Незнімна опалубка самостійный монтаж

Опалубка — це система будівельних елементів, застосовувана для прискореного будівництва таких елементів споруд, як стіни, колони, перекриття, шахти ліфтів. Розрізняють два види опалубки : знімна опалубка і незнімна. В даній статті розглянемо другий вид опалубки — незнімну.

Опалубку називають незнімної в тому випадку, якщо після затвердіння бетону опалубну систему не судили. Найчастіше блоки для незнімної опалубки виконують з пінополістиролу або іншого теплоізоляційного матеріалу.

блок разборный

Установка незнімної опалубки

Технологія установки незнімної опалубки

Технологія установки незнімної опалубки досить проста: після створення детального плану потрібної конструкції, проводиться монтаж опалубною системи і заливка її бетоном. Після затвердіння бетону опалубку не демонтується.

Опалубні блоки монтуються за принципом цегляної кладки і фіксуються між собою за допомогою замкових елементів (або за допомогою пазів). Протилежні плити опалубного блоку між собою кріпляться стяжками (при необхідності). Бетонування проводиться пошарово : не більше, ніж на 3-4 ряди опалубних блоків, обов’язково використання вертикальної арматури для підвищення міцності конструкції.

Процес установки бетону

Установка першого рівня блоків повинна бути проведена з особливою ретельністю і акуратністю : блоки нанизуються на вертикальну арматуру і скріплюються між собою відповідно до технічної документацією (пазами або іншими запірними пристроями). Стяжка всередині пінополістирольних блоків найчастіше не потрібно, так як передбачена виробником.

При закладці першого рівня блоків відповідно до плану формуються дверні отвори і внутрішні перегородки. Другий рівень блоків укладається за методом цегляної кладки, блоки потрібно зрушувати в сторону щодо нижніх. Вертикальність бічних сторін опалубки найкраще перевіряти рівнем. Третій і наступні рівні блоків викладаються аналогічно першому, щоб бокові шви знаходилися в одній вертикальній площині.

На етапі установки блоків слід виконати прокладку інженерних комунікацій.

Тепер можна приступити до бетонування. Якщо спеціальний інструмент (глибинний вібратор) відсутня, то заливка здійснюється вручну за обов’язкової утрамбовкой шарів за допомогою підручних засобів (можна використовувати дерев’яний або гумовий молоток).

Таким чином, крок за кроком, зводиться стіна до необхідної висоти, але для додання їй особливої міцності заливка верхнього шару блоків бетоном проводиться тільки наполовину, таким чином верхня грань моноліту опиняється всередині опалубки.

заливаем бетон в опалубку для перекрытий

Заливаємо бетон в опалубку для перекриттів

Аналогічним чином виконується опалубка колон, опалубку перекриттів слід довірити професіоналам.

Вартість незнімної опалубки

Ціна за 1 кв. метр незнімної опалубки з блоками з полістиролу залежно від регіону може доходити до 1000 рублів, але в середньому становить 500-800 рублів. Розрахувати загальні витрати з придбання опалубки можна за допомогою спеціального калькулятора витрати блоків онлайн або при замовленні у постачальника.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*