінки траншеї гідроізоляцією (для цього підійде звичайний руберойд).

Коштувати відзначити, що при заливці мелкозаглубленного фундаменту краще використовувати готовий бетон, який, по можливості, потрібно залити в повному обсязі і залишити засихати весь, а не шарами (це порушує цілісність фундаменту і робить його більш уразливим на злам). Для запобігання появи тріщин фундамент після заливки накривається плівкою.

Якщо фундамент з якої-небудь причини залишається ненавантаженим на весь зимовий сезон, то потрібно подбати про те, щоб він не промерз (вкрити його шлаком, соломою або тирсою).

І останнє: у книзі описується ряд заходів щодо зменшення глибини промерзання грунту безпосередньо навколо фундаменту. З матеріалами і технологією даної процедури Ви можете ознайомитися, пройшовши за посиланням http://www.youtube.com/watch?v=z0yVGTxpwXU

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*