Розрахунок секцій радіаторів опалення

При установці і заміні радіаторів опалення звичайно постає питання: як правильно розрахувати кількість секцій радіаторів опалення, щоб у квартирі було затишно і тепло навіть в найхолоднішу пору року? Зробити розрахунок самостійно зовсім нескладно, потрібно лише знати параметри приміщення і потужність батарей обраного типу. Для кутових кімнат і приміщень, що мають стелі вище 3 метрів або панорамні вікна, розрахунок дещо відрізняється. Розглянемо всі методики розрахунку.


расчет количества секций радиаторов отопления

Таблиця для розрахунку кількості радіаторів на М2

Для кімнат, розташованих з торця будівлі, розрахункова кількість радіаторів необхідно збільшити на 20 %..

Приміщення з висотою стель більше 3 метрів

Розрахунок кількості секцій опалювальних приладів для кімнат з висотою стель більше трьох метрів ведеться від об’єму приміщення. Обсяг — це площа, помножена на висоту стель. Для обігріву 1 кубічного метра приміщення потрібно 40 Вт теплової потужності опалювального приладу, і загальну його потужність обчислюють, множачи обсяг кімнати на 40 Вт Для визначення кількості секцій це значення необхідно розділити на потужність однієї секції по паспорту.

Приклад розрахунку :

Кімната з шириною 3,5 метра і довжиною 4 метри, з висотою стель 3,5 м. Потужність однієї секції радіатора — 160 Вт Необхідно знайти кількість секцій радіаторів опалення.

Знаходимо площа кімнати, помноживши її довжину на ширину : 3,5 · 4 = 14 м 2 . Знаходимо обсяг кімнати, помноживши площу на висоту стель : 14 · 3,5 = 49 м 3 . Знаходимо загальну потужність радіатора опалення : 49 · 40 = 1960 Вт Знаходимо кількість секцій: 1960/160 = 12,25. Округляємо в більшу сторону і отримуємо 13 секцій.

Також можна скористатися таблицею :

таблица для расчета количества радиаторов отопления на комнату с высотой потолков более трех метров.

радиатор отопления

Радіатор опалення

Для того щоб тепловіддача від радіаторів була максимальною, необхідно встановлювати їх відповідно до рекомендацій виробника, дотримуючись всі обумовлені в паспорті відстані. Це сприяє кращому розподілу конвективних потоків і зменшує втрати тепла.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*